Skip to main content

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

Przestrzenie publiczne nieustannie ewoluują i udoskonalają swoje podejście do obsługi klienta, starając się przekształcić ich pobyt w przyjemne doświadczenie. Biblioteki nie są wyjątkiem. Biblioteki zawsze inwestują w nowe technologie, aby przyciągnąć nowych czytelników i sprawić, że ich praca będzie bardziej wydajna. Przykładami takich technologii mogą być nawigacja, katalog elektroniczny, skanery książek, a nawet drukarki 3D. Mogą to też być cyfrowe ekrany, które pomogą zmodernizować przestrzeń tak, że czytelnicy wrócili do Ciebie po raz kolejny!

biblioteki jako przestrzenie publiczne

Nawigacja 

W bibliotekach znajduje się wiele książek i natychmiastowe znalezienie potrzebnej może być trudne. Statyczna nawigacja jest świetna, aby pokierować czytelnika do właściwej sekcji, ale rzadko pomaga w znalezieniu konkretnej książki. W tym właśnie mogą pomóc cyfrowe ekrany.

Korzystanie z cyfrowej nawigacji w bibliotekach to świetny sposób na poprawę doświadczenia pracowników i odwiedzających. Dzięki zainstalowanemu cyfrowemu kiosku, odwiedzający bibliotekę mogą wyszukiwać konkretną książkę w czasie rzeczywistym. To może zaoszczędzić czytelnikom cenny czas, który można spędzić z książką!

katalogi książek

Promuj nowe książki i wydarzenia

Biblioteki muszą stale aktualizować swoją ofertę i utrzymywać zainteresowanie czytelników. Dzięki ekranom w bibliotekach możesz zaplanować kampanię reklamową na kilka tygodni przed wydaniem nowej książki. Ekrany w bibliotece mogą nawet wyświetlać filmiki od autora lub recenzentów książek, aby stworzyć właściwe wrażenie i pomóc czytelnikom zdecydować, czy spodoba im się najnowszy numer.

Jednak zalety ekranów w bibliotekach na tym się nie kończą. Możesz pójść jeszcze dalej i zaimplementować czytnik RFID (skaner kart). Ten czytnik może być używany do rozrywki dzieci i ożywienia ich ulubionych bohaterów. Na przykład, na postaci z ich ulubionych bajek  może być naniesiony kod RFID, który po zeskanowaniu otworzy wideo z bohaterem bajki. To ożywi narrację i stanie się świetnym dodatkiem do dziecięcych czytań grupowych.

promocja nowych książek w bibliotece

Plan wydarzeń 

Ze względu na ogromną liczbę świąt i wydarzeń, odbywających się w ciągu roku, biblioteki muszą trzymać rękę na pulsie, aby ich komunikacja reklamowa była aktualna. Aby nie robić wszystkiego w ostatniej chwili, skorzystaj z funkcji planowania wyświetlania treści. Wystarczy pomyśleć o tym, ile czasu zaoszczędzisz na drukowaniu i rozklejaniu plakatów!

Planowanie jest szczególnie przydatne w przypadku ofert sezonowych. Na przykład wyświetlanie ofert świątecznych na ekranach można zaplanować na długo przed rozpoczęciem sezonu świątecznego. Pozwoli to na przygotowanie się do sezonu bez kłopotów i wyeliminowanie konieczności szybkiego tworzenia treści na tydzień przed rozpoczęciem świąt. Funkcja planowania to najwygodniejsza funkcja Digital Signage, która oszczędza czas i świetnie organizuje pracę.

kalendarz wydarzeń w bibliotece

Przestrzeń reklamowa

Ekrany cyfrowe w bibliotekach to świetny sposób na informowanie czytelników. Plakaty reklamowe mogą być niewidoczne lub mieścić nieaktualne treści, jeśli nie są regularnie aktualizowane, co wiąże się z wydatkami. Jeśli w bibliotece istnieje jakiś problem, na przykład czytelnicy nie stawią książek z powrotem na półki, uprzejma wiadomość na cyfrowym ekranie może być taktownym przypomnieniem zasad tej przestrzeni.

Ekrany w bibliotekach to także świetny sposób na chwalenie pracowników i świętowanie ważnych wydarzeń. Na przykład, jeśli ktoś z twoich stałych gości lub pracowników ma urodziny, możesz odtworzyć miłą wiadomość na ekranie biblioteki, aby ta osoba poczuła się szczęśliwa i ważna w twojej przestrzeni.

reklamy w bibliotece

Media społecznościowe

Media społecznościowe są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o komunikowanie się z publicznością. Coraz więcej bibliotek korzysta z platform społecznościowych jako kanału dodatkowego, aby utrzymywać kontakt ze swoimi czytelnikami. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać publiczność na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami, aktualnymi promocjami i interesującymi ofertami. Dzięki ekranom cyfrowym w bibliotekach i oprogramowaniu digital signage możesz wyświetlać swoje kanały mediów społecznościowych bezpośrednio na ekranach. To tworzy zupełnie nowy poziom interakcji między biblioteką a jej członkami, pomagając im być na bieżąco z wydarzeniami i życiem biblioteki.

Recomend post

best tv for digital menu boards

Find yourself the best tv for your digital menu board by following our top tips

4 yearsago
2568 Records
read more
how to increase sales in restaurant

13 ways to increase sales in restaurant (2020)

4 yearsago
12616 Records
read more
benefits of RSS feeds for digital signage

What are the benefits of RSS feeds for digital signage

4 yearsago
825 Records
read more

Menu

ad screen