Konferencja Instytutu Rynku Hotelarskiego w Krakowie

W kwietniu gościliśmy na Konferencji Instytutu Rynku Hotelarskiego w Krakowie. Prezentowaliśmy tam ADHotel, czyli rozwiązania dla branży hotelarskiej.

Wszystko opiera się na znanych wszystkim dwóch komponentach: sieci wifi i ekranach reklamowych. W oparciu o te dwa rozwiązania technologiczne, udało się zbudować narzędzie marketingowe, złożone z pięciu modułów. Z ich pomocą, gość hotelu zostaje wprowadzony do wirtualnego świata, w którym komunikuje swoje potrzeby i pozostawia cenne informacje. Ich późniejsze wykorzystanie nie tylko podnosi wskaźniki odwiedzin stron internetowych hotelu, ale również pozwala wyraźnie zwiększyć zainteresowanie usługami i produktami. Brzmi to bardzo dobrze, ale by w pełni zrozumieć działanie ADHotel, trzeba się wgryźć w szczegóły, a więc poszczególne moduły systemu.

Zacznijmy od rozwiązania, które jest coraz powszechniej stosowane w branży hotelarskiej. To ADWifi – narzędzie umożliwiające w pełni wykorzystać możliwości sieci bezprzewodowej, udostępnianej gościom. Oprócz możliwości stworzenia własnego ekranu powitalnego podczas logowania do sieci, ADWifi pozwala umieścić informacje o promocjach, dostępnych tylko dla użytkowników sieci. W zamian za specjalną ofertę lub rabat, gość może polubić fanpage hotelu lub zapisać się do newslettera. W ten sposób przed hotelem otwiera się możliwość skutecznego remarketingu. Będąc w kontakcie z klientem i posiadając informacje o nim (które ten „pozostawił” korzystając z wifi), może przedstawić mu spersonalizowaną ofertę, którą klient wykorzysta chętniej niż te, które są kierowane „do wszystkich”.

Kolejny moduł to ADTv – telewizja hotelowa, której zalet nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Włączając telewizor w swoim pokoju, gość nie tylko obejrzy ulubiony program, ale też dowie się o najnowszych promocjach lub zamówi jedzenie z restauracji.

ADConcierge to z kolei nowe, bardzo ciekawe narzędzie, które można uznać za modelowe XXI -wieczne rozwiązanie. Z ekranu, umieszczonego na przykład na korytarzu lub bezpośrednio w pokoju, gość będzie mógł uzyskać wszystkie potrzebne mu informacje, zobaczyć plan hotelu czy ocenić obsługę. To kolejna możliwość unikalnego kontaktu z klientem, który wskazuje swoje indywidualne preferencje, korzystając z intuicyjnego i przyjaznego mu urządzenia.

Kolejny moduł ADHotelu to ADPlanner – narzędzie, które ucieszy wszystkich, którzy zajmują się organizacją konferencji i eventów. By sprawnie zarządzać kilkoma salami, nie wystarczy już arkusz kalkulacyjny. Potrzebne jest sprawne i intuicyjne narzędzie, które łączy system rezerwacji z możliwością ich obsługi.

I na koniec – perła w koronie systemu ADHotel. Coś, co budzi naprawdę głęboki szacunek i łączy stworzony przez ADHotel świat wirtualny ze światem rzeczywistym. Ten moduł nosi skromną nazwę ADSeller. Na eleganckiej podstawce stoją wybrane przez hotel produkty, na przykład butelki alkoholu. Gość podchodzi, bierze butelkę do ręki. I w tym momencie na ekranie powyżej pojawiają się szczegółowe informacje o produkcie. Przy podniesieniu dwóch przedmiotów – klient będzie mógł obejrzeć ich porównanie. To doskonałe rozwiązanie nie tylko zachęci gości do kupna produktu, dając im możliwość podjęcia najlepszej możliwej decyzji. Jest też w stanie przyciągnąć do hotelu ciekawych partnerów i ekskluzywnych dostawców, którzy w ten sposób będą mogli zaprezentować swoje produkty.

Kompleksowość i intuicyjność. Skuteczność i kreatywność. Twórcom narzędzia ADHotel udało się pogodzić rzeczy pozornie wykluczające się. To naprawdę nowoczesne rozwiązanie marketingowe, które nadaje inny wymiar kontaktom pomiędzy hotelami a ich gośćmi.

Leave A Comment