Nowoczesny system multimedialny w Łaskim Sanktuarium

PLAYLISTA DO BOGA

Obok dzieła włoskiego renesansu w Łaskim Sanktuarium wiernych do Boga zbliża dziś nowoczesny system multimedialny.

Najważniejszy bezsprzecznie jest tu prezent, który w 1515 r.  papież Leona X podarował prymasowi Janowi Łaskiemu. Śnieżnobiała płaskorzeźa Maryi z dzieciątkiem Jezus w Łasku szybko stała się najważniejszym przedmiotem kultu, przyciągała wiernych z całego kraju i przez lata obrosła legendą. Ale niedawno łódzka kuria uznała, że sanktuarium potrzebuje inwestycji na miarę naszych czasów. Ogłoszono przetarg i na drodze prowadzącej wiernych do Boga po 500 latach płaskorzeźbę Matki Boskiej Łaskiej wsparł nowoczesny system multimedialny.

Cyfrowa świątynia

Spośród nadesłanych zgłoszeń najlepszy okazał się system Digital Signage wdrożony przez firmę Content Networks. – Jego sercem jest ADScreen, czyli nasze innowacyjne oprogramowanie Digital Signage działające w internetowej chmurze. Oznacza to, że treścią wyświetlaną na ekranie zarządzać można bez konieczności tworzenia skomplikowanej infrastruktury – tłumaczy Dawid Gąsiorek, prezes Content Networks. – Specjalnie na potrzeby sanktuarium storzysliśmy też aplikację do zarządzania playlistami z tableta, który służy tu jako pilot do sterowania. Można nim np. uruchamiać projektory i sterować ich parametrami.

Ekrany sterowane tabletem

Inną ważną cechą ADScreena, która doskonale sprawdza się w Łaskim Sanktuarium jest jego przyjazny panel administracyjny, umożliwiający skomponowanie własnego interfejsu z wielu różnych elementów. Do dyspozycji mamy grafikę, tekst, aplikacje webowe, pliki audio i video. Stworzenie własnego komunikatu trwa zaledwie kilka minut. Równie proste jest zarządzanie wyświetlaną treścią. Czas i godzinę wyświetlania ustawić możemy podobnie jak w muzycznej playliście. Aplikacja pozwala z poziomu przeglądarki definiować sposób tworzyć harmonogram. W ten prosty sposób powstają playlisty, które w kościele wyświetlane są na na wieloformatowych ekrnanach do projektorów. Oprócz pieśni i materiałów multimedialnych wyświetlają m.in. live streaming z kamery w dzwonnicy, w której znajduje się pomieszczenie z zabytkowymi szatami liturgicznymi.

rosary and smartphone on old table

W systemie multimedialnym Łaskiego Sanktuarium funkcję pilota pełni tablet lub telefon.

Leave A Comment

pl_PL
en_GB pl_PL