Nie zostać w tyle, czyli o zaletach systemu ADHotel. Wywiad.

Nowoczesne narzędzia systemu ADHotel pojawiają się w kolejnych obiektach. Dzisiaj zapraszamy na rozmowę ze specjalistką ds. marketingu Hotelu SPA Faltom **** Gdynia/Rumia, Panią Niną Świniarską.

Horecanet.pl: Od jak dawna pracuje Pani w branży hotelarskiej?
Nina Świniarska: W branży hotelarskiej pracuję od 10 lat. Na przestrzeni tych lat stwierdzam, że ta branża idzie do przodu, wraz z obowiązującymi trendami. Obecnie zaś przyszedł czas na wdrażanie nowych technologii.

– Jak ocenia Pani obecne nastawienie branży hotelarskiej w Polsce do nowych technologii? Czy hotele wykorzystują potencjał z nich płynący?
– Coraz więcej hoteli otwiera się na nowości, sugerowane przez rynek. Nikt nie chce zostać w tyle. Pojawia się coraz więcej możliwości polepszenia jakości oferowanych usług przy wykorzystaniu smartfonów, tabletów, rzutników, telebimów i TV. Teraz hotelową telewizję reklamową możemy definiować z poziomu przeglądarki. Daje to w efekcie możliwość korzystania z interfejsu dostępnego z każdego miejsca na świecie.

– Na Państwa stronie widoczne jest innowacyjne podejście do prowadzonego biznesu (np. wirtualny spacer po hotelu). Od jak dawna Państwa hotel stawia na nowe technologie? Czy może Pani opisać kolejne etapy wprowadzania innowacji w Państwa hotelu?
– W związku z nowymi trendami oraz świadomością wzrostu oczekiwań naszych gości zdecydowaliśmy, że nowe technologie informacyjne w hotelu są niezbędne. Wirtualny spacer był pierwszą formą innowacji na stronie (ok. 8 lat temu). Ta forma wizualizacji jako pierwsza zbliżyła nas do gości – zwłaszcza tych, którzy zastanawiali się nad odwiedzeniem naszego obiektu. Zważywszy na fakt, że goście przebywający w hotelu jak i poza nim w dużej mierze korzystają ze smartfonów, wprowadziliśmy nową stronę mobilną. Znacznie ułatwia ona rezerwację, umożliwia szybki kontakt z nami, jak i upraszcza zapoznanie się z naszymi usługami. Kolejny etap to wdrożenie narzędzia analityczno-marketingowego z wykorzystaniem Wifi, które w rewelacyjny sposób dostarcza nam wielu nowych informacji statystycznych podczas pobytu gościa w hotelu. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do wykorzystania platformy ADScreen z komponentem ADTV, co pozwoli nam na bieżące przekazywanie aktualności dotyczących naszych usług w hotelu. Myślimy też nad wdrożeniem usługi ADConcierge z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, dzięki której nasi goście będą mogli na bieżąco sprawdzać aktualności z okolicy (np. wydarzenia kulturalne, odloty samolotów na najbliższym lotnisku) czy wysłać pocztówkę elektroniczną ze zdjęciem hotelu do rodziny.

– Co przekonało Państwa do skorzystania z narzędzia ADWifi?
– Głównym czynnikiem, który skłonił nas do wykorzystania ADWifi, była możliwość bliższej interakcji między hotelem a gościem obecnym w hotelu. Bardzo spodobał nam się element pozytywnego zaskoczenia, jakim jest panel powitalny dla gości chcących skorzystać z naszego Wifi.

– Od jak dawna korzystacie państwo z ADWifi? Jakie korzyści odnotowali Państwo po zakupie tego narzędzia? Czy wpłynęło to pozytywnie na Państwa sprzedaż?
– Z możliwości ADWifi korzystamy już od kilku miesięcy.
W oparciu o ADWifi możemy świadomie kreować nowe usługi lub promocje ponieważ wiemy, czym nasz gość hotelowy interesuje się podczas pobytu. Przykład: goście będący na pobycie majowym sprawdzają jak wygląda nasza oferta wakacyjna lub aktualna promocja na masaże. Obecnie, dzięki zasadzie budowania dłuższej relacji „gość hotelowy – hotel”, docieramy z ofertami do większej liczby osób – zarówno w trakcie pobytu, jak i po wyjeździe. Otrzymujemy imponującą ilość ważnych danych, które, za zgodą naszych gości, skutecznie wykorzystujemy do remarketingu, zachęcając do ponownej wizyty. Nasza sieć bezprzewodowa przy użyciu ADWifi okazała się skarbnicą wiedzy o naszych klientach. Tym samym jesteśmy w stanie zwiększyć ich satysfakcję z oferowanych usług.

– Dziękuję za rozmowę.

System nowoczesnych rozwiązań dla branży hotelarskiej pod nazwą ADHotel, został wprowadzony na rynek przez firmę Content Networks – lidera rynku digital signage w Polsce. Wśród jego komponentów znajduje się między innymi ADConcierge – narzędzie oparte na ekranach reklamowych, dzięki którym klient hotelu może pozyskiwać niezbędne informacje i wejść w interaktywny kontakt z obsługą hotelu.
Sercem systemu jest ADWifi – narzędzie funkcjonujące w oparciu o sieć bezprzewodową, z której korzystają goście hotelu. W zamian za możliwość korzystania z sieci, gość zostawia do siebie kontakt, dołączając do fanpage’a hotelu lub zapisując się do newslettera. W ten sposób przed hotelem otwiera się możliwość precyzyjnego remarketingu, pozbawionego charakteru spamu. Dzięki danym zdobytym za zgodą klienta, istnieje możliwość stworzenia indywidualnej oferty, zachęcającej do ponownego skorzystania z usług oferowanych przez dany obiekt.
Hotele, które skorzystały z systemu ADHotel, wśród nich Hotel SPA Faltom ****, chwalą sobie przede wszystkim jego skuteczność. Potwierdzają ją wymierne wyniki: podniesienie sprzedaży konkretnych usług i powrót określonych grup klientów.
ADWifi i cały system ADHotel tworzą wyjątkową relację między hotelem a jego gośćmi. Coraz więcej obiektów chce mieć taki kontakt z klientami i dlatego decyduje się na zakup tych nowoczesnych narzędzi.

Leave A Comment