Jak skutecznie wykorzystać system Digital Signage w branży Retail

Badania potwierdzają, że 70 procent klientów zwraca uwagę na multimedialne reklamy, a 20 procent realizuje zakupy pod ich wpływem. Nie ma wątpliwości, że Digital Signage to nowa jakość komunikacji z klientem i jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych.

Rozwiązania cyfrowe to technologia, na którą mogą sobie pozwolić nie tylko duże firmy. Korzystają z niej zarówno centra handlowe, jaki i pojedyncze punkty sprzedaży detalicznej. Nie ma znaczenia czy jest to sieć sklepów, czy tylko jedna lokalizacja – z Digital Signage skorzystać może każdy, komu zależy na nowoczesnym i dynamicznym przekazie.

Wybór oprogramowania

Aby rozpocząć kampanię reklamową za pomocą Digital Signage oczywiście ważnym elementem jest wybór ekranu, bo to właśnie on ma przyciągać uwagę odbiorców, wyświetlając im angażującą treść. Jednakże jeszcze ważniejszym czynnikiem jest wybór oprogramowania, które umożliwi prezentacje tych treści i zapewni bezawaryjną pracę całego systemu.

Wygodę w użytkowaniu i gwarancję bezpieczeństwa danych, zapewni nasz autorski system ADScreen, który już od przeszło dekady wykorzystywany jest w wielu firmach. Oprogramowanie jest bardzo intuicyjne w obsłudze, nie wymaga dodatkowej instalacji oraz wyposażone jest w wiele dodatkowych aplikacji. Oprócz standardowych ekranów reklamowych, ADScreen obsługuje również ekrany dotykowe, czytniki RFiD/NFC oraz umożliwia dodanie takich widgetów jak pasek RSS, prognoza pogody czy kurs walut.

Ważnym aspektem jest również to, że system bez problemu zapewnia pracę w trybie ciągłym oraz jest w stanie dostarczać treść w odpowiedzi na zmiany w czasie rzeczywistym. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli wykorzystujemy system Digital Signage w kilku lokalizacjach i zależy nam na tym aby komunikat, który tworzymy był adekwatny, np. do pory dnia, bądź aktualnych promocji, ADScreen umożliwi nam płynną zmianę wyświetlanych informacji. Wystarczy, że wybierzemy w systemie, który materiał ma się wyświetlać aby po chwili pojawił się on na ekranie. Warto zaznaczyć, że w sytuacji gdy posiadamy kilka wyświetlaczy, na każdym z nich może się wyświetlać inna treść – zależy to wyłącznie od naszych potrzeb.

Dodatkową korzyścią płynącą z zastosowania systemu ADScreen jest stały dostęp do statystyk wyświetleń. Użytkownicy otrzymują informację o tym jakie treści i w jakich ilościach zostały wyświetlone na ekranach. Zliczane są też wszelkie interakcje, w przypadku gdy treści są publikowane na podstawie jakiegoś zdarzenia.

 

Wybór odpowiedniego ekranu

Umieszczenie zwykłego telewizora w witrynie sklepowej i wyświetlanie powtarzających się treści nie wystarczy. Dlatego też, wybór odpowiedniego ekranu jest równie ważnym elementem jak oprogramowanie. Ekrany LED i LCD, ekrany dotykowe, ściany multimedialne (video wall), infokioski. Mogą posiadać różne rozmiary, zabudowy, być dostosowane do przestrzeni, w której zostaną umieszczone.

Od zwykłych telewizorów różnią się tym, że są wyposażone w matryce o wysokiej jasności i kontraście co pozwala uzyskać idealną czytelność bez względu na odległość oraz warunki oświetleniowe. Ponadto są przystosowane do pracy w trybie ciągłym i nie wymagają opłaty abonamentowej. Klient ma możliwość dopasowania odpowiedniego nośnika, w zależności od potrzeb i wizji projektu.

Oczywiście podstawowy cel jaki ma spełniać wyświetlacz to aby już z daleka był widoczny i przyciągał zainteresowanych.

 

Zwrócenie uwagi klienta

zaczyna się już przed wejściem do sklepu. Atrakcyjna i multimedialna reklama wyświetlana na ekranach zachęca do odwiedzenia wnętrza. Natomiast monitory reklamowe odpowiednio ustawione w przestrzeni sklepowej, informują o aktualnej ofercie i skłaniają do dokonania zakupu. Warto jest przemyśleć rozstawienie ekranów w przestrzeni sklepowej. Na pewno obowiązkowym miejscem jest strefa przy kasach – nie ma żadnych wątpliwości, że klienci czekający w kolejce będę obserwować wyświetlane przed nimi reklamy.

To tylko niektóre z wielu możliwości, jakie daje zastosowanie ekranów reklamowych w branży Retail. Konkurencja wymaga od detalistów coraz nowszych i oryginalniejszych pomysłów w kwestii prezentacji produktów. Wykorzystanie rozwiązań Digital Signage pozwala w spektakularny sposób wyróżnić markę, wzmocnić wizerunek i tym samym zwiększyć liczbę klientów.

Ostatnie badania udowadniają, że statyczny przekaz w zestawieniu z Digital Signage ma nikłą szansę na zdobycie uwagi konsumenta. Oczywiście należy pamiętać, że  samo zastosowanie profesjonalnego ekranu reklamowego nie wystarczy, duże znaczenie ma bowiem to co zakomunikujemy.

 

Zobacz nasze realizacje: adscreen.net/realizacje

 

 

 

Comments are closed.

pl_PL
en_GB pl_PL