Skip to main content

Korzyści z udostępniania ekranu i analizowania jego metod

Stworzenie własnego zrozumienia znaczenia terminologii technicznej może być trudne. Aby ułatwić Ci to zadanie, dostarczyliśmy przewodnik po różnicach między bezprzewodowym rozszerzeniem ekranu, powielaniem ekranu i screencastingiem.

Zasadniczo wszystkie interakcje bezprzewodowe działają inaczej w zależności od twoich potrzeb i preferencji. 

Zacznijmy od określenia, czym są wszystkie te opcje.

udostępnianie ekranu w biurze

Czym jest streaming?

Zasadniczo przesyłanie strumieniowe (streaming) opisuje przenoszenie informacji na żywo, takich jak dane wizualne lub dane dźwiękowe w kontinuum z ekranu wybranego urządzenia. Streaming umożliwia przeglądanie wybranych treści na różnych urządzeniach w dowolnym momencie.

Ze streamingiem możesz:

 • Aktywnie przesyłać dane z urządzenia na spotkaniach lub prezentacjach, aby wzmocnić przekaz

 • Zdalnie przesyłać dane do klientów za pomocą naszych rozwiązań cyfrowych

 • Czerpać korzyści z przesyłania treści na większe ekrany dla lepszej interakcji.

opcje udostępniania ekranu

Czym jest rozszerzanie ekranu?

Rozszerzanie ekranu to udostępnianie pulpitu. Zasadniczo rozszerzanie wiąże się z tworzeniem kopii ekranu komputera i przesyłaniem obrazu na inne ekrany. Istnieje wiele korzyści płynących z rozszerzania ekranu, a w ostatnich latach statystyki pokazały, że metoda ta regularnie pomaga firmom poprawiać podejście do obsługi klienta i sprzedaży. Wśród korzyści:

 • Możliwość wspólnej zdalnej pracy z kolegami po prezentacji lub dokumentu. Jest to szczególnie przydatne podczas nauki online z dowolnego miejsca na świecie.

 • Dostęp do różnych opcji udostępniania ekranu w zależności od potrzeb, na przykład na spotkaniach lub wielu logowaniach personelu podczas szkolenia.

 • Absolutne bezpieczeństwo danych podczas udostępniania. Zawartość jest szyfrowana i  później konwertowana na kod.

 • Jakość dostarczania treści jest zapewniona dostarczaniem tylko nowych treści. Zmniejsza to obciążenie przepustowości, a tym samym poprawia jakość w punkcie Odbioru.

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z udostępniania ekranu

powielanie ekranu

Jak można udostępniać ekrany? Za pomocą powielania ekranu lub screencastingu.

Na czym polega powielanie ekranu? 

Powielanie pozwala odzwierciedlać to, co znajduje się na wybranym urządzeniu. Tym urządzeniem może być smartfon, tablet lub komputer. Teraz możesz przesyłać dane na ekran telewizora, projektor lub cyfrowe oznakowania bez użycia kabla. Ekran, na którym odzwierciedlasz obraz, odtwarza dokładnie ten sam widok. To pozwoli Ci:

 • Podzielić się swoimi treściami z publicznością. Wyświetlaj zdjęcia, filmy, dokumenty i prezentacje na dużych ekranach podczas spotkań lub innych wydarzeń.

 • Wybrać zawartość wizualną oglądaną przez publiczność, która pozwala zobaczyć ukryte informacje, takie jak notatki mówców podczas prezentacji

Na czym polega screencasting? 

Screencast to zrzut “ekranu akcji” na ekranie komputera użytkownika, zwykle z towarzyszącym dźwiękiem i możliwością dodawania animacji, grafiki lub wbudowanego wideo. W ten sam sposób, w jaki zrzut ekranu jest statyczną reprezentacją ekranu w określonym momencie, screencast rejestruje aktywność na monitorze przez określony czas.

To pozwala Ci:

 • Pokazywać  ekran wraz ze ścieżką dźwiękową

 • Udostępnianie treści towarzyszących narracji mówcy 

powielanie ekranu w biurze

Ale czym się różni screencasting od powielania ekranu?

Różnica między screencastingiem a powielaniem ekranu polega na tym, jak treść jest przesyłana na wyświetlacz. Oznacza to, że:

 1. Podczas screencastingu ekran uzyskuje dostęp do treści online za pośrednictwem cyfrowego odtwarzacza multimedialnego dzięki bezprzewodowemu połączeniu .

 2. Screencasting umożliwia wysyłanie treści (filmów, klipów wideo i dźwięku) z wybranego urządzenia, takiego jak telefon komórkowy lub laptop. Na przykład możesz pobierać darmowe rzeczy z YouTube z telefonu i przesyłać je strumieniowo na wybrany ekran.

 3. Dzięki screencastingowi możesz korzystać z urządzenia podczas strumieniowego przesyłania treści bez buforowania lub zawieszania ekranu. To dlatego, że używasz urządzenia tylko do inicjowania castingu. Po zainicjowaniu serwer, do którego uzyskujesz dostęp, zapewni połączenia dla Twojego castingu.

 4. Screencasting pozwala zwiększyć elastyczność, nie tylko umożliwiając urządzeniu pełne funkcjonowanie po rozpoczęciu castingu. Daje także możliwość fizycznego opuszczenia lokalu razem z urządzeniem, jednocześnie kontynuując pokaz.
  Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z wyświetlaczy cyfrowych dla pracowników zdalnych.

 5. Screencasting umożliwia udostępnianie treści, takich jak filmy, seriale i programy telewizyjne. Wymiana odbywa się za pomocą platform strumieniowych, takich jak Netflix i Hulu.

 6. Niestety niektóre platformy nie obsługują screencastingu. Tam, gdzie screencasting nie jest obsługiwany alternatywnym rozwiązaniem jest  powielanie ekranu .

 7. Dublowanie ekranu jest szczególnie przydatne, gdy aplikacja nie obsługuje screencastingu. Dublowanie jest niezależne od obsługi aplikacji. Tak długo, jak wybrane urządzenie obsługuje powielanie, będzie ono wyświetlać zawartość niezależnie od wybranej aplikacji.

 8. Niestety, powielanie ekranu umożliwia innym użytkownikom przeglądanie zawartości ekranu urządzenia, na przykład zamieszczonych tam danych osobowych.

 9. Dublowanie ekranu wymaga, aby urządzenie wysyłające działało z możliwością przekroczenia limitu czasu lub w trybie stałego ładowania baterii. Screencasting pozwala uniknąć tego problemu.

 10. Dublowanie ekranu może być używane za pośrednictwem połączeń zdalnych lub kablowych, jeśli jesteś fanem bezpiecznych połączeń. Dane są przesyłane za pośrednictwem kabla HDMI, który jest podłączony do urządzenia wysyłającego.

rozwiązania powielania ekranu

Wnioski

Funkcja powielania ekranu i screencastingu do udostępniania ekranu są zasadniczo podobne.

Głównym celem jest przesyłanie danych z jednego urządzenia do drugiego w czasie rzeczywistym. Wysokiej jakości dane wizualne lub dźwiękowe mogą być przesyłane strumieniowo lub przesyłane z wybranego urządzenia na duże ekrany lub wyświetlacze cyfrowe.

Różnice w tych technologiach są ważne, ale wynik jest taki sam. W ADScreen dobierzemy rozwiązanie, które pracuje właśnie dla Ciebie. Skontaktuj się z nami już dziś!

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 monthstemu
102 Wyświetlenia
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

4 monthstemu
81 Wyświetleń
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

4 monthstemu
54 Wyświetlenia
сzytaj więcej

Menu

ad screen