Skip to main content

Chcesz znaleźć odpowiedź na pytanie czym jest komunikacja wewnętrzna w organizacji? Jesteś we właściwym miejscu

Może chcesz poszerzyć swoją wiedzę z definicji komunikacji wewnętrznej w organizacji i dowiedzieć się, dlaczego jest ona ważna? Ten artykuł dostarczy ci przydatnych informacji i pozwoli na lepsze zrozumienie pojęcia komunikacji wewnętrznej.

Zanim dowiemy się, co to jest komunikacja wewnętrzna i jakie są związane z nią korzyści, przydatnym  okaże się dla Ciebie, aby przeczytać nasz artykuł o błędach, związanych z tym tematem: 5 mitów na temat komunikacji wewnętrznej.

Jak w praktyce określana jest komunikacja wewnętrzna?

W AdScreen czujemy się bardzo uprzywilejowani, ponieważ możemy pracować z klientami, pomagając im poprawić swoją wewnętrzną komunikację za pomocą digital signage. W tym artykule chcemy zachęcić Państwo zrewidować swoje podejście do komunikacji wewnętrznej. Po pierwsze, ważne jest, aby określić, czym właściwie jest komunikacja wewnętrzna.

Komunikacji wewnętrzna to przekazywanie informacji między członkami organizacji lub częściami organizacji.

Eksperci i praktyki mówią, że komunikacja wewnętrzna jest podzielona na dwa główne kanały:

 • podejście systemowe 

 • zaangażowanie pracowników.

digital signage communication

Dlaczego komunikacja wewnętrzna jest ważna?

Komunikacją między pracownikami i pracodawcami staje się coraz bardziej istotną częścią twojej firmy, i czasami jest trudna do osiągnięcia. Pracownicy ciągle są zajęci  rozmowami, spotkaniami i e-mailami, co niewątpliwie utrudnia wyróżnienie wiadomości wśród hałasu.

Tendencje wśród pracowników - nie jest tajemnicą, że demografia pracowników się zmienia. Każde następne pokolenie od pokolenia X staje się coraz bardziej wymagające, jeśli chodzi o sposób, w jaki pracodawcy kontaktują się z nimi. Zwykle, są chętni do współpracy, oczekują przejrzystości i feedbacku. Te zmiany w podejściu do pracy powodują zwiększenie zapotrzebowania na narzędzia, które zapewniają tę wewnętrzną komunikację.

Przeczytaj nasz poradnik o tym, jak digital signage może poprawić komunikację wśród pracowników nowej generacji.

Zalety komunikacji wewnętrznej

 • Inspiracja swoich pracowników

 • Monitorowanie wiadomości

 • Poszerzenie możliwości swojej drużyny

 • Utrzymywanie brandingu i satysfakcji klientów

 • Zarządzanie wewnętrznym kryzysem

digital signage in office

1. Inspiruj swoich pracowników

Pracownicy często kierują się potrzebą zrozumieć swój cel i przyczyny tego, co robią.  Chcą mieć strategię, która pomoże im te cele osiągnąć, i chcą być pewni, że oni są doceniani i że ich rola wnosi swój wkład. 

Pracownicy chcą czuć się partnerami i być częścią zespołu, być wysłuchanymi. Jak organizacje mogą to osiągnąć? Jednym z przykładów może być wykorzystanie digital signage do wymiany bardzo wydajnymi i motywującymi komunikatami. Komunikaty pomogą podzielić się informacjami o tym, co osiągnął poszczególny zespół lub cała firma.  Udowodniono, że osiągnięcie założonych celów zwiększa poczucie pracy zespołowej i sprzyja postępom. 73% pracowników pracujących w "zorientowanych na cel" firmach, są bardziej zaangażowani, w porównaniu do pozostałych 23%, których firma nie określiła sobie konkretnych celów. 

2. Monitorowanie wiadomości

Ważne jest zapewnić, aby pracownicy uczyli się nowych rzeczy tylko wewnątrz firmy, a nie otrzymywali informacje z zewnętrznego źródła. Wzrost wykorzystania smartfonów, kanałów społecznościowych i informacyjnych platform, przyczynił, że informacje obecnie są łatwo dostępne. To może skomplikować komunikację wewnętrzną. Firmy mogą skutecznie zarządzać tym procesem, mając swój kanał wewnętrzny dostarczający informację.

Te wewnętrzne systemy komunikacji muszą być szybkie, interaktywne i skuteczne, aby zapewnić pokrycie dla wszystkich pracowników. Jak to zrobić? Za pomocą rozwiązań cyfrowych!  Firmy muszą znaleźć sposób, aby wdrożyć skuteczną strategię i połączyć ją z technologiami cyfrowymi.

buisness meetings

3. Poszerz możliwości swojego zespołu

Wiele firm, zazwyczaj pozwalają informacji płynąć w dół przez ich hierarchii. Czasami takie podejście może spowodować do opóźnienia informacji, ograniczonego feedbacku i po prostu pogorszyć jakość komunikacji.

W organizacji, prawdopodobnie, istnieje wiele komunikatów, którymi można się podzielić, ale, niestety, nie wszystkie z nich trafiają do odbiorców. Wykorzystując wewnętrzny system komunikacyjny, proces ten może być o wiele bardziej skuteczny.

Wewnętrzne instalacje mają potencjał: 

 • Pomoc firmom zrozumieć swoich pracowników 

 • Przygotować oferty doskonalenia stylu zarządzania 

Przeczytaj nasze pomysły na poprawę komunikacji wewnętrznej 2019 tutaj.

4. Utrzymuj wizerunek marki i satysfakcjonuj klientów

Obietnice marki są niezwykle istotne dla twoich klientów. Bardzo ważne jest, aby każdy członek zespołu wyraźnie informował i wspierał wartości marki. Prosty sposób, aby zachować ich w pamięci - zapewnić komunikację wewnętrzną, widoczną dla wszystkich pracowników.

Jak można poprawić kontakt klienta z marką? Oto kilka zasad:

 • Cele marki muszą być jasno przekazane do pracowników

 • Personel jest dobrze wyszkolony

 • Personel jest dobrze poinformowany

Badanie firmy Gartner wykazały, że 89% firm  konkurują głównie w oparciu o doświadczenia klienta, dlatego niezwykle ważne jest, aby firma miała wyraźną strategię komunikacji wewnętrznej. 

Organizacje dobrze znanych marek są budowane od środka. Zacznij od poinformowania swoich pracowników i ich zaangażowanie i satysfakcja przejdą do klientów.

internal communication

5. Poprawa zarządzania kryzysowego

Terminowa i przemyślana komunikacja ma kluczowe znaczenie dla zarządzania kryzysowego. Badania wewnętrznej komunikacji kryzysowej jednak wykazały, że menedżerowie minimalizują swoją komunikację z pracownikami w czasie kryzysu.

Wdrażając efektywny system komunikacji wewnętrznej, można:

 • Obserwować reakcję ludzi 

 • Radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi 

 • Brać udział w strategii krótkoterminowego zarządzania 

 • Brać udział w długoterminowej strategii zarządzania

Wnioski

Teraz kiedy pojęcie komunikacji wewnętrznej jest dla nas wyjaśnione, rozumiemy jakie korzyści może dać. Skuteczna komunikacja wewnętrzna, na pewno jest  bardzo cennym narzędziem, które zwiększy ogólną wydajność firmy. Informowanie pracowników nie powinno być drugorzędne w stosunku do zewnętrznej komunikacji, ponieważ jest to kluczowa biznes-funkcja, która inspiruje całą twoją organizację.

Co ciekawe, badania komunikacji wewnętrznej w 2016 roku wykazały, że budżety komunikacji wewnętrznej, prawdopodobnie wzrosną w ciągu najbliższych kilku lat. Ponieważ stare metody komunikacji nie są już w stanie zaspokoić potrzeby pracy młodego pokolenia, komunikacja wewnętrzna jest niezbędna dla zapewnienia zaangażowania pracowników.

Jak twoja organizacja  może zarządzać tymi zmianami w wewnętrznych relacjach? Będziemy szczęśliwi odpowiedzieć na to pytanie w Ad Screen. Skontaktuj się z nami już dziś - czekamy na Ciebie.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 monthstemu
102 Wyświetlenia
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

4 monthstemu
81 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

4 monthstemu
54 Wyświetlenia
сzytaj więcej

Menu

ad screen