Skip to main content

Dlaczego digital signage w hotelach są idealnym rozwiązaniem dla biznesu

Jeśli wrażenie gościa o hotelu kształtuje się w ciągu pierwszych 10 minut po wejściu, to jak właściciel hotelu będziesz świadomy znaczenia tworzenia dobrego pierwszego wrażenia, a cyfrowe ekrany dają doskonałą okazję, aby to wrażenie stworzyć. Wyobraź sobie piękny ekran led z atrakcyjnym wideo w wysokiej rozdzielczości, odtwarzanym na recepcji albo w barze w holu. Możesz stworzyć dla swoich gości miłą atmosferę wykorzystując harmonijnie efekty wizualne, na przykład wirtualne akwarium, lub zademonstrować te efekty w strefie gdzie znajdują się twoi goście.

 

Zobacz ten przykład

Łatwo zobaczyć, jak digital signage dla hoteli mogą pomóc ci stworzyć natychmiastowe wrażenie na swoich gościach. Ale zalety cyfrowych ekranów dla hoteli nie spoczywają na laurach. 

Digital signage zapewniają wiele różnych funkcji i możliwości dla hoteli, takich jak twój. Od powstania tego ważnego pozytywnego pierwszego wrażenia do pomocy z tworzeniem poradników, podręczników i znalezienia sposobów do reklam, dodatkowych produktów i usług, a nawet do celów wewnętrznych pracowników. Sposoby, na które hotele mogą korzystać z cyfrowych ekranów, są liczne, i wpływ, jaki mogą one mieć, jest znaczący.

Więc jak twój hotel może korzystać z digital signage w hotelach? Zebraliśmy dziesięć możliwych opcji wykorzystania cyfrowych ekranów w hotelu, oraz jak i dlaczego warto z nich skorzystać wcześniej niż później.

Recepcja i Lobby

Twój recepcja i lobby mają kluczowe znaczenie nie tylko podczas sprawienia pierwszego wrażenia na gościa, ale i podczas jego pobytu w hotelu. Goście będą chcieli zrelaksować się w obszarze zameldowania, i istnieje wiele powodów, dla których mogą oni chcieć spędzić tam trochę czasu. Mogą też, na przykład, odwiedzić sąsiednie obszary, takie jak: restauracja i bar w hotelu, strefę rejestracji. Wtedy digital signature działa jako centrum koordynacyjne w budynku.

Jak digital signage mogą być wykorzystane na recepcji i w lobby

 • Z dala od komputerów stacjonarnych

 • Atrakcyjne i kojące ściany wideo

 • Pozycjonowanie reklam

 • Aktualności i pogoda 

 • Lokalizacja na podstawie efektów wizualnych i wideo

Recepcja

Podając digital signage do wyświetlania kluczowych informacji, których twoi goście będą chcieli się dowiedzieć, ułatwiasz pracę swojego personelu. Podczas gdy personel recepcji będzie dobrze się orientować w tym, jak pomóc gościom w hotelu, zapewniając im cyfrowy ekran,  z go pomocą podajesz dodatkowe informacje, które mogą ich zainteresować, w tym samym czasie zdejmując obciążenie z personelu. Jest to szczególnie przydatne w godzinach gdy występuje duży ruch i goście muszą czekać aż ktoś odpowie na ich pytanie albo udzieli potrzebnych informacji.

Jak można korzystać z ekranów cyfrowych na recepcji

 • Informowanie gości o wszelkich zmianach w procedurach i protokołach

 • Dostarczanie przydatnych informacji na temat pobytu gości 

 • Reklama i sprzedaż twoich produktów i usług

55% turystów wskazują, że z większym prawdopodobieństwem odwiedzą hotel, który oferuje samodzielne zameldowanie. Należy również wziąć pod uwagę możliwość korzystania z digital signage do tego celu.

Znalezienie drogi 

Hotele mogą stanowić labirynt identycznych korytarzy i pomieszczeń, a zwłaszcza jeśli twój hotel jest szczególnie duży lub jest w trakcie planowania. Digital signage jest świetnym sposobem, aby dostarczyć karty dla swoich gości i pomóc im zorientować się. Poprzez karty i cyfrowe tablice interaktywne, można również poinformować swoich gości, w którym miejscu w budynku oni obecnie się znajdują, a nawet zapewnić informacje jak krok po kroku dotrzeć tam, gdzie chcą iść (tak jak w Google maps).

Jak digital signage można użyć do wyszukiwania drogi

 • Należy zapewnić wyraźne wytyczne co do tego, gdzie goście znajdują się w hotelu

 • Dać instrukcje jak dotrzeć do wybranego miejsca

 • Podać dodatkowe informacje, które mogą być przydatne, na przykład, godziny pracy restauracji

 • Trzymaj swoich gości na bieżąco z  aktualnymi nowościami lub zmianami odbywającymi w hotelu

Nawigacja w Hotelu

Korzystanie z cyfrowych ekranów jako z przewodników dla wszystkich wielbicieli rozrywki i wydarzeń, - świetny sposób, aby poinformować swoich gości. Jeśli twoi goście są zajęci, podziwiając okolicę, czy znajdują się w mieście aby załatwić interesy, mogą nie mieć czasu, aby w pełni zbadać wszystko, co może zaoferować hotel i nawet nie pomyślą zapytać o nich na recepcji.

Jak digital signage mogą służyć jako punkty orientacyjne

 • Pomaga być na bieżąco z aktualnymi informacjami

 • Poinformuj swoich gości o wszystkich aktywnościach lub procedurach, które masz w ofercie

 • Informuj swoich gości o wszelkich zmianach w życiu hotelu

 • Zapewnij interaktywność swoich ekranów 

digital caffee

Co zrobić w strefie

Tak samo, jak przewodnicy hotelu, przekazując informacje o tym, co goście mogą odwiedzić lub zrobić w tej okolicy, możesz poprawić doświadczenie ich pobytu. Jest to również świetny sposób promowaniać o swoich lokalnych partnerach, których masz.

 Jak digital signage mogą być używane w roli przewodnika lokalnego

 • Dostarczanie aktualnych informacji o atrakcjach dla zwiedzających

 • Podanie przydatnych informacji, takie jak rozkład jazdy transportu i lokalne karty

 • Poleć restauracje czy sklepy 

 • Opowiedz gościom o lokalnych zwyczajach, takich jak napiwki

Pokoje dla odwiedzających 

Zamiast zmuszać swoich gości dzwonić na recepcję, aby dowiedzieć się najważniejsze informacje o swoim pobycie, co jest strasznie niewygodne oraz zajmuje cenny czas pracowników, zapewnij w hotelu ekrany cyfrowy. Dzięki nim goście mogą znaleźć wszystkie potrzebne informacje po jednym naciśnięciu przycisku.

Jak digital signage można wykorzystać w pokojach dla gości

 • Podaj informacje o hotelu i lokalnych udogodnieniach

 • Zapewnij gościom odpowiedzi na ich pytania

 • Promuj produkty i usługi oraz lokalnych partnerów

Sala spokań

Hotele są wykorzystywane nie tylko w celach reprezentacyjnych. Wiele hoteli oferują także pokoje dla lokalnych firm, aby mogli oni prowadzić spotkania i imprezy. Pozwól swoim gościom zarezerwować sale konferencyjne w trybie online i wyświetlać informacje, gdy sala jest zajęta.

digital meeting rooms

Czasy lotów

Dla hoteli przy lotnisku istnieją oczywiste powody, dla których wyświetlanie czasu lotu w hotelu byłoby jawną zaletą i dużym atutem dla gości. Gdy coraz więcej firm funkcjonuje w hotelach, wyświetlanie czasu lotu w znanych międzynarodowych placówkach ma ogromny sens.

Restauracja hotelu

Ponieważ ekrany cyfrowe dla hoteli łatwo zaktualizować, są one doskonałym środkiem do podtrzymania gości na bieżąco i pomaga im śledzić zmiany w menu restauracji przy hotelu lub najlepszych ofert już teraz. W przeciwieństwie do fizycznych menu, które mogą szybko stać się nieaktualne i zażądać od państwa czas i pieniądze na ponowne drukowanie, cyfrowe ekrany oferują szybki, skuteczny i łatwy na reklamę nowych dodatków lub zmian w menu.

Powiadomienia dla pracowników

Oprócz tego, że cyfrowe ekrany są doskonałym narzędziem, aby przyciągnąć gości, oferują również możliwości poprawy komunikacji wewnętrznej. Trzymając swoich pracowników na bieżąco z najnowszymi zmianami w procedurach, zwiększysz ich wydajność, przypominając im o kluczowych inicjatywach w zakresie edukacji i podnosząc morale za pomocą bardziej spersonalizowanej i celowej komunikacji wewnętrznej.

hotel digital

Wnioski

Digital signage w hotelach-to fantastyczna opcja. Wszystkie hotele chcą upewnić się, że zapewniają najlepszy pobyt dla klienta i cyfrowe ekrany są idealnym sposobem do osiągnięcia tego celu. Materiały drukowane i prawdziwy osobisty kontakt z recepcją hotelu zawsze pozostanie ważną częścią każdego hotelowego doświadczenia, ale digital signage oferują szereg fantastycznych korzyści dla każdego hotelu, i stara się poprawić ogólny ranking zadowolenia klientów.

Cyfrowe ekrany wypełniają luki, wtedy gdy interakcja druku i personelu czasami może spaść, a także oferują prawdziwy pozytywny dodatek do wspólnego doświadczenia klientów i pracowników. Digital signage-to fantastyczna opcja dla każdego wizjonerskiego hotelu.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 yearstemu
830 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

3 yearstemu
1292 Wyświetlenia
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

3 yearstemu
638 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen