Skip to main content

5 sposobów korzystania z ekranów cyfrowych w salonie samochodowym

Jeśli chodzi o przyjmowanie gości, jako salon samochodowy masz kilka głównych priorytetów. Chcesz mieć pewność, że salon:

  • Wykazuje doświadczenie i wiedzę

  • Traktuje swoich gości jak osobowości

  • Jest przydatny i rozumie, czego potrzebują klienci 

oraz: 

  • Odwiedzający czują się komfortowo 

  • Ufają Ci 

  • Atmosfera w salonie jest gościnna

Wszystkie te priorytety są kluczem do jakościowej obsługi klienta. Oni są potencjalnymi nabywcami, niezależnie od tego, jaki samochód ich interesuje.  Produkt, w który chcą zainwestować swoje pieniądze, jest ważny dla ich codziennej pracy i życia.

Dlatego jakość usług odgrywa tak ważną rolę. Zaufanie jest kluczowym aspektem w relacjach z klientem. Odwiedzający chcą mieć pewność, że można Ci zaufać i każdy składnik ich inwestycji pracuje dla nich.

usługi cyfrowe

Więc znasz swoją firmę, ale jak pozyskujesz klientów? Zapewnić obsługę na najwyższym poziomie - powiedzieć łatwiej niż zrobić.  Salony samochodowe to tętniące życiem miejsca, w których każdy pracownik ma wiele ważnych zadań, z którymi muszą sobie radzić. Konieczne jest utrzymywanie dokumentów na bieżąco i sprawdzanie stanu samochodów, aby klient mógł w każdej chwili wziąć którykolwiek z nich na jazdę próbną.

Przeczytaj nasz blog "Top 10 wskazówek, w jaki sposób digital signage pomoże Ci poprawić obsługę klienta", aby uzyskać więcej informacji o tym, jak świadczyć usługi na najwyższym poziomie dzięki digital signage.

Oto jak digital signage działa w salonach samochodowych:

cyfrowe technologii w aucie

Samodzielna rejestracja klientów 

Jeśli odwiedzający są umówieni na spotkanie lub jeśli dealer w tej chwili jest szczególnie zajęty i nie  jest do Twojej dyspozycji, możesz użyć interaktywnych cyfrowych ekranów, aby wykonać zadania administracyjne za Ciebie.

Zapewniając odwiedzającym tę usługę, zmniejszysz obciążenie personelu i zapewnisz szybką obsługę.

Podaj krótki kwestionariusz

W ten sposób otrzymasz feedback od klientów i dowiesz się, co w Twoim salonie im się podoba, jakie aspekty pracy warto poprawić lub jakie innowacje wprowadzić. Klienci mogą wypełnić ankietę podczas oczekiwania lub zaraz po umówieniu się na spotkanie.

Niezależnie od tego, czy szukają nowego, czy używanego samochodu, konkretnej marki czy modelu, ich budżet jest ograniczony, czy nie, możesz nie tylko udzielić natychmiastowej porady odwiedzającym, ale także pomóc im zawęzić wybór przed rozmową z doradcą.

Zamiast bezmyślnie wędrować po salonie w oczekiwaniu konsultanta, mogą wybrać dla siebie kilka modeli, które pasują do ich kryteriów. Później konsultant odpowie na wszystkie pytania i pomoże zatrzymać wybór na konkretnym samochodzie, przyspieszając w ten sposób proces zakupu.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz przewodnik "Jak korzystać z interaktywnych ekranów cyfrowych w swojej firmie".

wsparcie cyfrowe w auto salonach

Wzmocnij pozycję swojej marki

Na to, czy klienci ci ufają, wpływa wiele czynników. Zaufanie do marki można zbudować za pomocą poczty pantoflowej w połączeniu ze sprawdzoną reputacją. Reputacja zależy od doświadczeń, jakie klient przeżywa podczas interakcji z marką. Dlatego każdy punkt takiej interakcji powinien przynieść tylko pozytywne emocje. Jednym z takich punktów jest centrum dealerski.

Poinformuj klientów o głównych wartościach firmy, umieszczając te informacje na swoich ekranach. Chociaż reklama statyczna doskonale nadaje się do budowania ogólnej obecności marki, za pomocą Digital Signage można wyświetlać reklamy, które wzmocnią przekaz marki i pozwolą odwiedzającym pomarzyć trochę o możliwościach dostępnych w samochodach.

Cyfrowe oznakowanie wzmacniające branding można umieścić w dowolnym miejscu w salonie samochodowym, na ulicy lub w holu.  Możesz zainstalować ścianę wideo obok recepcji. Będzie to pierwsza rzecz, którą klienci zobaczą, gdy wejdą do Twojego salonu. Pokaż piękne wideo w wysokiej rozdzielczości, aby zaimponować odwiedzającym i zachęcić ich do pozostania na dłużej.

Zgodnie z tym badaniem "Digital signage może zapewnić 47,7% wzrostu  świadomości na temat marki".

marketing z ekranami cyfrowymi

Przekaż odwiedzającym informacje o sprzedaży lub promocji

Nie wszyscy klienci są całkowicie pewni swojej decyzji o zakupie. Jeśli pokażesz, ile osób już kupiło ten samochód, to ich przekona.

Banery i reklamy statyczne emitują wiadomość o konkretnym produkcie, który sprzedajesz. Cyfrowe ekrany z kolei mogą doskonale uzupełniać tę wiadomość. Na nich możesz pokazać produkt "w akcji" lub zagłębić się w szczegóły techniczne. Możesz wykorzystać wszystko, co docenia twój klient. Ruch i efekty wizualne przyciągną uwagę klientów. 

Według badań Digital Signage może to faktycznie zwiększyć średnią kwotę zakupu o 29,5%.

wsparcie cyfrowe w sprzedaży

Więcej szczegółów 

Ceny samochodów mogą się znacznie różnić w zależności od marki i możliwości samochodu. Klient chce wiedzieć, co dokładnie dostaje za swoje pieniądze. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nie są entuzjastami mechaniki i nie są zbyt dobre w zakresie specyfikacji technicznych.

Reklama może pokazać dwa podejścia do zakupu samochodu. Możesz sprzedawać marzenia, uczucia i wrażenia. Ty, wiatr, ukochana osoba w pobliżu. Samochód daje Ci wolność i emocje.

Możesz sprzedawać moc, siłę i szybkość. Powiedz o przebiegu na galon i rozmiarze silnika. Jest to wyjątkowa okazja zarówno do sprzedaży marzeń połączona z brandingiem, jak i dostarczenia informacji potrzebnych, żeby przekształcić odwiedzających w kupujących.

Dlaczego nie pójść dalej i nie udostępnić swoim pracownikom tabletów z zainstalowanym na nich podobnym oprogramowaniem? To pozwoli im pomóc odwiedzającym dokonać wyboru. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem "Najlepsze oprogramowanie Digital Signage dla dealerów samochodowych", aby uzyskać więcej informacji.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób digital signage może pomóc Twojemu salonowi samochodowemu, nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail cn@contentnetworks.pl lub telefonicznie (22) 231-85-97.

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 yearstemu
856 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

3 yearstemu
1359 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

3 yearstemu
665 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen