Skip to main content

Znajdź najlepszy ekran dla swojego cyfrowego menu

Zastanawiając się nad ogromnym potencjałem menu cyfrowego, czy myślałeś o tym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze ekranu, aby to menu wyświetlić? Istnieje wiele modeli dostępnych na rynku i chcemy pomóc Ci upewnić się, że jesteś na bieżąco ze specjalnymi funkcjami, które różne marki  mają do zaoferowania.

Nie powinieneś polegać na popularnych markach z przyzwyczajenia. Nie możesz być pewien, czy dadzą wyniki, których potrzebujesz. Podczas pracy z cyfrowymi menu bardzo ważne jest zrozumienie zakresu oferowanych funkcji specjalnych. Mamy nadzieję, że poniższe punkty pomogą Ci dokonać świadomego wyboru ekranu dla cyfrowych menu:

cyfrowe ekrany

1. Rodzaje Wyświetlania Menu

Rozważ zakres dostępnych typów wyświetlaczy dla menu cyfrowych. Należą do nich ekrany LCD, LED i plazmowe. Powinieneś wiedzieć, że ekrany plazmowe nie są jednak zalecane do oznakowania cyfrowego, ponieważ są podatne na wypalenie. Dzieje się tak, gdy obraz jest ciągle wyświetlany przez dłuższy czas. Powinieneś także pomyśleć o:

 • Kosztach związanych z wynikami, które chcesz osiągnąć. Ekrany plazmowe mogą być kosztowne i ich moc może okazać się niewystarczająca do spełnienia twoich wymagań.

 • Ekrany LED jest to zalecany rodzaj ekranów dla Digital Signage, ponieważ zużywają mniej energii, generują mniej ciepła, a także są lżejsze i bardziej kompaktowe. Co jest najważniejsze, to że mają wiele specjalnych funkcji, takich jak "lokalne przyciemnianie" lub "edge lit".

 • Wyświetlacze ciekłokrystaliczne są nieco przestarzałe i dlatego są tańsze, ale nadal mogą pasować do Twoich wymagań dotyczących sposobu wyświetlania.

Nasz asystent stworzenia najlepszego menu cyfrowego.

 cyfrowe ekrany menu

2. Estetyka ekranu

Projekt i forma sprzętu do oznakowania cyfrowego jest bardzo ważna. Spójrz na swój ekran jako wizytówkę sklepu. Towary w gablocie mogą wyglądać dobrze, ale zła fasada zrujnuje całe wrażenie.

 • Jeśli wybierzesz starsze modele telewizorów, weź pod uwagę, że są one nieporęczne i nie zawsze estetyczne. Jest to jednak opcja bardziej dostępna finansowo.

 • Zastanów się, jak ulepszyć projekt do punktu, w którym kadrowanie jest minimalne, a zasięg ekranu jest większy, zapewniając w ten sposób większy feedback.

 • Pamiętaj, że ekrany komercyjne, które nie są przeznaczone do użytku osobistego, często mają najcieńsze ramki dostępne na rynku. 

3. Porty telewizyjne

Podstawowym wymogiem jest posiadanie co najmniej 1 portu HDMI w telewizorze. Porty HDMI są standardowe dla telewizorów i monitorów.

Jeśli chcesz używać specjalnego oprogramowania na ekranach, tak jak robi to większość naszych klientów, powinieneś szukać cyfrowych ekranów z portem RS-232. Wiele modeli konsumenckich niestety nie ma takich, co oznacza, że będziesz musiał kupić ekran komercyjny.

TV porty do cyfrowych ekranów

4. Wyświetlacze Zewnętrzne

Wyświetlanie menu na zewnątrz wymaga nieco więcej uwagi. Mówiąc najprościej, byłoby niepraktyczne lub nieefektywne ekonomicznie, aby używać wewnętrznych ekranów do tych celów. O czym warto pamiętać:

 • Ekrany instalowane w pomieszczeniach nie są przystosowane do warunków pogodowych. Ekstremalne temperatury,grad i śnieg, bezpośrednie światło słoneczne - wszystko to wpływa negatywnie na sprzęt i jakość przesyłanego obrazu.

 • Jasność ekranu wymagana dla zewnętrznych wyświetlaczy menu wzrasta ze zwykłych 250 cd / m2 do 700 cd / m2 i więcej.

 • Wybór odpowiedniego wyświetlacza obniży koszty konserwacji, zapewni jakość przesyłanych obrazów i wiadomości.

Dowiedz się, jak cyfrowe menu mogą zwiększyć sprzedaż

 zewnętrzne wyświetlacze menu

5. Gwarancje

Przekonasz się, że gwarancja od jednego do dwóch lat jest najczęściej spotykaną praktyką. Można tutaj pomyśleć o:

 • Przedłużeniu gwarancji za pośrednictwem twojego dostawcy wyświetlaczy cyfrowych

 • Otrzymania przedłużonej gwarancji. To sprawi, że poczujesz się pewniej. Taka gwarancja obejmuje awarie oprogramowania i sprzętu. Warto rozważyć dwa lub trzy letnie gwarancje takiego planu.

6. Wybór marki

Nie bój się wybierać spośród mniej znanych marek wyświetlaczy telewizyjnych.

 • To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Pamiętaj jednak, aby przeczytać opinie klientów przed dokonaniem zakupu.

 • Pracując tylko z jedną marką, ryzykujesz utracić cały system w przypadku awarii. Obsługa dwóch kompatybilnych systemów zminimalizuje ryzyko.

 • Porównuj modele według ich specyfikacji technicznych, aby upewnić się, że spełniają twoje wymagania. Sięgnij po porady ekspertów, jeśli masz wątpliwości.

digital signage w barach

7. Rozmiar i rozdzielczość ekranu

Istnieje kilka podstawowych punktów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru ekranu i jego rozdzielczości. Należą do nich:

 • Wpływ twojego wyświetlacza na publiczność. Zależy to od wielu czynników, takich jak odległość między Klientem a wyświetlaczem, położenie wyświetlacza i wyświetlanej treści. 

 • Przestrzeń, rozmiar, lokalizacja i treść to czynniki wpływające na jakość interakcji klienta z ekranem.

 • Jakość rozdzielczości jest również ważna. Zalecamy stosowanie wysokiej rozdzielczości (HD) w zakresie od 1024×768 do 3840×2160.

8. Badania rynku 

Zawsze warto zbadać jak najwięcej dostępnych na rynku ofert. Oferta sprzętu dostępnego na rynku jest ogromna i istnieją dobre oferty, z których należy skorzystać. Podczas researchu dowiesz się, że:

 • Telewizory i wysokiej jakości ekrany cyfrowe nie zawsze są drogie.

 • Korzystne oferty od sprzedawców detalicznych pojawiają się przez cały rok. Miej oko na sezonowe zniżki lub wydarzenia, takie jak Czarny piątek i Cyber poniedziałek.

 rozmiar i układ ekranu w restauracji

9. Rozmiar i układ ekranu

Decydując się na rozmiar i rozmieszczenie ekranów, a także na przestrzeń, w której pracujesz z tymi systemami, należy poważnie się zastanowić. Główne aspekty, które należy wziąć pod uwagę:

 • Wybierając lokalizację cyfrowego menu, twoim celem jest zapewnienie maksymalnego kontaktu wzrokowego z klientem

 • Zazwyczaj duże przestrzenie wymagają dużych ekranów. Mniejsze ekrany są mniej widoczne, więc warto rozważyć ekrany o większej przekątnej, aby ekran nie zgubił się w przestrzeni.

10. Rozmiar i szybkość aktualizacji

Szukając odpowiedniego ekranu, pamiętaj o tak ważnych szczegółach:

 • Zawsze powinieneś być w stanie aktualizować informacje na ekranie w czasie rzeczywistym. Zapobiegnie to buforowaniu lub stagnacji treści.

 • Unikaj rozmytych obrazów, które czasami pojawiają się podczas uruchamiania szybkich programów, wybierając 240 Hz.

Wnioski

Jeśli chodzi o wybór wyświetlacza do cyfrowego menu, należy poważnie podejść do tego problemu. Zacznij od końca. Zadaj sobie pytania o to, kim są twoi klienci, co chcesz nadawać, gdzie i dlaczego. Opracowanie treści będzie dyktować rozmiar i charakter pożądanego ekranu. Kluczowym czynnikiem jest również kompatybilność oprogramowania i funkcjonalność urządzeń. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie cyfrowego sprzętu wyświetlającego i oprogramowania na ekranach reklamowych. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać porady i więcej informacji. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne w znalezieniu idealnego ekranu dla Ciebie!

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 yearstemu
830 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

3 yearstemu
1292 Wyświetlenia
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

3 yearstemu
638 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen