Skip to main content

5 sposobów jak digital signage może pomóc stworzyć przyjemne miejsce pracy

Po pierwsze, dlaczego tak ważne jest, aby wyładować na kapryśny biurowy miejsce w każdym przypadku...?

Biorąc pod uwagę, że przeciętny pracownik spędza w sumie około 50% swojego dnia w biurze w średnim wymiarze czasu pracy, sprawiedliwie byłoby powiedzieć,że wszyscy spędzamy znaczną część swojego życia, pracując za biurkiem. Dlaczego więc większość z nas uważają, że biuro nie jest zbyt ważnym miejscem, gdy chodzi o nasze zdrowie i dobre samopoczucie?

Oczywiście, nasz dom jest miejscem, gdzie możemy odpocząć od stresów i napięć dnia codziennego. Biurowa przestrzeń czasami się zapomina w tym równaniu. Wielu pracowników po prostu biorą za pewnik, że przestrzeń nie musi być wygodna i przyjemna, i wielu pracodawców czują wyraźnie to samo.

Czy nie czas wyrzucić marne 10-letnie krzesła obrotowe, dodać trochę koloru, światła i zabawy w proces projektowania biura i ożywić (lub najlepiej wymienić) te zmęczone rośliny w donicach w kuchni?

Oto 5 sposobów jak digital signage może pomóc poprawić twoje otoczenie

1. Rzutnik

Rzutnik - to przystojny i odważny krok dla każdego biura. Jest to fantastyczna opcja dla recepcji biura, gdzie w sekundę możesz wywołać wrażenie na każdego, kto odwiedza twój lokal. Jeśli masz nowy produkt, który wkrótce pojawi się na rynku, lub w biznesie pojawiło się nowe opracowanie, rzutnik jest świetnym sposobem, aby pokazać ten produkt i nadać mu naprawdę wow-efektu.

Sprawdź te niesamowite przykłady

rzutnik rzutnik w biurze

2. Bądź bardziej funkcjonalny

Cyfrowe ekrany mogą być podłączone do dowolnego oprogramowania. Stwórz bardziej wydajne i zoptymalizowane biuro, pozwalając swoim ekranów pracować dla Ciebie.

Chcesz zarezerwować salę? Połącz swoją aplikację do zarządzania spotkaniami z ekranami w  salach konferencyjnych, a pracownicy i goście będą mogli zarezerwować salę. Chcesz śledzić czas rozpoczęcia i końca spotkania? Po prostu podłącz swoją aplikację HR i zezwól użytkownikom logować się za pomocą telefonów komórkowych. Kreatywne pomieszczenia biurowe nie muszą rezygnować z funkcjonalności - muszą iść w parze!

oprogramowanie biurowe

3. Bądź Mądry I Interaktywny

To są naprawdę nietypowe rzeczy!

Podłączając cyfrowe ekrany do aplikacji i oprogramowania, możesz zrobić wiele ciekawych rzeczy! Niech twoi pracownicy i goście grają w gry na swoich telefonach komórkowych albo składają osobiste pozdrowienia za pomocą aplikacji do rozpoznawania twarzy. Możliwości są nieograniczone... Kto powiedział, że biuro nie może być zabawne!

4. Zwiększenie zaangażowania pracowników

Cyfrowe tablice i ekrany są świetnym sposobem, aby zaangażować pracowników do interakcji z tym, co dzieje się w biurze. Może chcesz wyświetlić komunikat wewnętrzny do wszystkich pracowników, może organizujesz  imprezę charytatywną i chcesz, aby wszyscy wzięli w niej udział, czy może chcesz wyróżnić konkretnych członków zespołu, publicznie przyznając ich ciężką pracę i osiągnięty sukces - możesz zrobić to na jednym z twoich cyfrowych ekranów.

Co by to nie było, istnieje wiele możliwości, aby rzeczywiście zwiększyć zadowolenie pracowników ze współpracy w ramach działalności z uwzględnieniem komunikatów wyświetlanych na ekranach, rozrzuconych po całej przestrzeni biura.

5. Wcielaj swoje raporty w życie

Wyświetlanie raportów w czasie rzeczywistym, a także szczegółowe informacje zawarte w jasnej i zrozumiałej formie, naprawdę daje możliwość zrozumieć co dzieje się w biznesie w konkretnym momencie.

Wdrożenie interaktywnych cyfrowych ekranów do swoich sal konferencyjnych pomoże zwiększyć skuteczność twoich spotkań.  Z digital signage szybko i łatwo dostasz się do interesujących Cie danych.

analityka biurowa

Czy twoja przestrzeń biurowa wygra od rekonstrukcji?

Absolutnie!

Nie mówimy, że trzeba wyposażać biuro w dżunglę, boisko do siatkówki plażowej, ściankę wspinaczkową lub obrotowe regały, jak w niektórych biurach Google na całym świecie. Ale powinno się pomyśleć o tym, aby zrobić wszystko, co możliwe, by spróbować poprawić swoje miejsce pracy dla wszystkich w organizacji.

I oto dlaczego...

Aż 93% pracowników w branży technologicznej powiedzieli, że pozostaną na dłużej w firmie, która będzie oferowała bardziej zdrowe korzyści przestrzeni roboczej.

Badanie obejmowało różne opcje, począwszy od wellness sal, korzyści fitness, miejsc siedzących, zdrowych obiadów i ergonomicznych foteli. Dlaczego więc tak wielu pracodawców powoli rozumie znaczenie kreatywnego biura?

W końcu, oprócz tego, że to jest niezbędne aby nagrodzić swoich pracowników za ich ciężką pracę i wysiłek, stworzenie dla pracowników bardziej przemyślanego lub bardziej interaktywnego biura sprawdza się w zwiększeniu wydajności. Jesteśmy szczególnie spóźnieni do Wielkiej Brytanii jeśli chodzi o stosunek do wydajności pracowników.

W 2015 roku wielka Brytania znajdowała się o 15,9 punktów procentowych poniżej średniej od pozostałych krajów G7 z rozwiniętą gospodarką. Kiedy to było sprawdzone w praktyce, koncentrując się na aspekcie satysfakcji pracowników w miejscu pracy, okazało się że to ma bardzo pozytywny wpływ na wydajność.

W konkretnym przykładzie organizacji, która zmieniła fokus swojej uwagi na umiejętności i zdolności (np. szkolenia, bezpieczeństwa i komunikacji), motywację (np. zarządzanie na podstawie wynagrodzenia) i projekt pracy, mogliśmy obserwować jak zwiększenie satysfakcji z pracy na 8%, tak i wzrost wydajności o 14%.

W ten sposób przemyślenie przestrzeni biurowej lub dodanie odrobiny kreatywności do procesu projektowania biura jest mądrym posunięciem dla każdego biznesu, który chce poprawić swój wizerunek. 

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

1 month temu
58 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

1 month temu
27 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

1 month temu
27 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen