Skip to main content

Jakie są zalety kanałów RSS dla digital signage

Na początek, czym jest kanał RSS?

Jak wyjaśnia Digital Trends, RSS oznacza "Rich Site Summary”. 

RSS to starsza technologia, która wpłynęła na nowoczesne narzędzia internetowe i jest zasadniczo pozbawioną wsparcia i wpływu algorytmów oraz jest bezpłatną wersją popularnych nowoczesnych narzędzi. Digital Trends uzupełnia definicję, dodając, że "RSS to proste pliki tekstowe z podstawowymi aktualizowanymi informacjami - wiadomościami, artykułami i tym podobnymi rzeczami".

Rozmowy o "upadku RSS" trwały przez lata, od momentu wynalezienia bardziej specjalizowanych narzędzi. Jednak kanały RSS są nadal szeroko stosowane i nadal odgrywają ważną rolę w Internecie.

Według BuiltWith user trends obecnie 23 miliony stron internetowych korzysta z kanałów RSS.

Kanały RSS lub media społecznościowe na cyfrowych ekranach?

Wyświetlanie treści w mediach społecznościowych na cyfrowych oznakowaniach to świetny sposób na interakcję z odbiorcami i zachęcanie ich do pozytywnych przeżyć podczas interakcji z marką. Możesz także zachęcić użytkowników do korzystania z mediów społecznościowych bezpośrednio z cyfrowych wyświetlaczy, zachęcając ich do podjęcia pewnych działań, niezależnie od tego, czy przesyłasz zdjęcia, czy udostępniasz wyniki gier online-owych. 

kanały RSS

Oto, jakie korzyści płyną z wyświetlania mediów społecznościowych dla Digital Signage;

  • Zwiększenie zaangażowania i interaktywności

  • Przedstawienie Twojej marki w pozytywnym świetle 

  • Wzmocnienie przekazu marki (wewnętrznego  lub zewnętrznego)

  • Zachęcanie do akcji afirmatywnej i wymiany informacji

Kanały RSS działają prostszej. Nie oznacza to jednak, że nie mogą również wchodzić w interakcje z Twoimi oznakowaniami. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć za pomocą cyfrowego oznakowania.

Oto nasz krótki przegląd tego, jak kanały RSS mogą pomóc Twojej organizacji

Są wolne od algorytmów

Główną różnicą między mediami społecznościowymi, wyszukiwarkami i stronami internetowymi w porównaniu z kanałami RSS jest to, że kanały RSS nie polegają na algorytmach podczas wyświetlania treści, a inne kanały i platformy w dużej mierze korzystają właśnie z nich.

jak pokazywać wiadomości w biurze

Algorytmy i targeting 

Nowoczesne narzędzia technologiczne stają się coraz bardziej biegle w ukierunkowaniu istotnych informacji na odbiorców. To jednocześnie utrzymuje zaangażowanie publiczności w treści i zwiększa prawdopodobieństwo, że pozostanie ona lojalna wobec platform, z których korzysta. Czy to SERP (strony wyników wyszukiwania) lub media społecznościowe, informacje o użytkownikach i ich działaniach są monitorowane, a następnie użytkownicy otrzymują reklamy i wiadomości na podstawie ich aktywności w sieci i nawyków.

Od marek rywalizujących o przestrzeń i uwagę, dziennikarzy lub gazet próbujących skusić cię do przeczytania ich historii, lub organizacji charytatywnych próbujących zmusić cię do zarejestrowania się, główną funkcją stron internetowych i platform mediów społecznościowych dla firm i organizacji jest skłonienie Cię do zakupu, niezależnie od tego, czy sprzedają produkty, usługi czy udostępniają wiadomości.
Kanały RSS w przeciwieństwie do ukierunkowanego marketingu i reklam będą po prostu wyświetlać wszystkie najnowsze wiadomości z konkretnej witryny lub bloga. Są wolne od algorytmów dyktujących, jakie treści wyświetlać użytkownikowi w danym momencie.

kanały RSS i media społecznościowe

Dlaczego warto wybrać kanał RSS?

Dlaczego musimy wybierać kanał RSS w świecie, w którym mamy dostęp do treści o bardzo wysokiej rozdzielczości, błyszczących obrazów i hiper-kierowanych wiadomości, które gwarantują, że indywidualnie dobrane treści będą oparte na naszej aktywności w Internecie?

1. Są prostsze

Cóż… krótko mówiąc, czasami trzeba odciąć pośrednika i wrócić do podstaw. Chociaż hiper-celowanie jest fantastycznym narzędziem z wielu powodów i ogólnie sprawia, że ​​życie każdego staje się trochę łatwiejsze, nie oznacza to, że jest to koniecznie jedyny sposób konsumowania informacji.

Jeśli na przykład jesteśmy szczególnie zainteresowani tematem, możemy nie chcieć, aby informacje zostały skrócone lub napisane w sposób bardziej przyswajalny. Chcemy mieć przestrzeń do analizy i wyciągania własnych wniosków.

kanały RSS na ekranach cyfrowych

2. Kanały RSS są korzystne dla biznesu

Dotyczy to szczególnie środowisk profesjonalnych. Wiele firm i organizacji potrzebuje przeglądu ORAZ następnie szczegółowej analizy w czasie rzeczywistym, która jest możliwa tylko w przypadku pliku danych, który nie jest obciążony przez określone algorytmy.

Kanały RSS pakietu Office są świetne, na przykład, jeśli pracujesz w newsroomie, w którym możesz być zainteresowany każdą najświeższą wiadomością, a nie tylko historiami, które według algorytmu powinny cię zainteresować. Jeśli pracujesz na giełdzie, możesz wykorzystać kanał RSS dla udostępnienia informacji o stanie kursu walutowego. 

Odbiorcy w tym przypadku mogą być na bieżąco informowani o surowych informacjach z określonego źródła, co daje im dokładniejszy obraz tego, co dzieje się w obszarze, który ich interesuje i dotyczy .

kanały RSS dla odbiorców

3. To działa dla pasywnych odbiorców

Digital signage to także świetny sposób na informowanie i rozrywkę w sposób pasywny. Na przykład, ponieważ pracownicy spędzają dużo czasu w biurze, udostępnianie stałego kanału RSS z ciągłe aktualizowanymi informacjami oznacza, że ​​mogą oni wchodzić w interakcje w dowolnej chwili. Takie rozwiązanie pozwoli im na ogólny przegląd informacji w bardziej strawny sposób niż aktywne wyszukiwanie w Internecie.

W miejscach publicznych, takich jak poczekalnie w szpitalach lub lobby hotelowe, może również pomóc zapewnić rozrywkę podczas oczekiwania.

4. Wyświetlenie RSS to podstawa

Kontent w sieci w większości opiera się na wysokiej rozdzielczości oraz starannie przemyślanych i zaprojektowanych zdjęciach, filmach i tekstach. Wynika to z faktu, że strony chcą, aby ich ich pozycje w wynikach wyszukiwania były jak najwyższe odbiorcy czytali swoje wiadomości przed innymi.

Natomiast kanały RSS są podstawowym narzędziem. Ich wygląd nie zawsze jest oryginalny i kreatywny, ale zawsze ma charakter informacyjny. Konkurencja z innymi stronami jest również wyeliminowana - RSS nie musi walczyć o miejsce w wynikach wyszukiwania.

W zależności od wymagań kanał RSS może być dokładnie tę odpowiedzią, której szukasz, jeśli chodzi o wybór rozwiązania Digital Signage.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w bibliotece
NEW !

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

19 hours temu
8 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

1 tydzień temu
17 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w klinikach stomatologicznych

8 przykładów skutecznego wykorzystania cyfrowych ekranów w klinikach stomatologicznych

3 tygodnie temu
28 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen