Skip to main content

Co musisz wiedzieć o Digital Signage

Od biur korporacyjnych i zakładów produkcyjnych po placówki medyczne, instytucje finansowe i kina - cyfrowe oznakowanie są wykorzystywane zarówno do celów reklamowych, jak i do edukowania i informowania odbiorców.

Znaki cyfrowe to znaki, które są wyświetlane na ekranach cyfrowych w celu przekazania określonej wiadomości. Digital Signage ma szeroki zakres zastosowań i może być używany przez wiele różnych firm i organizacji do różnych celów.

Niezależnie od tego, czy mówimy o reklamę nowych filmów, czy wyświetlanie czasu seansu, znalezienia drogi w dużych budynkach, takich jak szpitale, czy powiadomienie pracowników o nowych protokołach bezpieczeństwa lub szkoleniach, cyfrowe oznakowanie i ekrany mają ogromną liczbę możliwych zastosowań w różnych budynkach i lokalizacjach.

czym jest digital signage

Do czego służy cyfrowe oznakowanie?

Digital Signage ma ten sam podstawowy cel, co każda inna forma drukowanych lub statycznych oznakowań. Dzięki cyfrowym oznakowaniom elastyczność, która jest wyposażona w dodatkowe funkcje wyświetlania i komunikacji, otwiera jeszcze więcej możliwości wykorzystania. Ponadto skuteczność komunikatu wyświetlanego na statycznym znaku może być znacznie poprawiona poprzez wykorzystanie Digital Signage.

Na przykład, zamiast przypominać pracownikom zakładów produkcyjnych o konieczności noszenia kasków bezpieczeństwa, odzieży o zwiększonej widoczności i ochrony oczu, za pomocą ekranów cyfrowych można wyświetlić tę wiadomość wraz z cyklicznymi filmami pokazującymi prawidłowe użycie niebezpiecznego sprzętu. Lub, w przypadku szpitala, zamiast wyświetlanie statycznej mapy, można dostarczyć interaktywny ekran, którego użytkownicy mogą użyć do znalezienia ścieżki.

Digital Signage może być używany do utrzymywania biura na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi marketingu i sprzedaży, lub do edukowania i informowania klientów o najnowszych wiadomościach w recepcjach hotelowych. Czy masz nowy produkt, który chcesz reklamować, lub ofertę, z której Twoi klienci powinni skorzystać? Ponieważ cyfrowe oznakowanie jest łatwe do aktualizacji i dynamiczne, jest to doskonały sposób na reklamowanie i promowanie nowego produktu.

Digital Signage nie są ograniczone do zasad drukowania. Nie musisz wydawać pieniędzy na nowe oznakowanie za każdym razem, gdy zmienia się menu restauracji, odbywa się wyprzedaż lub promocja. Digital Signage to także bardziej intuicyjny i naturalny sposób wyświetlania informacji w organizacjach i firmach, które wymagają elastyczności w komunikacji.

zalety digital signage

Zalety Digital Signage

  • Praktycznie nieograniczone możliwości twórcze

  • Nie ma potrzeby zastępowania przestarzałych materiałów

  • Łatwe do aktualizacji

  • Idealne do regularnych promocji

  • Przyciągają uwagę

  • Możliwość przesyłania dużych ilości informacji

  • Bardziej wydajne do przechowywania treści

  • Wiele możliwości interakcji z użytkownikiem

  • Łatwo łączy się z oprogramowaniem

  • Bardziej opłacalne rozwiązanie niż drukowanie

Inteligentne Digital Signage 

Ponieważ digital signage może być połączony z chmurą oraz z różnymi programami i platformami, możliwości inteligentnej i żywej komunikacji z publicznością są praktycznie nieograniczone.

Interaktywność

Użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z cyfrowymi oznakowaniami i wyświetlaczami cyfrowymi na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy chodzi o interakcję z dynamicznymi mapami wyszukiwania ścieżek, granie w gry, skanowanie kodów QR czy monitorowanie aktywności użytkownika za pomocą czujników ciała, włączenie interaktywności z ekranami pozwala zwiększyć interakcję z wiadomością, którą próbujesz przekazać. Jeśli chcesz sprzedać produkt, czy istnieje sposób, aby zrobić to lepiej, niż zmusić go do bezpośredniej interakcji z reklamą lub promocją? Jeśli chcesz dostarczyć naprawdę użytecznych informacji, dlaczego nie dostarczyć technologii, która jest dobra w reagowaniu i odpowiadaniu na pytania użytkowników?

Cyfrowe tablice wyników mogą komunikować się z telefonami komórkowymi za pośrednictwem wiadomości SMS lub przez Bluetooth. Możesz połączyć ekrany z kontami na mediach społecznościowych, aby użytkownicy mogli natychmiast udostępniać zdjęcia i wiadomości.

interaktywne digital signage

Kontekstowe znaki cyfrowe

Dzięki zaawansowanej technologii digital signage może bez wysiłku wchodzić w interakcję ze swoim środowiskiem i oferować treści oparte na preferencjach lokalnych użytkowników. Jeśli prognozowany jest deszcz, możesz powiedzieć swoim odbiorcom, gdzie można tanio kupić wysokiej jakości parasol. Jeśli zbliża się upał, możesz skierować klientów do najbliższej kawiarni, bliżej klimatyzatora.

Korzystając z technologii wbudowanej kamery, ekrany mogą również przechwytywać typowe informacje o odbiorcach, tj. szacowany wiek, płeć i sytuację ekonomiczną, oraz dostarczać informacje uznane za odpowiednie dla tej publiczności. Ekrany mogą przechowywać te informacje i udostępniać dane, na podstawie których możesz podejmować przyszłe decyzje marketingowe.

Inteligentne Raportowanie

Każda interakcja z ekranem, taka jak ekran dotykowy, aktualizacje mediów społecznościowych lub moment kiedy klient po prostu przechodzi obok ekranów, może być mierzona i kompilowana za pomocą instalacyjnych odtwarzaczy multimedialnych, które zawierają funkcje raportowania użycia. Na podstawie tych informacji można ocenić skuteczność oznakowania cyfrowego lub efektywność ich wykorzystania przez konsumentów.

inteligentne raportowania

Jak digital signage pracuje dla Ciebie?

Podobnie jak w przypadku każdej firmy lub organizacji, twoje potrzeby są całkowicie indywidualne. Chociaż możesz dzielić podobne cele z tymi, którzy pracują w tej samej przestrzeni co Ty. Teraz twoje wymagania będą zależeć wyłącznie od indywidualnych potrzeb Twojego miejsca pracy.

Podczas opracowywania kosztów należy wziąć pod uwagę koszt instalacji cyfrowych tablic, a także sposób, w jaki zamierzasz z nich korzystać. Powinieneś także upewnić się, że masz narzędzie do tworzenia treści do przesłania na ekrany lub pracownika, który przejmie te obowiązki.

Liczba i rozmiar ekranów, a także oprogramowanie, które zainstalujesz, będzie zależeć wyłącznie od wymagań miejsca pracy i osób, które będą korzystać z ekranów. Ostatecznie cyfrowe tablice i oznakowania pomogą Ci zaoszczędzić i poprawić jakość obsługi klienta. Aby uzyskać pomoc w obliczaniu konkretnych rozwiązań, skontaktuj się z nami przez cn@contentnetworks.pl lub telefonicznie (22) 231-85-97.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

1 month temu
58 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

1 month temu
27 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

1 month temu
27 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen