Skip to main content

8 porad na wzrost sprzedaży detalicznej

Chcesz zwiększyć sprzedaż w handlu detalicznym w sposób innowacyjny i skuteczny? Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo konkurencyjną branżą może być handel detaliczny. Ale to nie jest problemem jeśli twój biznes zajmuje niszę na rynku. W cyfrowym świecie, gdzie konsumenci mają dostęp  do dowolnego sklepu w internecie, musisz mieć przewagę i to coś, co odróżnia cię od konkurencji.

Oto nasze najlepsze 8 porad na wzrost sprzedaży detalicznej.

1. Zmaksymalizuj potencjał informacji

Jak powiedział Peter Drucker "Nie można zarządzać tym, czego nie da się zmierzysz". Jako prowadzący działalność detaliczną, ważne jest, abyś mierzył skuteczność swojej taktyki sprzedaży i marketingu. Oto kilka prostych wskaźników, dostępnych za pomocą naszych intuicyjnych narzędzi do zarządzania wydajnością w czasie rzeczywistym:

 • Liczba klientów i kupujących

Oczywiście, jednym z kluczowych sposobów na poprawę sprzedaży w handlu detalicznym jest zwiększenie ilości klientów, którzy wchodzą do sklepu. Jest rzeczą oczywistą, że należy również starać się zachęcić tych nabywców, aby dokonali zakupu. Mając dostęp do danych o ilości klientów, można śledzić stosunek klient/kupujący i rozwijać sposoby jego zwiększania.

 • Ilość sprzedaży na jednego pracownika

Patrząc na średnie sprzedaży na jednego pracownika, jesteś w stanie śledzić, kim są twoi najlepsi wykonawcy i umieścić je na zmianę w okresach zatrudnienia. Ponadto, można określić słabszych członków zespołu sprzedaży i zapewnić im dodatkowe szkolenia.

 • Średnia sprzedaży na jednego klienta 

Jeśli staracie się o zwiększenie sprzedaży i opcję cross-sell klientom, ta metryka może powiedzieć, jak skuteczne są wasze wysiłki oraz pomóc w stymulowaniu sprzedaży detalicznej.

Wybierz system, który zdalnie i szybko dostarcza dane o wydajności  personelu i oddziałów w czasie rzeczywistym. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, aby zapewnić tobie i twoim pracownikom monitorowanie ich wydajności i pomóc w osiągnięciu kluczowych wskaźników efektywności.

digital retail

 

2. Użyj Digital Signage w swoim sklepie

Poprzez wdrożenie rozwiązania digital signage można naprawdę sprawić wrażenie na kupujących. Z punktu widzenia funkcjonalności, ekrany cyfrowe powinny zostać jasnym przewodnikiem, który pomaga klientom znaleźć to, czego szukają, niezależnie od tego, czy są to produkty, czy strefa kas. 

Jak można korzystać z digital signage w celu zwiększenia sprzedaży detalicznej?

 • Gablota

Użyj ekranów cyfrowych w przedniej części sklepu i podziel się prostym i atrakcyjnym komunikatem wizualnym. Wiadomości powinny dać przejrzyste pojęcie o sklepie, a także powiadomić o specjalnych ofertach i promocjach, które przyciągną klientów.

 • Miejsce sprzedaży

W punkcie sprzedaży, gdzie ludzie stają w kolejce, można podzielić się ze swoimi klientami najbardziej aktualnymi wiadomościami wyświetlanymi na swoich ekranach. Dlaczego nie wykorzystać strefy kas do reklamy programu lojalnościowego? Personel może opowieść  klientowi o szczegółach podczas dokonania zakupu i zachęcić kupującego do zarejestrowania.

3. Przyciągaj do swojej firmy nowych i lojalnościowych klientów

Niezależnie od tego, w jakim sektorze handlu detalicznego jesteś, należy rozważyć możliwość stworzenia programów lojalnościowych dla klientów, co pomoże wzmocnić wizerunek marki. Za pomocą systemu lojalnościowego CRM można skutecznie wpływać na konkretne grupy klientów, nie ponosząc dużych kosztów. Oferując oferty rabatowe, stworzysz rosnącą bazę stałych klientów.

Jakie są korzyści wdrożenia programu lojalnościowego dla klientów?

 • Przyciągaj nowych klientów

 • Utrzymuj stałych klientów

digital shop

 

4. Zamień swój sklep w miejsce docelowe

Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż w handlu detalicznym, dlaczego nie zamienisz swój sklep w miejsce docelowe? Robiąc to, wyróżnisz się wśród innych sprzedawców, którzy mogą zaoferować o wiele niższe ceny, ale brakuje w ich wartościach skupienia się na doświadczeniach klientów. Trzeba wziąć pod uwagę rzeczy, które sprawiają, że proces robienia zakupów stanie się bardziej przyjemnym doświadczeniem. Na przykład:

 • Free WiFi

 • Punkty  naładowania baterii

 • Krzesła 

 • Darmowe napoje

 • Konsultacje

To nie tylko zwiększy ilość konsumentów, ale utrzyma klientów w twoim sklepie na dłużej oraz  zachęci ich do zrobienia zakupu.

5. Obecność w Internecie

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, aby sklepy kierowali swoją obecnością w internecie. Pomoże to zmaksymalizować sprzedaż. Pojęcie “obecność w Internecie” obejmuje stworzenie strony internetowej, która przekazuje wszystko, co klienci muszą wiedzieć o twoim wyjątkowym i wspaniałym biznesie.

Jak korzystać z witryny, aby zarządzać sprzedażą cegły i zaprawy sklepu?

 • Zoptymalizuj dla urządzeń mobilnych

Według danych MOZ Local reports ponad 50 procent mobilnych wyszukiwań zawierają lokalne treści. Co to znaczy? Konsumenci starają się znaleźć sklepy ceglane ze swoich urządzeń mobilnych.

 • Aktywnie zachęcaj użytkowników do odwiedzenia twojego sklepu, prezentując oferty specjalne. 

 • Zwiększ oglądalność swojego sklepu za pomocą ukierunkowanych kampanii marketingowych, które zapewniają dostosowane treści spersonalizowane dla odbiorców z różnych segmentów

 • Zapewnij, aby twój sklep było łatwo znaleźć 

Wielu konsumentów zdecydują się na dokonanie zakupu w sklepie, jeżeli będą mogli zobaczyć towar osobiście bezpośrednio przed dokonaniem zakupu. Dlatego ważne jest, aby obejmować wygodne dla użytkownika lokalizacje sklepów, oraz udostępniać na swojej stronie internetowej przydatne informacje, takie jak adres, kierunek i godziny pracy.

Wskazówka - aby przeanalizować ilość przeglądów witryny, zamieść swoją stronę na takich platformach do zestawienia jak Yelp i Google.

digital screen in retail

6. Reklama w social media 

Oprócz zarządzania przeglądami na Google oraz Yelp należy rozważyć możliwość wykorzystania narzędzi reklamowych na takich platformach jak Facebook, aby zwiększyć zasięg w sklepie detalicznym i wdrożyć plan działań w zakresie zwiększenia sprzedaży.

Dlaczego Facebook jest tak potężnym narzędziem reklamowych dla detalistów?

 • Targeting 

Facebook ma dostęp do ogromnej ilości danych i może udostępniać go reklamodawcom. Tak więc, jeśli chcesz skupić się na publiczności w postaci 18 - 32-letnich kobiet, które mieszkają w Londynie, z rocznym dochodem £40,000, którzy są zainteresowani w designerskie ubrania, możesz to zrobić.

Jak tylko poczujesz się komfortowo z kierowaniem kompaniami na Facebook, możesz zwiększyć zasięg swoich reklam. Na przykład, można promować swoje programy lojalnościowe wśród ludzi, którzy już są fanami twojej strony na  Facebook.

 

7. Wykorzystaj  Content Marketing

Aby odnieść sukces w internecie, musimy aktywnie przyciągać grupę docelową. Nie wystarczy tylko czekać aż klienty sami Cię znajdą.

Twoim zadaniem jest znalezienie w Internecie potencjalnych klientów, którzy chcieliby się dowiedzieć o twoim biznesie. Aby to zrobić, trzeba zaangażować ich w rozmowę, mając aktywne podejście do content marketingu.

Jakie treści przyciągają odbiorców?

 • Wartościowe

 • Przydatne

 • Ciekawe

 • Ucieszne 

Zapewniając atrakcyjne treści, pokazujesz wartości, które wnosisz do życia potencjalnych klientów.  W taki sposób możesz kontrolować proces detalicznej sprzedaży.

digital screen in malls

 

8. W punkcie sprzedaży 

Jako właściciel działalności detalicznej, będziesz szukać sposobów, aby przyciągnąć nowych klientów do sklepu. Jednak klienci, których już masz, są najbardziej niedocenianym zasobem. Pomyśl, ile klientów opuszcza twój sklep, kupując to, co planowali? Ile z nich podzieli się swoim doświadczeniem z przyjaciółmi i rodziną? Ile z nich wróci?

 

Wykorzystując możliwości, które już masz, możesz być pewien, że wydobywasz maksymalną korzyść z każdego klienta.

Istnieją cztery podstawowe cele, które powinniśmy starać się zrealizować w punkcie sprzedaży, aby zwiększyć sprzedaż detaliczną w twoim sklepie:

 1. Zwiększenie sprzedaży

 2. Kanały sprzedaży

 3. Wpływy e-mail

 4. Stale klienci

Wnioski

Rozumiemy trudności związane z zarządzaniem sklepem detalicznym, więc proponujemy Tobie, aby poświęć trochę czasu na przeczytanie naszych porad. Na początek wybierz jedną lub dwie taktyki, realizuj je i oceń swój sukces. Następnie stopniowo wdróż kilka kolejnych. Przy efektywnym zastosowaniu możesz spodziewać się o wiele bardziej sensowny i dochodowy biznes.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 monthstemu
102 Wyświetlenia
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

4 monthstemu
81 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

4 monthstemu
54 Wyświetlenia
сzytaj więcej

Menu

ad screen