Skip to main content

Świąteczne żarty w biurze

Kto powiedział, że praca nie może być zabawna? Życie biurowe nie musi być tylko ciągiem raportów, arkuszy kalkulacyjnych, spotkań i przerw na kawę. Dlaczego nie pozwolić, aby cyfrowe oznakowanie wdychało energię i zabawę do Twojego biura? Opowiedz śmieszne dowcipy biurowe lub wymyśl małe rozrywki, konkursy albo gry biurowe. Istnieje wiele możliwości, aby poprawić dzień pracowników za pomocą Digital Signage!

żarty w biurze

Pracownicy, którzy lubią pracować, są nie tylko bardziej skłonni do pozostania w organizacji na dłużej, ale także bardziej produktywni. Dawno minęły czasy, kiedy biura kojarzyli się z nudą lub plotkami przy kopiarce.

W badaniu, w którym pracownicy otrzymywali "porcję szczęścia" (pokazywano im 10-minutowe filmy komediowe, lub częstowano napojami i przekąskami), wydajność odbiorców tych "porcji szczęścia" była o 12% wyższa niż w grupie kontrolnej, która nie otrzymywała nic.(thebalancecareers).

Pracownicy, w szczególności przedstawiciele pokolenia millenialsów, oczekują teraz pewnego poziomu przyjemności z przepływu pracy i czasu spędzonego w biurze. To pomaga im osiągnąć cele i nagradza ich wysiłek. Biura, które stosują zasadę "nie rozmawiaj" podczas pracy, są hiperkrytyczne w stosunku do każdego, kto jak im się wydaje, spędza czas w pracy zbyt dobrze.

Chociaż oczywiście istnieją rozsądne granice, które organizacje muszą stosować, jeśli chodzi o rozrywkę w miejscu pracy. Taki proces nie powinien wykazywać oznak niepokoju innych lub mieć negatywny wpływ na jakość wykonywanej pracy.

Możesz przeczytać artykuł "Szczęśliwi pracownicy = produktywni pracownicy" na naszym blogu, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co satysfakcja pracowników może zrobić dla Twojej organizacji.

Więc jak możesz wnieść trochę zabawy do biura? Oto nasze 10 najlepszych pomysłów jak połączyć oznakowania cyfrowe z humorem. 

zespól w pracy

1.  Żart dnia

Możesz zacząć od prostego. Idealny żart dnia. Przecież wszyscy mamy nasze przyjazne żarty biurowe. Poproś swoich kolegów, aby wysłali swoje ulubione, zobacz, który z nich okaże się najzabawniejszym i zamieść go na dużym ekranie!

Co myślisz o tym z Distractify.com

“Someone has stolen my Microsoft Office and they are going to pay for it... You have my Word”.

2. Secret Santa

Zaproponuj dyrektoru generalnemu i wszystkim menedżerom przebrać się za świętego Mikołaja. Każdego dnia możesz wybierać nowego Mikołaja ze swojego zespołu i zaoferować swoim kolegom zgadnąć, który z nich okaże się Mikołajem dzisiaj.

3. Office Snoozer

Spotkanie jest strasznie nudne? Każdy z nas ma swoje własne alter ego (wiemy o tym czy nie), więc dlaczego nie przedstawić go członkom zespołu zaczynając od  wprowadzenia o tym, z czego oni są znani w całym biurze.

spotkania pracownicze

4. SnapThat SnapChat 

Jeśli masz interaktywne digital signage, możesz pozwolić swoim pracownikom przesyłać zdjęcia ze swoich mediów społecznościowych i pokazywać je na ekranach. Mogą robić szybkie zdjęcia w drodze do pracy, a najzabawniejszy obraz otrzyma specjalną nagrodę.

5. Najlepiej Ubrany Zwierzak

Czy jest coś zabawniejszego niż ulubione zwierzątko w sukience? My  uważamy, że nie! Niezależnie od tego, czy jest to Buldog Bawarski, czy kot w butach, zdjęcia zabawnych zwierząt z pewnością rozjaśnią każdy dzień!

I tak, istnieje nawet specjalny dzień temu poświęcony!

zabawny zwierzak

6. Be mine, Valentine

Poproś swoich kolegów, aby zademonstrowali najlepsze komplementy z ich korespondencji (nie martw się, możesz kontrolować zawartość, zanim te wiadomości trafią do ludzi).

Co myślisz o tym z Reader’s Digest?

"Gdybyś był kurczakiem, byłbyś nieskazitelny."(Okropne, wiemy)

7. Aktualne Żarty i Wydarzenia

Dzięki cyfrowym oznakowaniom możesz poinformować swoich pracowników o najnowszych wiadomościach. Dlaczego nie dodać trochę zabawy do tygodniowych wiadomości aby pocieszyć Twoich współpracowników? 

imprezy pracownicze

8. #Rozmawiaj Jak Pirat

Każdy marketer doskonale wie, że w roku istnieje dzień na prawie wszystko, co tylko da się wymyślić. Więc kiedy szukasz pomysłów na święto, zawsze możesz sprawdzić jedną z list online, aby zaplanować następne wyjątkowe święto.

Przestrzeń na pomysły jest ogromna. Piracki dzień jest fajny, a co powiesz na # Dzień Sobowtórów? Masz kolegę, który wygląda jak Morgan Freeman lub Ricky Gervaise? Zaprezentuj ich zdjęcia na ekranach! Ale nie zapomnij poprosić o pozwolenie :)

Czerp inspiracje na Hootsuite: https://blog.hootsuite.com/weird-holidays-to-celebrate-on-social-media/

9. Dzień sportowy

Nikomu nie zaszkodzi trochę przyjaznej konkurencji. Co może lepiej wzbudzić duch rywalizacji niż konfrontacja sportowa działów?  

Aby naprawdę wzbudzić rywalizację, poproś swoich kolegów, aby puścili kilka dowcipów. Na ekranie wyświetli wskazówki dla nich i rozpocznij grę!

gry w biurze

10. Żarty na czasie 

Zademonstruj dowcipy związane z Twoją branżą, aby uzyskać głębszą ocenę. Jak mówi stare powiedzenie: "To jest zabawne, ponieważ  jest to prawda". Jeśli potrafisz powiedzieć naprawdę przyzwoity żart, nie tylko sprawisz, że twoi koledzy się uśmiechną, ale także staniesz się bohaterem dnia :)

Na przyklad, ten z  Distractify.com

"Kiedy mój szef zapytał mnie, który z nas jest głupcem, ja czy on? Powiedziałem mu, że wszyscy wiedzą, że on nie zatrudnia głupich ludzi.”

Jeśli szukasz więcej sposobów, aby wnieść trochę życia i zabawy do swojego biura, możesz przeczytać nasz przewodnik “Jak sprawić, by Twoi pracownicy byli szczęśliwsi: nasze najlepsze wskazówki”. Ponadto możesz przeczytać też artykuł "Jak poprawić środowisko biurowe" na naszym blogu.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 yearstemu
830 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

3 yearstemu
1292 Wyświetlenia
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

3 yearstemu
638 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen