Skip to main content

Co robić i czego nie robić podczas projektowania cyfrowych menu

Jeśli byłeś ostatnio w McDonald ' s, to bez wątpienia widziałeś ich niesamowite cyfrowe menu. A jeśli nie zrobiły na Tobie wrażenia na tyle, by skusić się na Mcflurry, twoja siła woli jest zdecydowanie silniejsza od naszej.

Ale myślę, że większość czytelników jednak się ze mną zgodzi, ponieważ McDonalds sami zgłosili wzrost sprzedaży o 3% -3,5% po zainstalowaniu menu cyfrowego.

Jak więc sprawiają, że jedzenie jest tak kuszące? Cóż, po pierwsze, sam fakt, że używają cyfrowych ekranów do swoich menu, jest już w pewnym stopniu nowością, a sposób, w jaki z nich korzystają, wykracza poza standardowy wybór menu.

Przykład cyfrowego Menu McDonalds.

Ekrany cyfrowe rozwiązują wiele odwiecznych problemów dla restauracji lub kawiarni podobnych do Twojej. Klienci chcą mieć więcej możliwości wyboru, ale większy wybór ≠ łatwe zakupy. Chcesz być w stanie sprzedać dokładnie to, co oferujesz, nie grzęznąc w szczegółach, a nie mylić klientów.

Cyfrowe menu oferują rozwiązanie tego problemu, zapewniając możliwość wyświetlania pięknych obrazów. Pozwalają one skutecznie sprzedawać każdy produkt bez zaglądania do nieskończenie długich list dań.

Teraz Twoje opcje menu mogą nie tylko wyświetlać się w cyfrowym menu w trybie ultrawysokiej rozdzielczości. Będziesz mógł wyświetlać wszystkie kluczowe informacje jako reklamy na mini telewizorze. Zapewniając ekran do wyświetlania wszystkich najważniejszych opcji, Twój ekran cyfrowy pokazuje obfitość wyborów, która jest ważna dla Twoich klientów.

Od czego zaczniesz tworzyć najlepszy projekt cyfrowego menu? Oto 5 naszych skutecznych wskazówek, jak naprawdę zaskoczyć klientów.

interaktywne ekrany

1. Menu cyfrowe nie jest zwykłym menu restauracyjnym

Teraz może się to wydawać oczywistą obserwacją, ale naprawde łatwo wpaść w pułapkę, tworząc menu, które działają prawie tak samo jak drukowane.

Nawyk jest potężną rzeczą i nie należy go lekceważyć, jeśli chodzi o projektowanie cyfrowego menu. Menu cyfrowe ma swoje własne zasady i jeśli nie zamierzasz ich trzymać, lepiej pozostań przy starych dobrych drukowanych menu.

2. Ale nie przesadzaj...

Chociaż nie chcesz po prostu wymieniać wszystkich pozycji, jak w normalnym menu, w tym samym czasie, chcesz uniknąć nadmiernego wykorzystania cyfrowego projektu. Chociaż zwykle wracamy do starych nawyków, chcemy też popchnąć technologię do ucieleśnienia wszelkiego rodzaju dzikich i szalonych pomysłów.

Tylko dlatego, że możesz, niekoniecznie oznacza, że powinieneś. Ostatecznie technologia pracuje dla Ciebie, aby dać najlepsze doświadczenia klientom. Chociaż dzięki cyfrowemu projektowi menu można osiągnąć wiele niesamowitych rzeczy, ten sam design nie musi być obecny w restauracji i na ekranach cyfrowych w tym samym czasie.

Piękno cyfrowych Menu McDonalds polega częściowo na ich powściągliwości. Projekt i animowany materiał, który jest emitowany na ich ekranach, robi wrażenie. Wszystko dlatego, że ostatecznie został zaprojektowany z myślą o użytkowniku końcowym. Każde wideo, każdy kawałek, ruch i szczegóły, które trafiają na ekrany, zostały wybrane, aby przyciągnąć uwagę i zapewnić cel funkcjonalny.

menu w postaci digital

3. Nie bądź hiperkrytyczny i bezwzględny w stosunku do twojego projektu

Aby naprawdę zachęcić klientów do zakupu produktów, musisz podać odpowiednią ilość informacji o odpowiedniej jakości. Każdy element Twojego cyfrowego projektu musi służyć konkretnemu celowi i każdy musi się wykazać.

Jeśli w tej chwili masz specjalną promocję i chcesz, aby Twoi klienci się o niej dowiedzieli, możesz zwrócić na nią uwagę dzięki efektywnemu wykorzystaniu kolorów, czcionek i rozmiarów dla Twojego cyfrowego menu. Jeśli źle zrozumiesz którykolwiek z tych elementów, twoje menu może zacząć wyglądać niechlujnie i nieprofesjonalnie.

Niespójności w Twoim projekcie i filmie nie tylko będą wyglądać źle, ale także sprawią, że informacje, które próbujesz przekazać, będą trudniejsze do opanowania.

4. Wykorzystaj swój czas mądrze

Podobnie jak w przypadku strony internetowej lub przewijania kanałów mediów społecznościowych, klienci spędzają bardzo ograniczoną ilość czasu na przeglądaniu menu. W przypadku restauracji typu fast food takich jak McDonalds klienci mogą spędzić jeszcze mniej czasu.

Dlatego musisz mieć pewność, że zapewnisz swoim klientom odpowiednią liczbę opcji w odpowiednim czasie. Podobnie, będziesz także chciał się upewnić, że ich nie denerwujesz, pędząc po każdym cyklicznym obrazie lub filmie. Dzieje się tak często, gdy chcemy pokazać jak najwięcej opcji w krótkim czasie, zamiast pozwalać swoim klientom czuć się bardziej swobodnie i po prostu wybrać opcję, której potrzebują.

interaktywna restauracja

5. Nie rezygnuj z pomocy

Projektowanie cyfrowego menu lub cyfrowej karty menu może się stać sztuką. Zachęcamy do współpracy ze specjalistami, aby naprawdę w pełni wykorzystać efektowny design ekranu. Dobrym pomysłem jest również przyciągnięcie grup fokusowych i przetestowanie z nimi różnych cyfrowych menu, aby zrozumieć, co preferują i jakie informacje najłatwiej  im dostrzec. W ADScreen jesteśmy ekspertami w pomaganiu naszym klientom w opracowywaniu cyfrowych menu dla restauracji i kawiarni. Aby dowiedzieć się więcej, możesz skontaktować się z nami przez cn@contentnetworks.pl lub (22) 231-85-97.

Chociaż naturalne jest, że czujesz się szczególnie przywiązany do każdego szczegółu Twojej restauracji i jej designu, zawsze dobrze jest uzyskać drugą opinię zarówno od ekspertów, jak i ogółu społeczeństwa. Każda osoba jest inna i chociaż możesz znać każdy mały szczegół i składnik w swoim menu na pamięć, przede wszystkim projektujesz swoje cyfrowe menu dla klientów, a nie dla siebie. Szukając obiektywnej opinii, możesz dowiedzieć się, jakie obszary pracy można zmienić lub poprawić.

Dlaczego menu cyfrowe jest najlepszym przyjacielem dla Twojej restauracji

Cyfrowe menu to fantastyczne rozwiązanie dla każdej restauracji lub kawiarni, gdy są właściwie używane. Niezależnie od tego, czy chcesz dostosować określone pary w swoim menu, takie jak duży wybór win z określonymi potrawami, czy też zmienić menu w zależności od pory dnia, aby wyświetlić opcje śniadania, lunchu i kolacji, możliwości dostosowania wiadomości są praktycznie nieograniczone. Zrób to dobrze, a twoi klienci pokochają Cię za to!
 

Recomend post

rozwiązania cyfrowe w dobie pandemii

Jak branża Digital Signage poradziła sobie z pandemią?

3 yearstemu
830 Wyświetleń
сzytaj więcej
rozwiązania cyfrowe w bibliotece

5 pomysłów na wykorzystanie cyfrowych ekranów w bibliotece, które pomogą przyciągnąć czytelników

3 yearstemu
1292 Wyświetlenia
сzytaj więcej
zasady korzystania z ekranów cyfrowych

Zasady i zakazy. Jak prawidłowo pracować z ekranami cyfrowymi?

3 yearstemu
638 Wyświetleń
сzytaj więcej

Menu

ad screen