Skip to main content

Jaki jest sens digital signage?

Jeśli szukasz definicji digital signage, trafiłeś w odpowiednie miejsce. W ADScreen jesteśmy ekspertami w sprawach związanych z cyfrowymi rozwiązaniami. Ale czym tak naprawdę jest digital signage? Digital signage - to forma komunikacji z wykorzystaniem elektronicznego dynamicznego ekranu. To całkiem się różni od statycznych środków przekazu informacji takich jak drewno czy papier. Jednakże istnieje wiele aspektów, które składają się na rozwiązanie cyfrowe signage sukces.

Z czego składa się digital signage?

Digital signage składa się z wielu aspektów, jednak główne kategorie są następujące:

 • Sprzęt-to elementy fizyczne, które pracują razem, aby digital signage zaczęło działać, w tym ekrany, złączki itp.

 • Połączenie to, jak digital signage łączy się z systemem zarządzania treścią i może obejmować twardą linię lub WI-FI itp.

 • Oprogramowanie zawiera system zarządzania treścią i oprogramowanie do odtwarzania.

 • Ustawienie obejmuje cały proces, od koncepcji do zabudowy.

 • Treści -  treści, które tworzysz, aby twoje cyfrowe treści zawsze byli świeże i aktualne.

Oczywiście, że digital signage obejmuje wiele aspektów, które trzeba będzie dokładnie rozważyć, zanim wykorzystać ich do generowania dochodów, poprawy marki lub wspólnego uczenia się przechodniów. Podzielimy się  z wami poradami i wskazówkami na to, jak zrealizować swoje rozwiązania digital signage.

Z cyfrowych rozwiązań, które dzisiaj są tak szerokim pojęciem i mogą być wykorzystywane do wielu celów, przy rozważaniu tego, co to jest, należy najpierw wziąć pod uwagę własne potrzeby i jak to może przynieść ci korzyść.

Dowiedz się więcej na temat zalet digital signage.

technologie cyfrowe

Określenie potrzeb

Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby mieć jasne przedstawienie o tym, co starasz się osiągnąć za pomocą digital signage. Jaki jest wynik, którego oczekujesz, zarządzając cyfrową siecią? Dzięki tej informacji możesz rozważyć, jak tablice cyfrowe mogą pomóc Ci w osiągnięciu celów i zadań firmy. W trakcie współpracy my w ADScreen będziemy zagłębiać się i będziemy zadawać Ci następne pytania:

 • Ile ekranów chcesz zainstalować?

 • Jaka jest twoja idealna oś czasu?

 • Masz strategię kontentu? Jeśli tak, jak wygląda?

 • Jaki jest twój budżet?

Co to jest oprogramowanie digital signage?

W badaniu rozwiązań oznakowania cyfrowego i tego, jakie korzyści może ono przynieść  twojej firmie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wybór oprogramowania dla digital signage.

Według Wikipedii digital signage korzysta z technologii takich jak LCD, LED, projekcja i e-papier do wyświetlania zdjęć, filmów, stron internetowych, danych o pogodzie, menu w restauracji lub tekstu.

Oprogramowanie Digital signage jest tym, co pozwala Ci zarządzać i aktualizować treści wyświetlane na swojej tablicy. Wybór odpowiedniego oprogramowania istotny jest, aby upewnić się, że masz elegancki proces, który pracuje dla ciebie. Branża jest bardzo konkurencyjna, ale istnieją 4 typy oprogramowania, które zalecamy używać, aby szukać swojej decyzji:

 • Oprogramowanie, które znajduje się w odtwarzaczu multimedialnym (lub wewnątrz wyświetlacza); 

 • Oprogramowanie do zarządzania treścią/dystrybucji; 

 • Oprogramowanie do zarządzania urządzeniami; 

 • Oprogramowanie do tworzenia treści.

oprogramowanie do zarządzania

Przyjrzyjmy się, aby nieco zagłębić się w te kategorie oprogramowania:

Media Player Software:

Oprogramowanie Media player jest odpowiedzialne za odtwarzanie plików multimedialnych i wykorzystuje zarówno procesor, jak i procesor graficzny na komputerze, na którym zainstalowano oprogramowanie. Istnieje kilka różnych typów odtwarzaczy multimedialnych, które obsługują różne typy nośników za pomocą kodeków. Ich zadaniem  jest odszyfrowanie plików cyfrowych, takich jak filmy lub zdjęcia, i przekazują je do digital signage.

Bardziej zaawansowane oprogramowanie ma możliwość zapisać te pliki w pamięci wewnętrznej, zapewniając, że podczas odtwarzania  w wyniku utraty połączenia nie występują żadne przerwy. Zapisuje te pliki multimedialne z pamięci wewnętrznej, zapewniając ciągłe odtwarzanie w przypadku utraty połączenia z internetem.

Zaawansowane funkcje mogą obejmować:

 • Raporty z poszczególnych mediów przez dowód z gry.

 • Raporty o stanie ogólnym odtwarzacza multimediów.

 • Funkcjonalność, która pozwala na stworzenie komunikatów alarmowych, mobilnej interaktywności, itp.

 • Funkcjonalność, która umożliwia synchronizowanie zawartości między różnymi odtwarzaczami multimediów.

funkcjanolności digital signage

Oprogramowanie do zarządzania treścią i dystrybucją:

System zarządzania treścią digital signage, jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem digital signage. Można go po prostu określić jako aplikację, która pozwala na dostosowanie, planowanie, kontrolę i dystrybucję treści w sieci cyfrowych ekranów.

W ADScreen uważamy, że trzeba myśleć o swojej CMS jako o centralnym systemie sterowania, w którym można kontrolować całą sieć digital signage. Systemy zarządzania treścią mogą być dostępne zdalnie, po prostu za pomocą komputera i połączenia z twoim dostawcą oprogramowania digital signage, albo przez:

 • Internetowy system / system w chmurze, jeśli panel zarządzania treścią umieszczony na stronie internetowej dostawcy.

albo

 • Pobieranie z pulpitu jeśli panel zarządzania treścią jest do pobrania program, który jest uruchamiany z pulpitu

Używamy sieci web CMS dla naszych klientów. Otrzymasz nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się i uzyskać dostęp do panelu monitorowania. Główną zaletą korzystania z sieci web CMS dla twojej rozwiązania digital signage polega na tym, że masz możliwość, aby uzyskać dostęp do niego zdalnie z dowolnego urządzenia, które lubisz.

zarządzanie oprogramowaniem

Oprogramowanie Do Zarządzania Urządzeniami

Omówiliśmy oprogramowanie digital signage, niezbędne do pobierania, zarządzania i dystrybucji treści, ale jest jeszcze jedna część oprogramowania, która jest niezbędna do skutecznego uruchomienia sieci digital signage, oprogramowanie do zarządzania urządzeniami. Co to jest oprogramowanie do zarządzania urządzeniami? Jeśli planujesz zainstalować kilka ekranów w kilku miejscach, to oprogramowanie ma kluczowe znaczenie dla skutecznego zarządzania zdalnego. Oprogramowanie do zarządzania urządzeniami będzie zbierać i zgłaszać ważne dane i obejmuje następujące aspekty:

 • Zbieranie danych odtwarzania z oprogramowania multimedialnego

 • Monitorowanie stanu zdrowia odtwarzacza multimediów, w tym wolne miejsce na dysku, wykorzystanie pamięci, temperaturę i stan sieci.

 • Przechwytywanie i przechowywanie zrzutów ekranu pokazujących, że gra multimedialny

 • Aktualizacja komponentów systemu

 • Tworzenie alertów związanych z informacjami w sieci, za pomocą e-mail lub innych konsol zarządzania (poprzez API)

 • Oprogramowanie Do Tworzenia Treści

Wnioski

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, czym jest technologia digital signage i różne narzędzia oprogramowania, niezbędne do efektywnej pracy. Digital signage zapewnia innowacyjny sposób łączenia marek z publicznością i jest prostą i dostępną platformą dla poprawy wizerunku marek, jednocześnie poprawiając komunikację.

Dla dalszego przywództwa spójrz na nasz artykuł, który omawia wszystko, co musisz wiedzieć o digital signage.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 monthstemu
102 Wyświetlenia
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

4 monthstemu
81 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

4 monthstemu
54 Wyświetlenia
сzytaj więcej

Menu

ad screen