Skip to main content

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

Pandemia COVID-19 jednoznacznie wpłynęła na wszystkie branże. Firmy zaczęły przenosić swoją działalność w online, ograniczając kontakt sprzedawcy i kupującego.

Zmiany nastąpiły również w branży digital signage. Dlatego zdecydowaliśmy, że konieczne jest omówienie problemów, z jakimi borykają się konsumenci podczas pandemii, podjęcie decyzji o ich zwalczaniu i określenie kierunku, w jakim zmierza branża rozwiązań cyfrowych w dłuższej perspektywie.

Jakie problemy napotykają klienci?

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi boryka się branża Digital Signage, jest brak kontaktów sprzedażowych spowodowanych ograniczeniami pandemii. Wraz z zamknięciem wielu sklepów detalicznych, lokali gastronomicznych, barów, szkół i biur właściciele zgłaszają brak zainteresowania wśród kupujących.

Ponieważ niektóre z tych firm zaczynają się ponownie otwierać, ich potrzeby związane z cyfrowym oznakowaniem zmieniają się, odzwierciedlając zachowania klientów. Na przykład ludzie chcą mieć jak najmniej osobistego kontaktu z personelem i utrzymywać standardy higieny, ograniczając interakcję ze sprzętem. Dlatego należy zastanowić się nad stworzeniem opłacalnych cyfrowych oznakowań, które zaspokoją te nowe potrzeby. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że ludzie mogą tymczasowo obawiać się używania ekranów dotykowych, co może doprowadzić do spadku sprzedaży technologii.

transformacja cyfrowa

Jak branża poradziła sobie z problemami? 

Wraz z nadejściem pandemii wiele firm natychmiast zmobilizowało się i zaczęło oferować rozwiązania poprawiające obsługę i działające zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Takie rozwiązania ograniczają osobisty kontakt między klientem a personelem, umożliwiając konsumentom robić zakupy w sposób dla nich komfortowy. 

Aby utrzymać standardy higieniczne, wiele firm uruchomiło dezynfektory bezdotykowe. Zainteresowanie tym rozwiązaniem wyraziło wiele branż, w tym medycyna i handel detaliczny, korporacje, hotelarstwo, edukacja i rozrywka. I chociaż wielu z nich miało nadzieję, że unikanie ekranów dotykowych jest tymczasowym problemem, dostosowane do nowej rzeczywistości rozwiązania zaczęły pojawiać się w różnych odmianach, aby ludzie czuli się bezpiecznie.

kamery termowizyjne do pomiaru temperatury

Kolejnym cyfrowym produktem pandemii były kamery termowizyjne. Są to specjalne ekrany, ze wbudowanymi czujnikami pomiaru temperatury. Kamery termowizyjne są skalibrowane do określonych wskaźników temperatury. Jeśli taka kamera termowizyjna zauważa osobę o temperaturze powyżej normy, włącza alarm i wyświetla na ekranie komunikat bezpieczeństwa. Takie ekrany są również w stanie sprawdzić, czy dana osoba nosi maskę przy wejściu do pokoju. Pomaga to kontrolować liczbę osób, znajdujących się w jednym pomieszczeniu oraz sprawdzić, czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa.

nawyki konsumentów

Dokąd zmierza branża?

Kiedy specjaliści od sprzedaży w branży rozwiązań cyfrowych zostali zapytani, jak oszacować czas potrzebny na powrót sprzedaży do poziomu przed pandemią, prawie wszyscy eksperci odpowiedzieli, że sprzedaż wróci do normy w ciągu najbliższych 3 - 9 miesięcy.

Cyfrowe oznakowania odgrywa ważną rolę w działaniu firm i przedsiębiorstw, umożliwiając firmom natychmiastowe aktualizowanie wiadomości przy zachowaniu bezpieczeństwa.  Branża rozwiązań cyfrowych będzie nadal rosnąć, jeśli wprowadzi innowacje i dostosuje się do zmian. Może to przybrać formę opracowywania nowych produktów, takich jak kioski samoobsługowe i automaty do dezynfekcji rąk lub poszukiwania nowych sposobów wykorzystania istniejących rozwiązań, ale każde z rozwiązań musi zapewniać bezpieczeństwo konsumenta i tworzyć platformę zakupową, dostosowaną do jego potrzeb.

Recomend post

best tv for digital menu boards

Find yourself the best tv for your digital menu board by following our top tips

4 yearsago
2568 Records
read more
how to increase sales in restaurant

13 ways to increase sales in restaurant (2020)

4 yearsago
12616 Records
read more
benefits of RSS feeds for digital signage

What are the benefits of RSS feeds for digital signage

4 yearsago
825 Records
read more

Menu

ad screen