Skip to main content

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

Zacznijmy od tego, że nie ma jednego właściwego sposobu tworzenia interaktywnych cyfrowych oznakowań. Metody i wyniki będą się różnić w zależności od odbiorców, produktów i zasobów. Digital signage jak każde medium, jest subiektywne. Jak każde narzędzie marketingowe, sukces pracy z interaktywnymi cyfrowymi oznakowaniami opiera się na metodzie prób i błędów, ale istnieją pewne zasady, na które należy zwrócić uwagę, a które pokażą różnicę między wydajnymi i niewydajnymi ekranami cyfrowymi.

Nie: utknij w rutynie CMS

Systemy zarządzania treścią (CMS) doskonale nadają się do uproszczenia strategii content marketingowej, zapewniając wszechstronne miejsce do zapisywania i uzyskiwania dostępu do treści. Jednak poleganie na scentralizowanym CMS jako oprogramowaniu digital signage może nie być najlepszym pomysłem.

Scentralizowany CMS ograniczy Twój potencjał ze względu na jego zlokalizowany charakter. Za każdym razem, gdy tworzysz bogatą zawartość cyfrową, prawdopodobnie przeciążasz swój CMS. To nieuchronnie spowoduje, że będziesz musiał umieścić swoją kreatywność w ramach technologicznych. Znacznie lepiej jest przejść na platformę, która łączy się z zewnętrznym zasobem, umożliwiając w ten sposób wykorzystanie większej ilości miejsca do tworzenia bogatych cyfrowych oznakowań.

systemy CMS w pracy z ekranami cyfrowymi

Tak: zwróć uwagę na analitykę

Jak wspomina Cynthia Williams, specjalistka z marketingu w „Writinity” i „LastMinute Writing”: „interaktywna część Digital Signage jest naprawdę ważna, ponieważ przypomina, że angażujesz się w dwukierunkową rozmowę. Ponieważ użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z Twoimi oznakowaniami, możesz dokładnie wiedzieć, jak każdy z nich odnosi się do Twoich treści za pośrednictwem różnych mediów”.

Dlatego zawsze zwracaj uwagę na analitykę działań swoich użytkowników. Jeśli coś poszło nie tak, masz nie tylko możliwość dowiedzieć się co, możesz zbliżyć się do dokładnego określenia problemu i opracowania rozwiązania. Spójrz na swoje oprogramowanie digital signage, aby upewnić się, że ma analityczne informacje zwrotne, a następnie z nich skorzystaj.

interakcja użytkownika z ekranami cyfrowymi

Nie: komplikuj nadmiernie

Interaktywne digital signage może wydawać się krzykliwym nowoczesnym rozwiązaniem, ale wciąż istnieje jedna kluczowa koncepcja marketingowa: im prostsze, tym lepiej. Projektując Digital Signage, chcesz, aby użytkownik w pełni zrozumiał, w jaki sposób może korzystać z cyfrowego ekranu.

Pamiętasz zasadę pięciu sekund? Nie, nie chodzi o jedzenie, które spadło na podłogę, ale o coś, co mówi, że twój użytkownik powinien być w stanie w ciągu 5 sekund zrozumieć, jaka będzie jego następna akcja. Najlepiej byłoby, gdyby wykonał następną akcję niemal natychmiast. To nie jest gra logiczna. Pięć sekund więcej i już straciłeś klienta. Użyj elementów wizualnych, aby poprowadzić użytkownika do punktów akcji i nie polegaj zbytnio na tekście. Spraw, aby interfejs był przejrzysty i prosty, jeśli jest to możliwe.

Tak: myśl poza dotykiem

Interakcje sensoryczne są normą w interaktywnych Digital Signage, ale to nie znaczy, że powinieneś się do nich ograniczać. Maud cho, pisarz biznesowy z Draft Beyond i Researchpapersuk, mówi, że "dzisiejszą publiczność nie przeraża już interakcja dotykowa, więc jeśli chcesz zdobyć więcej klientów, pomyśl o innej taktyce".

analiza ekranów cyfrowych

Nie: próbuj poradzić sobie ze wszystkim na własną rękę

Tworzenie interaktywnych cyfrowych oznakowań może być trudne i łatwo jest się rozczarować. Jeśli napotkasz trudności, skontaktuj się ze społecznościami programistów i dowiedz się, czy spotykali się z podobnym problemem.

Jeśli napotkasz szczególnie duży problem, podziel się swoimi prototypami z innymi programistami. Pozwalając innym przetestować twoje oznakowanie, możesz również uzyskać szczegółowe informacje zwrotne, których zwykli użytkownicy nie zawsze mogą wyrazić słowami. Skorzystaj z portali takich jak Reddit i Quora, aby uzyskać odpowiedzi od profesjonalnej społeczności.

Wnioski

Chociaż te zasady działają w większości przypadków, Twoim pierwszym źródłem informacji zwrotnych mogą być użytkownicy. Skrzyżowanie konkretnego produktu z ich  potrzebami może znacznie przyczynić się do informowania o tym, w jaki sposób opracować rozwiązania cyfrowe i dostosować ich do klientów. Jeśli nie reagują na dotykowe informacje zwrotne lub określone podejście do treści, nie używaj go. Jeśli lubią mocno tekstualne obrazy lub subtelne ruchy uzupełnione dźwiękiem w pewnych okolicznościach, zastosuj to podejście. Cel każdego konkretnego projektu prawdopodobnie będzie również dyktował wiele, ale te zasady są tutaj po to, aby zastanowić się nad swoją pracą i sposobach zwiększenia jej efektywności. 

Recomend post

best tv for digital menu boards

Find yourself the best tv for your digital menu board by following our top tips

4 yearsago
2568 Records
read more
how to increase sales in restaurant

13 ways to increase sales in restaurant (2020)

4 yearsago
12616 Records
read more
benefits of RSS feeds for digital signage

What are the benefits of RSS feeds for digital signage

4 yearsago
825 Records
read more

Menu

ad screen