Menu board – sprawdzony sposób na zwiększenie zysków w gastronomii

Cyfrowe menu boardy to umieszczone obok siebie ekrany reklamowe, służące do prezentacji aktualnego menu. Mogą mieć również postać wolnostojącego ekranu dotykowego, za pomocą którego Klient samodzielnie może dokonać zamówienia wybranych produktów. Do ich zarządzania potrzebne jest oprogramowanie Digital Signage, dzięki któremu można wyświetlać i każdej chwili zmieniać prezentowane treści.

Jest to rozwiązanie, które spotyka się z dużym uznaniem klientów, ze względu na atrakcyjną i przede wszystkim czytelną formę. Początkowo menu boardy dostępne były głównie w lokalach typu fast-food. Wraz ze zmieniającymi się trendami oraz z dostrzeżeniem przez restauratorów zalet płynących z tego zastosowania, zaczęły pojawiać się również w lokalach o wyższym standardzie.

 

Przewaga cyfrowego menu nad standardowym

Oszczędność czasu – całkowicie eliminujesz potrzebę drukowania kart lub plakatów z menu. W każdej chwili możesz zmienić treść i dostosować ją do pory dnia – na przykład w przypadku gdy
w swoim lokalu oferujesz śniadania, obiady i kolacje. Ponadto, jeśli posiadasz więcej niż jedną restaurację, we wszystkich możesz uaktualnić spis potraw w tym samym czasie – masz pełną kontrolę nad wyświetlaną treścią.

Przekaz dostosowany do odbiorcy – jeżeli w swojej ofercie posiadasz specjalne menu dla wegetarian lub dzieci, możesz o tym poinformować swoich gości publikując informację na ekranach. Dzięki temu przyspieszysz ich decyzję – eliminujesz czas, który muszą poświęcić na otrzymanie informacji od kelnera lub odnalezienie jej w karcie menu.

Prezentacja aktualnych promocji – każdego dnia możesz prezentować inne promocje, które przyciągną klientów do Twojej restauracji. Wyświetlanie efektownego komunikatu na dużym, widocznym dla wszystkich ekranie z pewnością wpłynie na zwiększenie sprzedaży.

 

Atrakcyjna prezentacja potraw – żaden opis nie zachęci do zakupu tak jak zrobi to apetyczne zdjęcie dania. Odbiorca zupełnie inaczej przetwarza obraz niż tekst, multimedialna treść dużo bardziej wpływa na zmysły, wzbudzając poczucie pożądania.

Estetyka – przez codzienne użytkowanie, karty papierowe dość szybko ulegają zużyciu, tracąc na swojej atrakcyjności. Cyfrowy menu board posłuży Ci przez długi czas, gwarantując czytelność
i dobrą jakość przekazu.

Wzmocnienie wizerunku – wykorzystanie profesjonalnego ekranu pozytywnie wpływa na odbiór danego miejsca. Tworzy jego niepowtarzalny charakter, podkreśla prestiż i świadczy
o nowoczesności.

 

Podsumowanie

Menu board stał się niezbędnym elementem każdego lokalu gastronomicznego, który ma na celu stworzenie nowoczesnego i przyjaznego miejsca dla swoich gości. Posiada szereg zalet, dlatego też na jego zastosowanie zdecydowały się sieci restauracji znane na całym świecie.

Przede wszystkim jest atrakcyjnym elementem wystroju, przyciąga uwagę, a jego oddziaływanie wpływa na decyzje zakupowe Klientów. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo opłacalna inwestycja ze względu na całkowitą eliminację kosztów związanych z aktualizacją, drukiem i podmianą materiałów. Zakup menu boardów jest sprawdzoną inwestycją na bardzo długi czas.

 

Zobacz nasze realizacje: adscreen.net/realizacje

 

 

Comments are closed.

pl_PL
en_GB pl_PL