Space Marketing – Nie opuszczaj swojego klienta. Nigdy.

REJESTRUJ PREFERENCJE – gdy klient jest w Twoim sklepie i korzysta ze swojego urządzenia mobilnego, Ty dostajesz informacje o tym, jakie produkty go interesowały.

INFORMUJ O PROMOCJACH – przesyłasz spersonalizowane informacje o promocjach i ofertach bezpośrednio do konkretnego klienta podczas robienia przez niego zakupów lub gdy pojawi się w pobliżu Twojego sklepu!

UTRZYMAJ KONTAKT – nawet gdy klient opuści już Twój sklep, jesteś w stanie być z nim w stałym kontakcie! Korzystając z informacji uzyskanych podczas jego pobytu, będziesz w stanie umieścić dla niego spersonalizowaną reklamę w sieci (na przykład na Facebooku) i poinformować go o promocji na jego ulubiony produkt.

Marketing przyszłości dostępny już dzisiaj!

To brzmi jak technologia z filmów science – fiction, ale czy nie przyzwyczailiśmy się do tego, że rzeczy, które do niedawna możliwe były tylko w kinie, stają się elementami naszej codzienności?

Oto najważniejsze powody, dla których warto wykorzystać space – marketing:

  • Tworzysz wokół klienta wirtualną sieć – dzięki małym urządzeniom (zwanym beaconami) jesteś w stanie wysyłać do klienta nie tylko informacje o promocjach. Możesz zachęcać go również do zwrócenia uwagi na ekran Digital Signage, a także wejść z nim w interakcję, zadać mu pytanie czy wysłać zabawny obrazek.
  • Kończysz ze spamowaniem – wiesz, że jest to coś, co najbardziej irytuje klientów. Wiele sklepów wysyła zbyt dużo informacji, zbyt często i zupełnie na nieinteresujący klientów temat. Ty będziesz w stanie nie tylko utrzymać kontakt ze swoim klientem, ale również, dzięki dostarczaniu mu informacji, których oczekuje, budować z nim partnerskie i życzliwe relacje.
  • Robisz wszystko we właściwym czasie i miejscu – gdy klient jest w pobliżu Twojego sklepu, witasz go i zachęcasz nową promocją. Gdy już wejdzie – wchodzisz z nim interakcję, przekazujesz niezbędne informacje, ułatwiasz mu poruszanie się po sklepie. Gdy już go opuści, dzięki remarketingowi dyskretnie i elegancko przypominasz mu o Waszej relacji, wysyłając spersonalizowane oferty.

Regent Street – ulica XXI wieku

Już nie tylko poszczególne sklepy, ale i całe ulice korzystają z zaawansowanych rozwiązań space – marketingu. W Londynie, przy Regent Street, mieszczą się sklepy takich marek jak Banana Republic, GAP, Hamleys czy Burberry. Wystarczy wejść na tę ulicę, by już po chwili, dzięki aplikacji Regent Street, otrzymywać dyskretne i bezpośrednie oferty od mijanych sklepów. Przechodząc obok jednego – otrzymujemy informację o wyjątkowej promocji na nowe kurtki. Kolejny zaś zaprasza nas do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać piękny naszyjnik. Co bardzo istotne, beacony – czyli urządzenia, dzięki którym ta interakcja jest możliwa – nie pobierają od klientów żadnych wrażliwych informacji z ich telefonu. Więc ci, co szanują swoją prywatność, nie będą mieli powodów do niepokoju.

Leave A Comment