Skip to main content

Jak digital signage może pomóc wewnętrznemu brandingowi

Branding wewnętrzny jest miarą strategii korporacyjnej, która motywuje pracowników nie tylko do spełnienia obietnic marki, ale także do "życia" nimi.

(Brand Trust)

Wiele organizacji często nie docenia wartości wewnętrznego brandingu. Uważają, że ważniejsze jest to, jak publiczność  postrzega markę, ponieważ użytkownik końcowy to ktoś, kto kupi twój produkt, a nie Twoi pracownicy.

Takie podejście może okazać się błędne. Jak wynika z powyższej definicji, branding wewnętrzny ma na celu zachęcić pracowników do wiary w obietnice marki. Dzięki" żywej " obietnicy autentyczność komunikacji w naturalny sposób staje się częścią każdej komunikacji zewnętrznej i wszelkich wewnętrznych działań.

branding korporacyjny

To sprawia, że marka jest o wiele potężniejsza. Żyjąc w duchu marki i mówiąc swoim pracownikom, dlaczego powinni wierzyć w to, co robią codziennie i do czego dążą, motywujesz ich do wiary w produkt. Jeśli nie możesz przekonać własnych pracowników o autentyczności swojej marki, jakie są szanse na przekonanie ogółu społeczeństwa?

Organizacje, w których priorytetem jest zadowolenie pracowników i pozytywna komunikacja wewnętrzna, mają wyższe wskaźniki wydajności. Kultura organizacyjna leży u podstaw wszystkiego, co robi firma, a branding wewnętrzny jest z tym ściśle związany.

Więc co ma wspólnego z tym wszystkim cyfrowe oznakowanie?

Chociaż Digital Signage doskonale nadaje się do przyciągnięcia uwagi ogółu społeczeństwa, a następnie do zwiększenia konwersji sprzedaży, to samo można powiedzieć o wykorzystaniu Digital Signage w wewnętrznym brandingu.

Aby klienci uwierzyli w Twoją markę, muszą jej zaufać. Żeby Ci zaufali mówisz im, co dobrego jest w Twoim produkcie i dlaczego powinni go kupić. To samo można zastosować do wewnętrznego brandingu.  Aby Twoi pracownicy żyli podstawowymi wartościami Twojej organizacji, musisz każdego dnia przekonywać ich spójnymi i autentycznymi wiadomościami, popartymi konsekwentnymi i autentycznymi działaniami.

cyfrowe oznakowanie w biurach

Zalety Digital Signage

Myśl z wyprzedzeniem

Wprowadzając cyfrowe oznakowanie do przestrzeni roboczej i czyniąc je integralną częścią pracy organizacji, możesz konsekwentnie wzmacniać potencjał swojej marki i jej podstawową obietnicę.

Jak zauważa wezank, po trzech dniach użytkownik zwykle pamięta tylko otrzymane 10-20% informacji pisemnych lub ustnych, ale udaje się mu odtworzyć 65% informacji wizualnych.

Należy rozumieć markę 

To niesamowite, jak wielu pracowników nie mają pojęcia, jakie są podstawowe wartości firmy w której oni pracują. Dla organizacji, o których wspominamy na naszym blogu w artykulu 5 świetnych firm do pracy, jest bardzo mało prawdopodobne, że któryś z pracowników w tych organizacjach będzie miał problem z opisem podstawowych wartości tych firm. Są tak zakorzenione w psychice pracowników, że stają się częścią codziennego życia w pracy. Jest to wynik fantastycznego wewnętrznego brandingu w akcji.

Zmotywuj się

Istotą świetnego wewnętrznego brandingu jest taka, że wyraźnie informuje, jakie są Twoje podstawowe wartości, a jednocześnie motywuje Twoich pracowników do "życia" w codziennej pracy.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, czy Digital signage może pomóc w motywacji, zapoznaj się z przewodnikiem "Zarządzanie zmianami za pomocą Digital Signage".

zalety Digital Signage

Jak korzystać z Digital Signage do wewnętrznego brandingu

Samo posiadanie cyfrowych ekranów wyświetlających wiadomości nie wystarczy. Oto nasze najlepsze wskazówki, jak korzystać z Digital Signage na swoją korzyść.

Bądź sobą

Jeśli Twoja marka jest zabawna, możesz wnieść trochę uciechy do projektowania wiadomości na cyfrowych wyświetlaczach. Podobnie, jeśli Twoja marka transluje ważną wiadomość lub robi coś znaczącego, aby pomóc światu, możesz użyć swoich ekranów, aby powiedzieć swoim pracownikom, jaką niesamowitą pracę wykonują i zmotywować ich do dalszej walki.

Bądź wieloma wersjami siebie

Chociaż ważne jest, aby być konsekwentnym w swoich wiadomościach, nie oznacza to, że każdy z Twoich ekranów musi mówić to samo. Zaskocz swoich pracowników różnymi rodzajami wiadomości. Dostosuj je do odbiorców lub zaplanuj pokaz na konkretny dzień. Zaintryguj swoich pracowników i będziesz w stanie utrzymać ich kontakt z marką.

dagital signage dla brandingu wewnętrznego

Bądź lepszą wersją siebie

Chociaż powyższe dwa punkty są prawdziwe, Twój projekt i przesyłanie wiadomości powinny nadal wyglądać profesjonalnie. Czas i wysiłek poświęcony na stworzenie pięknego projektu dla oczu potencjalnych klientów jest ważny, ale nie zawsze mają najwyższy priorytet, zwłaszcza jeśli chodzi o wewnętrzną prezentację.

Aby uzyskać więcej informacji na temat promowania wewnętrznego brandingu, zajrzyj na nasz blog i przeczytaj artykuł "Jak zwiększyć świadomość marki pracowników".

W ADScreens jesteśmy specjalistami w dziedzinie Digital Signage. Wiemy, że te rozwiązania mogą zmienić przestrzeń roboczą i wiemy, jak najlepiej wykorzystać nieskończone możliwości, które mogą z nich wypłynąć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak digital signage może pomóc w twoim wewnętrznym brandingu, skontaktuj się z nami przez e-mail cn@contentnetworks.pl lub telefonicznie (22) 231-85-97.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

1 month temu
58 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

1 month temu
27 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

1 month temu
27 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen