ADRTB i ADServer – nowe narzędzia do zarabiania

Firma Content Networks przyzwyczaiła nas do nowoczesnych rozwiązań marketingowych. Okazuje się, że nie zamierza ona zwalniać tempa, jeśli chodzi o kolejne innowacyjne propozycje. Czy nowe produkty okażą się hitami, takimi jak chociażby ADWifi?

Nowe produkty, które oferuje Content Networks, nazywają się ADRTB i ADServer. Stoi za nimi podobna filozofia, co za poprzednimi technologiami tej firmy. Mają one służyć jak najlepszemu dotarciu do potencjalnego klienta, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Stworzyć wokół niego przyjazną sieć, w której będzie traktowany jak partner, a nie obiekt natrętnego spamu. I jednocześnie umożliwić dodatkowy przychód z reklam.

By dobrze wytłumaczyć na czym dokładnie polegają ADRTB i ADServer, trzeba przybliżyć czym jest samo RTB – Real Time Bidding. To aukcyjny model zautomatyzowanego zakupu powierzchni reklamowej. Wymyślony został zaledwie kilka lat temu, ale dzisiaj znają go wszyscy, którzy zamieszczają swoje reklamy w Internecie. Przechodzimy do szczegółów: będzie trudno, ale postaramy się wyłożyć to Wam jak najjaśniej.

Na dowolnej stronie internetowej znajduje się przestrzeń reklamowa, która uczestniczy w aukcji. Użytkownik, nazwijmy go Jankiem, odwiedza ową stronę. W ciągu zaledwie 75 milisekund aukcja przestrzeni reklamowej kończy się i wygrywa ją ten reklamodawca, który zapłaci najwięcej. To jego reklama pokazuje się Jankowi. Czemu dany reklamodawca chce kupić przestrzeń, która akurat wyświetli się Jankowi? Bo wie, że Janek wchodził już na jego stronę i kupił konkretny produkt. Jest duża szansa, że zechce kupić inny.

Dzięki RTB możliwy jest więc zakup indywidualnych odsłon, które są skierowane do konkretnych odbiorców. W ten sposób reklamodawca zyskuje jeszcze pełniejszą możliwość zarządzania kampanią reklamową i w efekcie może dotrzeć precyzyjnie i skutecznie do określonej grupy docelowej. Tyle o samym RTB. Czym są więc ADRTB i ADServer?

ADRTB jest po prostu narzędziem do zarządzania technologią RTB. Umożliwia (lepiej i skuteczniej od innych dostępnych na rynku produktów tego typu) automatyczne zarządzanie modelem aukcyjnym w czasie rzeczywistym.

ADServer to z kolei połączenie ADRTB z technologią Digital Signage, w której Content Networks posiada wieloletnie doświadczenie (ekrany tej firmy są obecne w wielu hotelach i restauracjach). Jest to system, który umożliwia jednoczesne prowadzenie emisji kampanii reklamowych w sieci, jak również na nośnikach multimedialnych.

Hotel, restauracja czy kawiarnia, która zdecyduje się kupić powyższe narzędzia, zyska więc nie tylko kolejne metody skutecznego docierania do własnych klientów, ale również możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej na własnej stronie i na ekranach umieszczonych we własnej przestrzeni. ADRTB i ADServer to zatem realna szansa na zwiększenie zysków, poprzez współpracę z reklamodawcami.

Jak i przy innych swoich produktach, Content Networks i tym razem przygotuje swoje nowe narzędzia specjalnie pod potrzeby każdego ze swoich klientów. Sprzedając narzędzia do indywidualizacji kontaktu z klientami, sami starają się prezentować najwyższe standardy w tym zakresie. To budzi szacunek.

Trzymamy kciuki, by nowe produkty okazały się takim samym sukcesem, jak poprzednie.

Leave A Comment