Skip to main content

Jak korzystać z digital signage w szkołach

Twoim głównym zadaniem jako szkoły jest zapewnienie poczucia komfortu i bezpieczeństwa uczniom i pracownikom w ich otoczeniu na terenie instytucji edukacyjnej. Oni mogą czuć się zaniepokojeni czymś lub może im brakować informacji o konkretnych aspektach życia szkolnego. Aby uzyskać informacje i wsparcie, koniecznie muszą z kimś porozmawiać.

Zarówno jak dostarczanie instrukcji głosowych i materiałów drukowanych jest jednym ze skutecznych sposobów kierowania personelem i studentami, ekrany cyfrowe to kolejny świetny sposób na zrobienie tego. Cyfrowe oznakowanie w szkołach umożliwi uczniom i pracownikom szybkie wyszukiwanie informacji.

Digital Signage może być używany do nadawania wiadomości o wydarzeniach szkolnych, aby chwalić i podnosić duch uczniów, a także wyświetlać przydatne informacje, takie jak harmonogramy zajęć pozalekcyjnych. Zamiast ogłaszać tę wiadomość na spotkaniu lub w klasie, przedstawiając informacje w ten sposób, stale informujesz uczniów i nauczycieli.

Dlatego chcemy przedstawić państwu 5 najlepszych sposobów jak szkoły mogą korzystać z rozwiązań cyfrowych.

cyfrowe oznakowanie w szkole

1. Wgląd w życie szkolne

Poza tym, że pracownicy i uczniowie uczą się wszystkiego, co dzieje się w otoczeniu, cyfrowe rozwiązania edukacyjne są sposobem pokazania odwiedzającym, rodzicom i nowym uczniom, jak nowoczesna jest twoja szkoła. Tak więc przyglądanie się wyświetlaczem cyfrowym powinno być podstawową wartością twojej szkoły, a posiadanie cyfrowych ekranów pokazujących pozytywne wiadomości i filmy demonstruje przede wszystkim, że zależy ci na poprawie szkolnego doświadczenia.

Oczywiście, że chcesz, aby te ekrany były umieszczone w widocznych miejscach, w których większość pracowników, studentów i odwiedzających spędza czas. Mogą to być szkolna stołówka, główna sala, recepcja i hol. Przedsionek jest kluczowym miejscem do umieszczenia ekranu, ponieważ tutaj zapewnia dobre pierwsze wrażenie, które jest tak ważne dla rodziców.

Zapewniając cyfrowe oznakowanie lub wyświetlacze, możesz od razu pokazać podstawowe wartości szkoły i dać wyobrażenie o tym, jak wygląda życie tutaj, nawet zanim rodzic o to zapyta.

informacje cyfrowe

2. Nawigacja w szkołach

Większość szkół ma liczne korytarze i rozciągnięte sekcje, które mogą być trudne do nawigacji dla gości lub nowych uczniów. Pomóż odwiedzającym i zmniejsz niepokój dzieci, zapewniając im dodatkową pomoc w postaci interaktywnych ekranów cyfrowych ze wbudowaną technologią wyszukiwania ścieżki.

Hol wejściowy i strefa odprawy są ważnym obszarem, w którym można zainstalować ekrany ścieżek. Jest to zarówno pierwsza strefa, którą zauważają odwiedzający, wchodząc do budynku, jak i łatwy punkt centralny dla tych, którzy już są na miejscu. Jeśli się zgubią, wiedzą, że kierując się do recepcji,będą mogli znaleźć drogę za pomocą interaktywnych ekranów. Możesz również udostępnić te ekrany bezpośrednio na stronie internetowej szkoły.

Więcej przykładów tego, w jaki sposób oznakowanie wayfinding może pomóc w Twojej organizacji, znajdziesz w naszym przewodniku "Nawigacja i poprawa doświadczenia odwiedzających".

3. Transmituj kluczowe informacje o wydarzeniach w klasie, kartkówkach i innych wydarzeniach

Zbliża się  termin dołączenia do szkolnej drużyny piłkarskiej lub termin zapłaty za zorganizowane w szkole wakacje? Przekazanie tych informacji na ekranach cyfrowych jest idealnym sposobem na zapewnienie, że nikt nie przegapi ważnej daty. Podobnie, zapewnienie harmonogramu testów pomoże uczniom mniej martwić się o tym, że nie będą w stanie znaleźć potrzebnej sali lub zapomną o czasie rozpoczęcia egzaminu.

Dzięki cyfrowym ekranom możesz zapewnić uczniom i personelowi, że każdy otrzyma odpowiednią wiadomość na czas i przez cały dzień szkolny będzie o niej pamiętał.

cyfrowe informacje w szkołach

4. Gratulacje dla uczniów i pracowników

Pochwała dla dzieci, które szczególnie dobrze sprawdziły się w jakiejkolwiek działalności, jest jednym z wielu sposobów korzystania z cyfrowych oznakowań i wyświetlaczy. Uczeń sprawdził się szczególnie dobrze na imprezie sportowej w szkole lub poza nią, lub jedna z klas wzięła udział w imprezie charytatywnej - wszystko to może pojawić się na Twoich ekranach w postaci pochwały.

Prezentacja pozytywnych wiadomości i pochwały dla pracowników i uczniów, pokazuje twoją troskę i daje innym uczniom inspirację i motywację.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zwiększania morale w miejscu pracy, zapoznaj się z naszym artykułem "Jak cyfrowe ekrany mogą cię uszczęśliwić i zwiększyć produktywność"

cyfrowa stołówka szkolna

5. Szkolna Stołówka

Spraw, aby czas kolacji był przyjemniejszy, zapewniając cyfrowe menu. Możesz wskazać dzieciom różne opcje posiłków dostępne dla nich i dać im wyobrażenie o wartości odżywczej. Możesz również podać informacje o alergenach.

Jeśli prowadzisz restaurację lub kawiarnię, możesz przeczytać nasz przewodnik, "Jak zapewnić najlepsze (cyfrowe) menu z cyfrowymi ekranami".

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym cyfrowe oznakowanie może poprawić wrażenia pracowników, studentów i odwiedzających. Szkolne ekrany cyfrowe nadają nie tylko kluczowe informacje. Podziel się rysunkami 8 klasy lub opowiedz o ulubionym filmie dyrektora. Możesz udekorować swoją szkołę cyfrowymi szyldami na swój własny sposób!

Ekrany cyfrowe są również fantastycznym pomysłem dla szkolnictwa wyższego i uniwersytetów. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem na temat korzystania z cyfrowego oznakowania na uniwersytecie.

Zapoznaj się również z tym artykułem z sekcji szkolnictwa wyższego na temat znaczenia dobrej komunikacji.

Recomend post

inspirujące cytaty w twoim biurze
NEW !

Motywuj swoich pracowników inspirującymi treściami

15 hours temu
15 Wyświetleń
сzytaj więcej
wskazówki do designu katalogów cyfrowych

Nasze 5 najlepszych wskazówek dotyczących projektowania twojego katalogu cyfrowego

6 dni temu
18 Wyświetleń
сzytaj więcej
telewizory konsumenckie vs profesjonalne monitory dla digital signage

Czy można wyświetlać oznakowania cyfrowe na telewizorze konsumenckim?

1 tydzień temu
14 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen