3 tys ekranów w 50 sklepach. W sieci EURO RTV AGD ADScreen zarządza jednym z największych systemów Digital Signage w Polsce.

RTV Euro AGD to jedna z największych sieci detalicznych w Polsce. Posiada już ponad 220 sklepów RTV Euro AGD w 132 miejscowościach i kilka tysięcy ekranów, połączonych w system Digital Signage. – Zarządzanie tak dużą siecią to nie lada wyzwanie – tłumaczy Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. – Do niedawna wymagało to ciągłego wsparcia ze strony grafika, programisty i najczęściej specjalizującej się w tym agencji marketingowej. Dziś za pomocą naszego oprogramowania w centrali RTV Euro AGD ze swojego komputera jedna osoba obsługuje złożoną z przeszło 3 tys. ekranów sieć w 50 sklepach w całej Polsce.

Promocja w chmurze

Nazywany cyfrowym wyjściem z domu digital signage (DS) to system, w którym za pomocą monitora, playera i serwera można jednocześnie emitować multimedialne komunikaty na wielu wyświetlaczach. ADScreen działa w internetowej chmurze. To oznacza, że korzystać można z niego niezależnie od miejsca i czasu, bez konieczności tworzenia skomplikowanej infrastruktury. Przyjazny panel administracyjny umożliwia skomponowanie własnego interfejsu z gotowych szablonów. Do dyspozycji mamy wiele możliwości: grafikę, tekst, aplikacje webowe, pliki audio i video. Stworzenie całego interfejsu trwa zaledwie kilka minut. Równie proste jest zarządzanie wyświetlaną treścią. Czas i godzinę wyświetlania możemy ustawić podobnie jak w muzycznej playliście. Aplikacja pozwala z poziomu przeglądarki definiować sposób wyświetlania reklam, tworzyć harmonogram i kontrolować przebieg kampanii reklamowej. Projektując cały system, staraliśmy się maksymalnie go uprościć, aby stworzyć narzędzie, które każdy będzie mógł obsługiwać, wyjaśnia Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. – Dzięki temu zarządzanie w sieci RTV EURO AGD zarządzanie siecią zbudowaną z 3 tys. wyświetlaczy stało się łatwiejsze niż obsługa konta na facebooku.

Jak to działa?

W tak dużym systemie DS użyteczność ma kluczowe znaczenie. W każdym z 50 salonów EURO obsługiwanych przez ADScreena multimedialna sieć składa się z kilkudziesięciu ekranów, na których przez cały czas wyświetlana jest jakaś treść. Dodatkowo całość podzielona jest zwykle na 2 strefy. Piarwsza to część sklepowa, na której wyświetlany kontent prezentuje możliwości telewizorów. Druga to tzw. zakasie, na której ekrany połączone w ścianę wideo wyświetlają informacje o aktualnych promocjach i produktach. W obu przypadkach szybkie i łatwe tworzenie kontentu pozwala zaoszczędzić czas i środki, które trzeba byłoby przeznaczyć na wynajęcie wyspecjalizowanej agencji. W tak często zmieniającej się ofercie i konieczności dynamicznego zarządzania promocjami możliwość samodzielnego tworzenia kontentu jest równie ważne jak sposób jego prezentacji. – W branży retailowej wciąż jest popularne jest odtwarzanie treści marketingowych z pendrive’a, ale w takim przypadku najmniejsza nawet zmiana kontentu za każdym razem staje się dużym problemem – tłumaczy Gąsiorek. – Nasz system zamiast tego wykorzystuje niewielkie playery. Dzięki nim za pomocą Internetu możemy się połączyć z każdym ekranem. Wystarczy laptop lub tablet i dostęp do internetu, aby w centrali RTV EURO AGD jedna osoba z marketingu mogła ręcznie zarządzać wszystkimi ekranami w Polsce.

 

Comments are closed.

pl_PL
en_GB pl_PL