2
Gru

RetailShow 2016

Nie ukrywamy, że lubimy pojawiać się na rozmaitych targach i spotkaniach. A jeśli na dodatek dotyczą one wyposażenia sklepów to nie trzeba nas w ogóle namawiać do udziału. Na Targach RetailShow, które odbyły się w Warszawie w dniach 16-17 listopada, mieliśmy przyjemność gościć z naszymi flagowymi produktami.

Prezentowaliśmy ADSellera – narzędzie umożliwiające interaktywną sprzedaż produktu. Wizytujący nasze stoisko mogli, biorąc do ręki jedną z trzech butelek whisky, przeczytać na ekranie informacje o nich i porównać je między sobą.

Kolejną prezentowaną przez nas technologią było ADWifi, umożliwiające wykorzystywanie udostępnianej sieci wifi do zbierania ważnych informacji o klientach, dzięki którym można stosować skuteczny remarketing. Skupiliśmy się również na możliwościach produktu ADScreen – a więc nowoczesnych systemach ekranów multimedialnych. W szczególności na Menuboardach, które na przykład umożliwiają gościom restauracji interaktywne zapoznanie się z serwowanymi potrawami.

 

Prezentowaliśmy również nasz konfigurator produktów oraz Room Service – umożliwiający nowoczesną obsługę gości hotelowych.

Zainteresowanie naszym stoiskiem na rozmaitych targach na ogół jest wysokie. Tym razem jednak przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania: musieliśmy ściągnąć z naszego biura dodatkowego pracownika, bo mówiąc kolokwialnie – nie wyrabialiśmy się! Trudno się dziwić, Digital Signage jest coraz bardziej popularne, a nasze produkty to idealna odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Z każdym z naszych klientów pracujemy indywidualnie, każdy klient wpływa na rozwój oferowanych przez nas usług i produktów. Dlatego ważne dla nas były dziesiątki rozmów, które odbyliśmy na RetailShow. Już wiemy, że część z nich przerodzi się w trwałe relacje biznesowe.

Targom RetailShow wystawiamy szóstkę, a całej branży życzymy powodzenia i zachęcamy do współpracy z nami!

17
Paź

Polagra Gastro – podsumowanie

Jako lider rozwiązań technologicznych dla rynku HoReCa (hotele-restauracje-gastronomia), jesteśmy szczególnie wyczuleni na wszystkie ważne wydarzenia dla tej branży. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na Polagra Gastro, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 26-29 września.

Polagra Gastro jest wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami, stosowanymi w branży. Dla nas okazały się szansą zarówno na zaprezentowanie naszych najnowszych produktów, jak i wsłuchanie się w potrzeby środowiska.

W Poznaniu zaprezentowaliśmy nasze sztandarowe produkty: oprócz ADScreena (ekrany multimedialne i menuboardy), prezentowaliśmy ADWifi i ADSellera.
ADWifi to wirtualny asystent wędrujący z klientem. Działa w oparciu o udostępnianą sieć bezprzewodową. Zbiera i analizuje informacje o kliencie, co umożliwia następnie skuteczny remarketing. Ten produkt działa już w wielu hotelach i restauracjach.

ADSeller to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań sprzedażowych, łączące świat wirtualny ze światem realnym. Klient ma możliwość porównania realnych przedmiotów (np. dwóch butelek alkoholu) za pomocą inteligentnego asystenta sprzedaży. Taki rodzaj sprzedaży wyraźnie zwiększa interakcję klienta z produktem i marką.

Wszystkie nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przez nasze stoisko przewinęły się setki osób. Odbyliśmy wiele bardzo ciekawych rozmów, dzięki którym byliśmy w stanie przedstawić szczegółowe aspekty działania oferowanych przez nas usług. Sprzedaż naszych produktów prowadzimy zawsze w sposób niezwykle zindywidualizowany – praktycznie każdy hotel, restauracja czy kawiarnia mogą liczyć na wyjątkową, dedykowaną wersję produktu, odpowiadającą specyfice danego miejsca. Stąd niesłychanie ważne były dla nas wszystkie informacje, które uzyskaliśmy od zwiedzających. Zawarliśmy wiele znajomości, których część przerodzi się zapewne w trwałą współpracę biznesową.

Dziękujemy Międzynarodowym Targom Poznańskim za wyjątkową atmosferę, a gościom Polagra Gastro za wyjątkowy kontakt. W przyszłym roku będziemy tam znowu!

30
Sie

Nie zostać w tyle, czyli o zaletach systemu ADHotel. Wywiad.

Nowoczesne narzędzia systemu ADHotel pojawiają się w kolejnych obiektach. Dzisiaj zapraszamy na rozmowę ze specjalistką ds. marketingu Hotelu SPA Faltom **** Gdynia/Rumia, Panią Niną Świniarską.

Horecanet.pl: Od jak dawna pracuje Pani w branży hotelarskiej?
Nina Świniarska: W branży hotelarskiej pracuję od 10 lat. Na przestrzeni tych lat stwierdzam, że ta branża idzie do przodu, wraz z obowiązującymi trendami. Obecnie zaś przyszedł czas na wdrażanie nowych technologii.

– Jak ocenia Pani obecne nastawienie branży hotelarskiej w Polsce do nowych technologii? Czy hotele wykorzystują potencjał z nich płynący?
– Coraz więcej hoteli otwiera się na nowości, sugerowane przez rynek. Nikt nie chce zostać w tyle. Pojawia się coraz więcej możliwości polepszenia jakości oferowanych usług przy wykorzystaniu smartfonów, tabletów, rzutników, telebimów i TV. Teraz hotelową telewizję reklamową możemy definiować z poziomu przeglądarki. Daje to w efekcie możliwość korzystania z interfejsu dostępnego z każdego miejsca na świecie.

– Na Państwa stronie widoczne jest innowacyjne podejście do prowadzonego biznesu (np. wirtualny spacer po hotelu). Od jak dawna Państwa hotel stawia na nowe technologie? Czy może Pani opisać kolejne etapy wprowadzania innowacji w Państwa hotelu?
– W związku z nowymi trendami oraz świadomością wzrostu oczekiwań naszych gości zdecydowaliśmy, że nowe technologie informacyjne w hotelu są niezbędne. Wirtualny spacer był pierwszą formą innowacji na stronie (ok. 8 lat temu). Ta forma wizualizacji jako pierwsza zbliżyła nas do gości – zwłaszcza tych, którzy zastanawiali się nad odwiedzeniem naszego obiektu. Zważywszy na fakt, że goście przebywający w hotelu jak i poza nim w dużej mierze korzystają ze smartfonów, wprowadziliśmy nową stronę mobilną. Znacznie ułatwia ona rezerwację, umożliwia szybki kontakt z nami, jak i upraszcza zapoznanie się z naszymi usługami. Kolejny etap to wdrożenie narzędzia analityczno-marketingowego z wykorzystaniem Wifi, które w rewelacyjny sposób dostarcza nam wielu nowych informacji statystycznych podczas pobytu gościa w hotelu. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do wykorzystania platformy ADScreen z komponentem ADTV, co pozwoli nam na bieżące przekazywanie aktualności dotyczących naszych usług w hotelu. Myślimy też nad wdrożeniem usługi ADConcierge z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, dzięki której nasi goście będą mogli na bieżąco sprawdzać aktualności z okolicy (np. wydarzenia kulturalne, odloty samolotów na najbliższym lotnisku) czy wysłać pocztówkę elektroniczną ze zdjęciem hotelu do rodziny.

– Co przekonało Państwa do skorzystania z narzędzia ADWifi?
– Głównym czynnikiem, który skłonił nas do wykorzystania ADWifi, była możliwość bliższej interakcji między hotelem a gościem obecnym w hotelu. Bardzo spodobał nam się element pozytywnego zaskoczenia, jakim jest panel powitalny dla gości chcących skorzystać z naszego Wifi.

– Od jak dawna korzystacie państwo z ADWifi? Jakie korzyści odnotowali Państwo po zakupie tego narzędzia? Czy wpłynęło to pozytywnie na Państwa sprzedaż?
– Z możliwości ADWifi korzystamy już od kilku miesięcy.
W oparciu o ADWifi możemy świadomie kreować nowe usługi lub promocje ponieważ wiemy, czym nasz gość hotelowy interesuje się podczas pobytu. Przykład: goście będący na pobycie majowym sprawdzają jak wygląda nasza oferta wakacyjna lub aktualna promocja na masaże. Obecnie, dzięki zasadzie budowania dłuższej relacji „gość hotelowy – hotel”, docieramy z ofertami do większej liczby osób – zarówno w trakcie pobytu, jak i po wyjeździe. Otrzymujemy imponującą ilość ważnych danych, które, za zgodą naszych gości, skutecznie wykorzystujemy do remarketingu, zachęcając do ponownej wizyty. Nasza sieć bezprzewodowa przy użyciu ADWifi okazała się skarbnicą wiedzy o naszych klientach. Tym samym jesteśmy w stanie zwiększyć ich satysfakcję z oferowanych usług.

– Dziękuję za rozmowę.

System nowoczesnych rozwiązań dla branży hotelarskiej pod nazwą ADHotel, został wprowadzony na rynek przez firmę Content Networks – lidera rynku digital signage w Polsce. Wśród jego komponentów znajduje się między innymi ADConcierge – narzędzie oparte na ekranach reklamowych, dzięki którym klient hotelu może pozyskiwać niezbędne informacje i wejść w interaktywny kontakt z obsługą hotelu.
Sercem systemu jest ADWifi – narzędzie funkcjonujące w oparciu o sieć bezprzewodową, z której korzystają goście hotelu. W zamian za możliwość korzystania z sieci, gość zostawia do siebie kontakt, dołączając do fanpage’a hotelu lub zapisując się do newslettera. W ten sposób przed hotelem otwiera się możliwość precyzyjnego remarketingu, pozbawionego charakteru spamu. Dzięki danym zdobytym za zgodą klienta, istnieje możliwość stworzenia indywidualnej oferty, zachęcającej do ponownego skorzystania z usług oferowanych przez dany obiekt.
Hotele, które skorzystały z systemu ADHotel, wśród nich Hotel SPA Faltom ****, chwalą sobie przede wszystkim jego skuteczność. Potwierdzają ją wymierne wyniki: podniesienie sprzedaży konkretnych usług i powrót określonych grup klientów.
ADWifi i cały system ADHotel tworzą wyjątkową relację między hotelem a jego gośćmi. Coraz więcej obiektów chce mieć taki kontakt z klientami i dlatego decyduje się na zakup tych nowoczesnych narzędzi.

4
Sie

ADRTB i ADServer – nowe narzędzia do zarabiania

Firma Content Networks przyzwyczaiła nas do nowoczesnych rozwiązań marketingowych. Okazuje się, że nie zamierza ona zwalniać tempa, jeśli chodzi o kolejne innowacyjne propozycje. Czy nowe produkty okażą się hitami, takimi jak chociażby ADWifi?

Nowe produkty, które oferuje Content Networks, nazywają się ADRTB i ADServer. Stoi za nimi podobna filozofia, co za poprzednimi technologiami tej firmy. Mają one służyć jak najlepszemu dotarciu do potencjalnego klienta, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Stworzyć wokół niego przyjazną sieć, w której będzie traktowany jak partner, a nie obiekt natrętnego spamu. I jednocześnie umożliwić dodatkowy przychód z reklam.

By dobrze wytłumaczyć na czym dokładnie polegają ADRTB i ADServer, trzeba przybliżyć czym jest samo RTB – Real Time Bidding. To aukcyjny model zautomatyzowanego zakupu powierzchni reklamowej. Wymyślony został zaledwie kilka lat temu, ale dzisiaj znają go wszyscy, którzy zamieszczają swoje reklamy w Internecie. Przechodzimy do szczegółów: będzie trudno, ale postaramy się wyłożyć to Wam jak najjaśniej.

Na dowolnej stronie internetowej znajduje się przestrzeń reklamowa, która uczestniczy w aukcji. Użytkownik, nazwijmy go Jankiem, odwiedza ową stronę. W ciągu zaledwie 75 milisekund aukcja przestrzeni reklamowej kończy się i wygrywa ją ten reklamodawca, który zapłaci najwięcej. To jego reklama pokazuje się Jankowi. Czemu dany reklamodawca chce kupić przestrzeń, która akurat wyświetli się Jankowi? Bo wie, że Janek wchodził już na jego stronę i kupił konkretny produkt. Jest duża szansa, że zechce kupić inny.

Dzięki RTB możliwy jest więc zakup indywidualnych odsłon, które są skierowane do konkretnych odbiorców. W ten sposób reklamodawca zyskuje jeszcze pełniejszą możliwość zarządzania kampanią reklamową i w efekcie może dotrzeć precyzyjnie i skutecznie do określonej grupy docelowej. Tyle o samym RTB. Czym są więc ADRTB i ADServer?

ADRTB jest po prostu narzędziem do zarządzania technologią RTB. Umożliwia (lepiej i skuteczniej od innych dostępnych na rynku produktów tego typu) automatyczne zarządzanie modelem aukcyjnym w czasie rzeczywistym.

ADServer to z kolei połączenie ADRTB z technologią Digital Signage, w której Content Networks posiada wieloletnie doświadczenie (ekrany tej firmy są obecne w wielu hotelach i restauracjach). Jest to system, który umożliwia jednoczesne prowadzenie emisji kampanii reklamowych w sieci, jak również na nośnikach multimedialnych.

Hotel, restauracja czy kawiarnia, która zdecyduje się kupić powyższe narzędzia, zyska więc nie tylko kolejne metody skutecznego docierania do własnych klientów, ale również możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej na własnej stronie i na ekranach umieszczonych we własnej przestrzeni. ADRTB i ADServer to zatem realna szansa na zwiększenie zysków, poprzez współpracę z reklamodawcami.

Jak i przy innych swoich produktach, Content Networks i tym razem przygotuje swoje nowe narzędzia specjalnie pod potrzeby każdego ze swoich klientów. Sprzedając narzędzia do indywidualizacji kontaktu z klientami, sami starają się prezentować najwyższe standardy w tym zakresie. To budzi szacunek.

Trzymamy kciuki, by nowe produkty okazały się takim samym sukcesem, jak poprzednie.

15
Cze

SŁODKO I NOWOCZEŚNIE

Kawiarnie, cukiernie i lodziarnie kojarzą nam się często z miejscami hołdującymi tradycjom, w których nic nas nie może zaskoczyć. Czy w takich miejscach jest przestrzeń na innowacje i nowoczesną interakcję z klientami?

Wszystko wskazuje na to, że tak. A to za sprawą rozwiązań, które tym specyficznym punktom gastronomicznym oferuje nasza firma. Na tegorocznym Sweets & Coffee Forum – spotkaniu przedstawicieli rynku kawiarni – cukierni – lodziarni zaproponowaliśmy nowoczesne narzędzia, które mogą zrewolucjonizować obsługę klienta w tych miejscach.

Wszystko wynika z idei stworzenia punktów gastronomicznych na miarę XXI wieku. Nie oznacza to wcale zrywania z tradycjami. Chodzi o to, by zaoferować klientowi miejsce, w którym może on nie tylko odpocząć i posilić się, ale również wejść w interaktywną przestrzeń, w której będzie czuł się swobodnie.

Proponujemy rozwiązania, oparte o nasze flagowe produkty: ADWifi i systemy digital signage, które robią furorę na innych rynkach, zwłaszcza w branży hotelarskiej i sklepach wielkopowierzchniowych.

Przypomnijmy zatem, czym jest ADWifi. Narzędzie oparte jest o sieć wifi, którą dany lokal udostępnia swoim klientom. Każdy, kto loguje się do sieci, widzi ekran powitalny z logotypem kawiarni, cukierni lub lodziarni, w jakiej się znajduje. Zawiązuje się w ten sposób unikalna relacja, na której korzysta zarówno przedsiębiorca, jak i klient. Dzięki ADWifi lokale mogą proponować specjalne oferty i promocje, a przede wszystkim uzyskać informacje o kliencie, dzięki którym mogą następnie prowadzić skuteczny remarketing. Podczas logowania, gość lokalu pozostawia kontakt do siebie – poprzez e-maila lub Facebooka. Dzięki temu relacja zostaje utrzymana już po opuszczeniu przez niego danego miejsca. Dzięki pozyskanym przez ADWifi informacjom, można następnie stworzyć spersonalizowaną ofertę, którą klient chętniej wykorzysta niż tę, która jest przygotowana „dla wszystkich”. W większości przypadków oznacza to powrót klienta do lokalu, a zatem zwiększenie sprzedaży.

Systemy digital signage dla gastronomii to z kolei olbrzymie możliwości usprawnienia komunikacji z gośćmi lokalu. Oferujemy multimedialne ekrany, infokioski i ściany wideo. Kawiarnie, cukiernie i lodziarnie są przez to w stanie skuteczniej zaangażować gości swojego lokalu i nie tylko umilić im czas, ale również uzyskać cenne informacje odnośnie ich potrzeb.

Jednym z najciekawszych rozwiązań jest cyfrowe menu – menu board. Za pomocą ekranu multimedialnego, klient może obejrzeć produkty w atrakcyjnej formie i dokonać ostatecznego wyboru na podstawie pełniejszych informacji.  Obsługa cyfrowego menu jest niezwykle prosta i intuicyjna, a treści w nim umieszczone mogą być przez lokale dowolnie modyfikowane.

Każdy z produktów dostosowujemy do indywidualnych potrzeb danego lokalu. To niezwykle istotne nie tylko dla dużych sieci, posiadających wypracowany, globalny wizerunek, ale również dla lokali rodzinnych, dla których niezwykle istotna jest tradycja i oryginalna przestrzeń. W kawiarniach, cukierniach i lodziarniach nie sprawdzą się masowo sprzedawane narzędzia informatyczne, a jedynie rozwiązania, które wprowadzając nowoczesną komunikację, uszanują wyjątkowość tych miejsc. Dobrze, że Content Networks zdaje sobie z tego sprawę 😉

 

 

30
Maj

Konferencja Instytutu Rynku Hotelarskiego w Krakowie

W kwietniu gościliśmy na Konferencji Instytutu Rynku Hotelarskiego w Krakowie. Prezentowaliśmy tam ADHotel, czyli rozwiązania dla branży hotelarskiej.

Wszystko opiera się na znanych wszystkim dwóch komponentach: sieci wifi i ekranach reklamowych. W oparciu o te dwa rozwiązania technologiczne, udało się zbudować narzędzie marketingowe, złożone z pięciu modułów. Z ich pomocą, gość hotelu zostaje wprowadzony do wirtualnego świata, w którym komunikuje swoje potrzeby i pozostawia cenne informacje. Ich późniejsze wykorzystanie nie tylko podnosi wskaźniki odwiedzin stron internetowych hotelu, ale również pozwala wyraźnie zwiększyć zainteresowanie usługami i produktami. Brzmi to bardzo dobrze, ale by w pełni zrozumieć działanie ADHotel, trzeba się wgryźć w szczegóły, a więc poszczególne moduły systemu.

Zacznijmy od rozwiązania, które jest coraz powszechniej stosowane w branży hotelarskiej. To ADWifi – narzędzie umożliwiające w pełni wykorzystać możliwości sieci bezprzewodowej, udostępnianej gościom. Oprócz możliwości stworzenia własnego ekranu powitalnego podczas logowania do sieci, ADWifi pozwala umieścić informacje o promocjach, dostępnych tylko dla użytkowników sieci. W zamian za specjalną ofertę lub rabat, gość może polubić fanpage hotelu lub zapisać się do newslettera. W ten sposób przed hotelem otwiera się możliwość skutecznego remarketingu. Będąc w kontakcie z klientem i posiadając informacje o nim (które ten „pozostawił” korzystając z wifi), może przedstawić mu spersonalizowaną ofertę, którą klient wykorzysta chętniej niż te, które są kierowane „do wszystkich”.

Kolejny moduł to ADTv – telewizja hotelowa, której zalet nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Włączając telewizor w swoim pokoju, gość nie tylko obejrzy ulubiony program, ale też dowie się o najnowszych promocjach lub zamówi jedzenie z restauracji.

ADConcierge to z kolei nowe, bardzo ciekawe narzędzie, które można uznać za modelowe XXI -wieczne rozwiązanie. Z ekranu, umieszczonego na przykład na korytarzu lub bezpośrednio w pokoju, gość będzie mógł uzyskać wszystkie potrzebne mu informacje, zobaczyć plan hotelu czy ocenić obsługę. To kolejna możliwość unikalnego kontaktu z klientem, który wskazuje swoje indywidualne preferencje, korzystając z intuicyjnego i przyjaznego mu urządzenia.

Kolejny moduł ADHotelu to ADPlanner – narzędzie, które ucieszy wszystkich, którzy zajmują się organizacją konferencji i eventów. By sprawnie zarządzać kilkoma salami, nie wystarczy już arkusz kalkulacyjny. Potrzebne jest sprawne i intuicyjne narzędzie, które łączy system rezerwacji z możliwością ich obsługi.

I na koniec – perła w koronie systemu ADHotel. Coś, co budzi naprawdę głęboki szacunek i łączy stworzony przez ADHotel świat wirtualny ze światem rzeczywistym. Ten moduł nosi skromną nazwę ADSeller. Na eleganckiej podstawce stoją wybrane przez hotel produkty, na przykład butelki alkoholu. Gość podchodzi, bierze butelkę do ręki. I w tym momencie na ekranie powyżej pojawiają się szczegółowe informacje o produkcie. Przy podniesieniu dwóch przedmiotów – klient będzie mógł obejrzeć ich porównanie. To doskonałe rozwiązanie nie tylko zachęci gości do kupna produktu, dając im możliwość podjęcia najlepszej możliwej decyzji. Jest też w stanie przyciągnąć do hotelu ciekawych partnerów i ekskluzywnych dostawców, którzy w ten sposób będą mogli zaprezentować swoje produkty.

Kompleksowość i intuicyjność. Skuteczność i kreatywność. Twórcom narzędzia ADHotel udało się pogodzić rzeczy pozornie wykluczające się. To naprawdę nowoczesne rozwiązanie marketingowe, które nadaje inny wymiar kontaktom pomiędzy hotelami a ich gośćmi.

18
Maj

ADPlanner – zarządzanie salami może być przyjemne!

Mamy coś dla każdej firmy, w której znajdują się sale konferencyjne. To ADPlanner. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla hoteli i centrów konferencyjnych, ale również dla każdego przedsiębiorstwa, w którym znajdują się sale na spotkania biznesowe z klientami.

Wiemy, że przywiązanie do Excela to coś, co każdy menedżer ma we krwi. Ale w pewnym momencie trzeba realnie spojrzeć na możliwości tego programu. Przy dużej ilości sal, terminów i rezerwacji, komórki dwoją się nam w oczach i zaczynamy się zastanawiać, czy nie lepiej zaplanować wszystkiego na kartce papieru. Postanowiliśmy więc wymyśleć narzędzie, które rozwiązywałoby ten problem.

ADPlanner ucieszy wszystkich, którzy zajmują się organizacją konferencji i eventów. Łączy on system rezerwacji sal z możliwością zarządzania konferencjami. Program sam zajmie się dopasowaniem odpowiedniej sali i zauważy ewentualne konflikty terminowe. Jednocześnie postawiliśmy na maksymalną intuicyjność i przejrzystość graficzną systemu. Dzięki temu korzystanie z niego nie wymaga specjalistycznych szkoleń i z łatwością skorzysta z niego każdy pracownik.

ADPlanner – to solidność, wygoda i oszczędność czasu. Wszystkim zainteresowanym udzielimy szczegółowych informacji o programie i zaoferujemy ofertę dopasowaną do ich potrzeb. Zapraszamy do kontaktu!

16
Maj

Space Marketing – Nie opuszczaj swojego klienta. Nigdy.

REJESTRUJ PREFERENCJE – gdy klient jest w Twoim sklepie i korzysta ze swojego urządzenia mobilnego, Ty dostajesz informacje o tym, jakie produkty go interesowały.

INFORMUJ O PROMOCJACH – przesyłasz spersonalizowane informacje o promocjach i ofertach bezpośrednio do konkretnego klienta podczas robienia przez niego zakupów lub gdy pojawi się w pobliżu Twojego sklepu!

UTRZYMAJ KONTAKT – nawet gdy klient opuści już Twój sklep, jesteś w stanie być z nim w stałym kontakcie! Korzystając z informacji uzyskanych podczas jego pobytu, będziesz w stanie umieścić dla niego spersonalizowaną reklamę w sieci (na przykład na Facebooku) i poinformować go o promocji na jego ulubiony produkt.

Marketing przyszłości dostępny już dzisiaj!

To brzmi jak technologia z filmów science – fiction, ale czy nie przyzwyczailiśmy się do tego, że rzeczy, które do niedawna możliwe były tylko w kinie, stają się elementami naszej codzienności?

Oto najważniejsze powody, dla których warto wykorzystać space – marketing:

  • Tworzysz wokół klienta wirtualną sieć – dzięki małym urządzeniom (zwanym beaconami) jesteś w stanie wysyłać do klienta nie tylko informacje o promocjach. Możesz zachęcać go również do zwrócenia uwagi na ekran Digital Signage, a także wejść z nim w interakcję, zadać mu pytanie czy wysłać zabawny obrazek.
  • Kończysz ze spamowaniem – wiesz, że jest to coś, co najbardziej irytuje klientów. Wiele sklepów wysyła zbyt dużo informacji, zbyt często i zupełnie na nieinteresujący klientów temat. Ty będziesz w stanie nie tylko utrzymać kontakt ze swoim klientem, ale również, dzięki dostarczaniu mu informacji, których oczekuje, budować z nim partnerskie i życzliwe relacje.
  • Robisz wszystko we właściwym czasie i miejscu – gdy klient jest w pobliżu Twojego sklepu, witasz go i zachęcasz nową promocją. Gdy już wejdzie – wchodzisz z nim interakcję, przekazujesz niezbędne informacje, ułatwiasz mu poruszanie się po sklepie. Gdy już go opuści, dzięki remarketingowi dyskretnie i elegancko przypominasz mu o Waszej relacji, wysyłając spersonalizowane oferty.

Regent Street – ulica XXI wieku

Już nie tylko poszczególne sklepy, ale i całe ulice korzystają z zaawansowanych rozwiązań space – marketingu. W Londynie, przy Regent Street, mieszczą się sklepy takich marek jak Banana Republic, GAP, Hamleys czy Burberry. Wystarczy wejść na tę ulicę, by już po chwili, dzięki aplikacji Regent Street, otrzymywać dyskretne i bezpośrednie oferty od mijanych sklepów. Przechodząc obok jednego – otrzymujemy informację o wyjątkowej promocji na nowe kurtki. Kolejny zaś zaprasza nas do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać piękny naszyjnik. Co bardzo istotne, beacony – czyli urządzenia, dzięki którym ta interakcja jest możliwa – nie pobierają od klientów żadnych wrażliwych informacji z ich telefonu. Więc ci, co szanują swoją prywatność, nie będą mieli powodów do niepokoju.

11
Lut

CYFROWA PRZYCHODNIA

Garnizonowa Przychodnia Lekarska SPZOZ w Modlinie stawia na nowoczesny system multimedialny i pokazuje jak można wykorzystać potencjał Digital Signage.

Zarządzania strefą oczekiwania oraz ułatwienie przemieszczania się pacjenta pomiędzy gabinetami i oddziałami to nie lada wyzwanie w służbie zdrowia. W większości polskich placówek medycznych wciąż funkcjonuje archaiczny system kolejkowy, wizyta u lekarza nierozerwalnie wiąże się z czekaniem, a czekanie – ze stratą czasu. Ale tak być nie musi!

 

Recepta na kolejki

Komfortowe warunki oczekiwania to standard, do którego powinna dążyć każda placówka medyczna. Pomoc informatycznych systemów w efektywnym zarządzaniu strefą oczekiwania to ogromne ułatwienie. Przekonała się o tym Garnizonowa Przychodnia Lekarska SPZOZ w Modlinie, dla której firma Content Networks wdrożyła profesjonalny system Digital Signage. Przed gabinetami lekarskimi zainstalowano 11 monitorów o przekątnej 15,6 cala. Dyżurujący lekarz za pomocą mobilnej aplikacji obsługuje treści informujące o tym, czy gabinet jest otwarty, w jakich godzinach i kto aktualnie przyjmuje pacjentów. – Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość połączenia ekranów z systemem kolejkowym. Dzięki temu na ekranie wyświetli się dodatkowo numer wyczytywanego pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu kolejkowego, który opiera się na wywoływaniu pacjentów po nazwisku, mamy tu więc ochronę danych osobowych – tłumaczy Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. – Dzięki temu za jednym zamachem pacjent zachowuje dyskrecję, nie musi pilnować kolejki i może liczyć na dynamiczną komunikację.

 

Multimedialna poczekalnia

Kolejnym krokiem w cyfryzacji modlińskiej przychodni, usprawniającym funkcjonowanie przestrzeni oczekiwania i poprawiającym jakość obsługi pacjenta jest system do wyświetlania informacji, czyli tzw. Digital Signage. To nowoczesne rozwiązanie, w którym za pomocą monitora, playera i serwera możemy emitować multimedialne komunikaty. Rozwój technologii sprawił, że deesy przechodzą ostatnio swoistą rewolucję. Dzięki modelowi SaaS (Software as a Service) nie wymagają instalacji, fachowej wiedzy technicznej, ani budowania skomplikowanej infrastruktury sprzętowej. – Nie trzeba inwestować w kable, modemy i serwery. Innowacyjny jest też software, który zastosowaliśmy w Modlinie. Jest to nasza autorska aplikacja webowa, dzięki niej cały proces zarządzania treścią w przychodni odbywa się w chmurze obliczeniowej – tłumaczy Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. Ale to nie wszystko. Mamy tu też m.in. kreator graficzny do tworzenia multimedialnych wiadomości oraz innowacyjne oprogramowanie do zarządzania treścią, które pozwala zarządzać nią w sieci złożonej z nieograniczonej liczby ekranów. W modlińskiej przychodni tworzy ją 7 wielkoformatowych monitorów, które wyświetlają informacje na temat działania przychodni, praw pacjenta, komunikatów NFZ, etc. – Dzięki temu strefa oczekiwania staje się miejscem, w którym dostarczyć możemy pacjentowi wielu przydatnych informacji – dodaje Gąsiorek. – A czekanie przestaje być stratą czasu.

 

4
Gru

ADSCREEN W SIECI RTV EURO AGD – Jak wygląda zarządzanie jedną z największych sieci Digital Signage w Polsce?

3 tys ekranów w 50 sklepach. W sieci EURO RTV AGD ADScreen zarządza jednym z największych systemów Digital Signage w Polsce.

RTV Euro AGD to jedna z największych sieci detalicznych w Polsce. Posiada już ponad 220 sklepów RTV Euro AGD w 132 miejscowościach i kilka tysięcy ekranów, połączonych w system Digital Signage. – Zarządzanie tak dużą siecią to nie lada wyzwanie – tłumaczy Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. – Do niedawna wymagało to ciągłego wsparcia ze strony grafika, programisty i najczęściej specjalizującej się w tym agencji marketingowej. Dziś za pomocą naszego oprogramowania w centrali RTV Euro AGD ze swojego komputera jedna osoba obsługuje złożoną z przeszło 3 tys. ekranów sieć w 50 sklepach w całej Polsce.

Promocja w chmurze

Nazywany cyfrowym wyjściem z domu digital signage (DS) to system, w którym za pomocą monitora, playera i serwera można jednocześnie emitować multimedialne komunikaty na wielu wyświetlaczach. ADScreen działa w internetowej chmurze. To oznacza, że korzystać można z niego niezależnie od miejsca i czasu, bez konieczności tworzenia skomplikowanej infrastruktury. Przyjazny panel administracyjny umożliwia skomponowanie własnego interfejsu z gotowych szablonów. Do dyspozycji mamy wiele możliwości: grafikę, tekst, aplikacje webowe, pliki audio i video. Stworzenie całego interfejsu trwa zaledwie kilka minut. Równie proste jest zarządzanie wyświetlaną treścią. Czas i godzinę wyświetlania możemy ustawić podobnie jak w muzycznej playliście. Aplikacja pozwala z poziomu przeglądarki definiować sposób wyświetlania reklam, tworzyć harmonogram i kontrolować przebieg kampanii reklamowej. Projektując cały system, staraliśmy się maksymalnie go uprościć, aby stworzyć narzędzie, które każdy będzie mógł obsługiwać, wyjaśnia Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. – Dzięki temu zarządzanie w sieci RTV EURO AGD zarządzanie siecią zbudowaną z 3 tys. wyświetlaczy stało się łatwiejsze niż obsługa konta na facebooku.

Jak to działa?

W tak dużym systemie DS użyteczność ma kluczowe znaczenie. W każdym z 50 salonów EURO obsługiwanych przez ADScreena multimedialna sieć składa się z kilkudziesięciu ekranów, na których przez cały czas wyświetlana jest jakaś treść. Dodatkowo całość podzielona jest zwykle na 2 strefy. Piarwsza to część sklepowa, na której wyświetlany kontent prezentuje możliwości telewizorów. Druga to tzw. zakasie, na której ekrany połączone w ścianę wideo wyświetlają informacje o aktualnych promocjach i produktach. W obu przypadkach szybkie i łatwe tworzenie kontentu pozwala zaoszczędzić czas i środki, które trzeba byłoby przeznaczyć na wynajęcie wyspecjalizowanej agencji. W tak często zmieniającej się ofercie i konieczności dynamicznego zarządzania promocjami możliwość samodzielnego tworzenia kontentu jest równie ważne jak sposób jego prezentacji. – W branży retailowej wciąż jest popularne jest odtwarzanie treści marketingowych z pendrive’a, ale w takim przypadku najmniejsza nawet zmiana kontentu za każdym razem staje się dużym problemem – tłumaczy Gąsiorek. – Nasz system zamiast tego wykorzystuje niewielkie playery. Dzięki nim za pomocą Internetu możemy się połączyć z każdym ekranem. Wystarczy laptop lub tablet i dostęp do internetu, aby w centrali RTV EURO AGD jedna osoba z marketingu mogła ręcznie zarządzać wszystkimi ekranami w Polsce.