NOWE OBLICZE

DIGITAL SIGNAGE

W ciągu dekady z technologicznej ciekawostki systemy Digital Signage zmieniły się w jedno z najefektywniejszych narzędzi marketingowych. Według Intela, na świecie funkcjonuje już 22 mln multimedialnych wyświetlaczy “out of home”, a ich zasięg powoli zaczyna dorównywać radiu i telewizji.

Jeszcze do niedawna stworzenie takiego systemu wymagało wsparcia ze strony grafika, programisty i najczęściej specjalizującej się w tym agencji marketingowej. Dzięki naszemu innowacyjnemu oprogramowaniu i autorskim rozwiązaniom systemem zbudowanym z setek ekranów można zarządzać bez konieczności budowania skomplikowanej infrastruktury. Wystarczy laptop lub tablet i dostęp do Internetu.

DIGITAL MARKETING

INTERAKTYWNA REWOLUCJA
Digital Signage (DS) to system, który za pomocą monitora, playera i serwera pozwala emitować multimedialne komunikaty. W instytucjach publicznych, hotelach, restauracjach, sieciach handlowych, korporacjach i salonach sprzedaży pełni wiele funkcji. Wita gości, dostarcza informacji i rozrywki, ale zakres ich zastosowanie wciąż rośnie. Rozwój technologii sprawił, że systemy multimedialne przechodzą swoistą rewolucję. Dzięki interaktywnym rozwiązaniom nie służą już wyłącznie do wyświetlania jednostronnych komunikatów, ale wchodzą interakcję z odbiorcami, skutecznie angażują uwagę i pozwalają dostosować przekaz do konkretnej osoby, miejsca, czasu i sytuacji. A dzięki możliwości monitorowania zachowania użytkowników pełnią funkcję instrumentów badawczych i dostarczają wielu przydatnych informacji o zachowniach konsumentów. Dzięki temu stają się wyjątkowo skutecznym narzędziem marketingowym.

CONTENT MARKETING

NAJSKUTECZNIEJSZA FORMA PROMOCJI
Dzisiejsze serwery są na tyle szybkie i pojemne, że prezentować mogą coraz bardziej wymagające treści. Wyświetlacze mogą zastąpić tradycyjne plakaty, albo ciągnąć się przez wiele metrów, stanowić jeden spójny ekran lub podzielony na kilka stref. Dzięki systemom rozpoznawania twarzy treść dostosować można do wieku i płci odbiorcy, a za pomocą czujników ruchu – także do zachowania. Największą zaletą systemu Digital Signage pozostaje jednak możliwość wyświetlenia komunikatów w momencie zakupów. Z badań Pentoru wynika, że większość wyborów zapada właśnie wtedy, a ustawione w odpowiednim miejscu ekrany zwiększają sprzedaż średnio o 40 proc. To oznacza, że w sprzedaży dodatkowych usług systemy multimedialne są skuteczniejsze niż jakakolwiek inna forma reklamy.

MULTIMEDIALNY SYSTEM

CYFROWA RECEPTA NA SUKCES

Zdaniem ekspertów przepis na sukces za pomocą systemu DS od lat jest niezmienny: najważniejszy jest pomysł i zaskakująca treść. Ale skuteczny marketing wymaga również właściwej metody prezentacji. Jeszcze do niedawna stworzenie własnego systemu DS było skomplikowanym przedsięwzięciem. Oprócz ekranów trzeba było zainwestować również w całą infrastrukturę: kable, modemy i serwery. Większość dostępnych obecnie na rynku rozwiązań to tzw. systemy łączone. To oznacza, że firmy, które je projektują i wdrażają, korzystają z gotowych rozwiązań. W efekcie kto inny dostarcza sprzętu (ekranów, serwerów lub playerów), hostingu i oprogramowania do zarządzania treścią. Póki taki system jest nieduży, to się może opłacać. Ale wyobraźmy sobie sieć zbudowaną z ponad setki ekranów, w której o różnej porze dnia każdy wyświetla inny komunikat. Zarządzanie nim dawniej wymagałoby ciągłego wsparcia ze strony grafika, programisty i najczęściej wyspecjalizowanej agencji marketingowej. Dziś nie musimy już się tym przejmować.
JAK TO DZIAŁA?
DLACZEGO TO SIĘ OPŁACA?
%
Reklamy wyświetlane przez nośniki DS są o 21% skuteczniejsze od telewizyjnych
%
Nośniki DS zwiększają średnio sprzedaż o 40 proc.
%
W Polsce przybywa średnio 15 tys. nośników DS rocznie
%
W ciągu 3 lat sprzedaż DS wzrosła o 200%