Digital Signage nowoczesny sposób komunikacji z klientem

Wykorzystanie ekranów reklamowych to niezastąpiony sposób na elegancką  i angażującą prezentację produktów. Nasze rozwiązanie idealnie sprawdza się m.in. w salonach ekskluzywnej marki TOUS, hiszpańskiego producenta luksusowej biżuterii i akcesoriów. W ramach projektu, ADScreen system Digital Signage, wykorzystywany jest do wyświetlania treści marketingowo-sprzedażowych na ekranach multimedialnych, w prawie 60 lokalizacjach na terenie Polski, Czech, Słowacji i Rumunii.

Dynamiczna reklama służy jako niezastąpione wsparcie sprzedaży. System umożliwia natychmiastową zmianę wyświetlanych treści, dzięki czemu komunikat jest zawsze aktualny i dostosowany do najnowszej kolekcji. Jest to ogromna zaleta rozwiązań Digital Signage. Wdrażając nową linię produktów lub planując kampanię promocyjną, wystarczy, że wprowadzimy nowe materiały do systemu, aby już po chwili informować swoich Klientów o aktualnej ofercie. W ten sposób oszczędzamy czas, ograniczamy koszty oraz zwiększamy szansę na skuteczną sprzedaż.

Ponadto, wykorzystanie DS zapewnia spójność w komunikacji. Wyobraźmy sobie sytuację, że sprzedajemy luksusowy, wysokiej jakości produkt i promujemy go na tradycyjnej papierowej ulotce. W tym przypadku, taki rodzaj reklamy może zostać źle odebrany przez Klienta, który spodziewa się nowoczesnego podejścia. Dlatego wykorzystanie innowacyjnego rozwiązania wzmacnia wiarygodność komunikatu i podkreśla wartość oferowanego produktu.

 

Dlaczego warto sięgać po rozwiązania Digital Signage

Minęły czasy kiedy o atrakcyjności danego salonu handlowego decydował bogaty asortyment. Oczywiście poziom wyposażenia sklepu w dalszym ciągu jest istotny ale współczesny Klient wymaga czegoś więcej. Dziś głównie liczy się sposób aranżacji przestrzeni sklepowej, elementy wyposażenia, które zwracają uwagę i skłaniają po pierwsze do odwiedzenia sklepu, a po drugie do dokonania zakupu.

Multimedialna przestrzeń wpływa pozytywnie na odbiorcę, co więcej ruchomy przekaz jest dużo lepiej zapamiętywany. Prezentacja produktu w dynamicznym spocie reklamowym i wyświetlona na dużym ekranie, gwarantuje utrzymanie uwagi Klienta na dużo dłużej.

Stało się już standardem, że duża instalacja Digital Signage jest synonimem prestiżu danego miejsca i marki. Firmy stale zwiększają cyfrową powierzchnię reklamową, po to by przekaz kierowany do konsumenta nie został niezauważony oraz ze względu na to, że pojedyncze ekrany reklamowe przestały im już wystarczać. Uzyskanie efektu wielkoformatowej przestrzeni umożliwia stworzenie ściany wideo, poprzez bezszwowe połączenie wielu ekranów w jedną całość. To zaawansowane rozwiązanie podkreśla wyjątkowość miejsca, a także sprawia niezapomniane wrażenie na odbiorcach.

Należy jednak pamiętać, że sama technologia nie wystarczy aby osiągnąć sukces. Przede wszystkim liczy się kontent, zadbanie o to aby komunikat był wartościowy, angażujący i wysokiej jakości. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zastosowaniu systemu Digital Signage, musimy dokładnie przemyśleć plan kampanii marketingowej.

 

Comments are closed.

pl_PL
en_GB pl_PL