Kawiarnie, cukiernie i lodziarnie kojarzą nam się często z miejscami hołdującymi tradycjom, w których nic nas nie może zaskoczyć. Czy w takich miejscach jest przestrzeń na innowacje i nowoczesną interakcję z klientami?

Wszystko wskazuje na to, że tak. A to za sprawą rozwiązań, które tym specyficznym punktom gastronomicznym oferuje nasza firma. Na tegorocznym Sweets & Coffee Forum – spotkaniu przedstawicieli rynku kawiarni – cukierni – lodziarni zaproponowaliśmy nowoczesne narzędzia, które mogą zrewolucjonizować obsługę klienta w tych miejscach.

Wszystko wynika z idei stworzenia punktów gastronomicznych na miarę XXI wieku. Nie oznacza to wcale zrywania z tradycjami. Chodzi o to, by zaoferować klientowi miejsce, w którym może on nie tylko odpocząć i posilić się, ale również wejść w interaktywną przestrzeń, w której będzie czuł się swobodnie.

Proponujemy rozwiązania, oparte o nasze flagowe produkty: ADWifi i systemy digital signage, które robią furorę na innych rynkach, zwłaszcza w branży hotelarskiej i sklepach wielkopowierzchniowych.

Przypomnijmy zatem, czym jest ADWifi. Narzędzie oparte jest o sieć wifi, którą dany lokal udostępnia swoim klientom. Każdy, kto loguje się do sieci, widzi ekran powitalny z logotypem kawiarni, cukierni lub lodziarni, w jakiej się znajduje. Zawiązuje się w ten sposób unikalna relacja, na której korzysta zarówno przedsiębiorca, jak i klient. Dzięki ADWifi lokale mogą proponować specjalne oferty i promocje, a przede wszystkim uzyskać informacje o kliencie, dzięki którym mogą następnie prowadzić skuteczny remarketing. Podczas logowania, gość lokalu pozostawia kontakt do siebie – poprzez e-maila lub Facebooka. Dzięki temu relacja zostaje utrzymana już po opuszczeniu przez niego danego miejsca. Dzięki pozyskanym przez ADWifi informacjom, można następnie stworzyć spersonalizowaną ofertę, którą klient chętniej wykorzysta niż tę, która jest przygotowana „dla wszystkich”. W większości przypadków oznacza to powrót klienta do lokalu, a zatem zwiększenie sprzedaży.

Systemy digital signage dla gastronomii to z kolei olbrzymie możliwości usprawnienia komunikacji z gośćmi lokalu. Oferujemy multimedialne ekrany, infokioski i ściany wideo. Kawiarnie, cukiernie i lodziarnie są przez to w stanie skuteczniej zaangażować gości swojego lokalu i nie tylko umilić im czas, ale również uzyskać cenne informacje odnośnie ich potrzeb.

Jednym z najciekawszych rozwiązań jest cyfrowe menu – menu board. Za pomocą ekranu multimedialnego, klient może obejrzeć produkty w atrakcyjnej formie i dokonać ostatecznego wyboru na podstawie pełniejszych informacji.  Obsługa cyfrowego menu jest niezwykle prosta i intuicyjna, a treści w nim umieszczone mogą być przez lokale dowolnie modyfikowane.

Każdy z produktów dostosowujemy do indywidualnych potrzeb danego lokalu. To niezwykle istotne nie tylko dla dużych sieci, posiadających wypracowany, globalny wizerunek, ale również dla lokali rodzinnych, dla których niezwykle istotna jest tradycja i oryginalna przestrzeń. W kawiarniach, cukierniach i lodziarniach nie sprawdzą się masowo sprzedawane narzędzia informatyczne, a jedynie rozwiązania, które wprowadzając nowoczesną komunikację, uszanują wyjątkowość tych miejsc. Dobrze, że Content Networks zdaje sobie z tego sprawę 😉

 

 

Leave A Comment