Garnizonowa Przychodnia Lekarska SPZOZ w Modlinie stawia na nowoczesny system multimedialny i pokazuje jak można wykorzystać potencjał Digital Signage.

Zarządzania strefą oczekiwania oraz ułatwienie przemieszczania się pacjenta pomiędzy gabinetami i oddziałami to nie lada wyzwanie w służbie zdrowia. W większości polskich placówek medycznych wciąż funkcjonuje archaiczny system kolejkowy, wizyta u lekarza nierozerwalnie wiąże się z czekaniem, a czekanie – ze stratą czasu. Ale tak być nie musi!

 

Recepta na kolejki

Komfortowe warunki oczekiwania to standard, do którego powinna dążyć każda placówka medyczna. Pomoc informatycznych systemów w efektywnym zarządzaniu strefą oczekiwania to ogromne ułatwienie. Przekonała się o tym Garnizonowa Przychodnia Lekarska SPZOZ w Modlinie, dla której firma Content Networks wdrożyła profesjonalny system Digital Signage. Przed gabinetami lekarskimi zainstalowano 11 monitorów o przekątnej 15,6 cala. Dyżurujący lekarz za pomocą mobilnej aplikacji obsługuje treści informujące o tym, czy gabinet jest otwarty, w jakich godzinach i kto aktualnie przyjmuje pacjentów. – Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość połączenia ekranów z systemem kolejkowym. Dzięki temu na ekranie wyświetli się dodatkowo numer wyczytywanego pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu kolejkowego, który opiera się na wywoływaniu pacjentów po nazwisku, mamy tu więc ochronę danych osobowych – tłumaczy Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. – Dzięki temu za jednym zamachem pacjent zachowuje dyskrecję, nie musi pilnować kolejki i może liczyć na dynamiczną komunikację.

 

Multimedialna poczekalnia

Kolejnym krokiem w cyfryzacji modlińskiej przychodni, usprawniającym funkcjonowanie przestrzeni oczekiwania i poprawiającym jakość obsługi pacjenta jest system do wyświetlania informacji, czyli tzw. Digital Signage. To nowoczesne rozwiązanie, w którym za pomocą monitora, playera i serwera możemy emitować multimedialne komunikaty. Rozwój technologii sprawił, że deesy przechodzą ostatnio swoistą rewolucję. Dzięki modelowi SaaS (Software as a Service) nie wymagają instalacji, fachowej wiedzy technicznej, ani budowania skomplikowanej infrastruktury sprzętowej. – Nie trzeba inwestować w kable, modemy i serwery. Innowacyjny jest też software, który zastosowaliśmy w Modlinie. Jest to nasza autorska aplikacja webowa, dzięki niej cały proces zarządzania treścią w przychodni odbywa się w chmurze obliczeniowej – tłumaczy Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. Ale to nie wszystko. Mamy tu też m.in. kreator graficzny do tworzenia multimedialnych wiadomości oraz innowacyjne oprogramowanie do zarządzania treścią, które pozwala zarządzać nią w sieci złożonej z nieograniczonej liczby ekranów. W modlińskiej przychodni tworzy ją 7 wielkoformatowych monitorów, które wyświetlają informacje na temat działania przychodni, praw pacjenta, komunikatów NFZ, etc. – Dzięki temu strefa oczekiwania staje się miejscem, w którym dostarczyć możemy pacjentowi wielu przydatnych informacji – dodaje Gąsiorek. – A czekanie przestaje być stratą czasu.

 

Leave A Comment