JAK ZMIENIĆ HOTELOWĄ SIEĆ WIFI W SKUTECZNE NARZĘDZIE MARKETINGOWE?

Bezpłatny dostęp do Internetu w Polsce oferuje aż 98 proc. hoteli. Pod tym względem zajmujemy drugie miejsce w Europie, ale pełnię możliwości hotspotów wykorzystują nieliczni. Darmowy dostęp do sieci to zaledwie początek nowoczesnego WiFi Marketingu. Logując się do hotelowej sieci, każdy gość pozostawia po sobie wiele przydatnych informacji, które są niczym cyfrowy odcisk palca. Za pomocą prostej aplikacji webowej możemy dziś zmienić hotelową sieć w nowoczesne narzędzie marketingowe. W cenie abonamentu za telefon komórkowy możesz zdobywać informacje i kontakty do swoich klientów, sprzedawać dzięki nim więcej dodatkowych usług, zwiększyć ilość gości, prowadzić spersonalizowany remarketing i sprawić, żeby klienci częściej wracali.

 

1. Zdobywaj kontakty

Zdobycie nowego klienta jest trudne, pracochłonne i średnio 7 razy droższe niż utrzymanie obecnego. Do tego musi być on oczywiście zadowolony z obsługi i najlepiej kuszony do powrotu atrakcyjnymi ofertami. To drugie wymaga jednak bycia z nim w stałym kontakcie. Jak to zrobić? W internecie dotarcie do klientów, którzy już u nas byli, jest proste – umożliwia to ,,ciasteczko” pozostawione na serwerze klienta. ADWiFi wykorzystuje ten sam mechanizm, bo aplikacja to przede wszystkim źródło wiedzy o klientach. Jak to działa? Każda osoba, która skorzysta z sieci w hotelu, podczas logowania pozostawia informacje, które trafiają do bazy danych hotelu. Jeśli warunkiem dostępu do internetu jest dostęp za pomocą mediów społecznościowych lub maila informacji jest więcej. Na ich podstawie możemy ustalić m.in. płeć, miejsce zamieszkania i częstotliwość odwiedzin hotelowych gości. Ale zdobywanie kontaktów i identyfikacja osób to dopiero pierwszy krok do skutecznego remarketingu.

 

2. Prowadź spersonalizowany remarketing

Dzięki tym informacjom możemy prowadzić spersonalizowany remarketing – np. na portalu społecznościowym lub za pomocą targetowanego mailingu (inne wiadomości do kobiet, a inne do mężczyzn). Z jednej strony pozyskujemy więc dane o klientach, a z drugiej możemy je precyzyjnie wykorzystać, oferując im korzyść w postaci spersonalizowanej oferty, vouchera, zniżki, czy konkursu. W efekcie, docieramy do klienta ze spersonalizowanym przekazem. Pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego kanału, a tych mamy kilka.

 

3. Usprawnij komunikację wewnętrzną

ADWiFi to również doskonały kanał komunikacji. W odróżnieniu od strony Internetowej, która pełni funkcję wizerunkową, ADWiFi umożliwia dynamiczną komunikację klientami, którzy właśnie przebywają w hotelu. Dzięki innowacyjnemu systemowi do zarządzania treścią każdy komunikat możemy dostosować do konkretnej osoby w określonym miejscu i czasie. Jak to działa w praktyce? Po zalogowaniu się do sieci klient widzi specjalnie przygotowany ekran powitalny, który może być w łatwy sposób edytowany, a wyświetlające się na nim informacje – dostosowane do niego na podstawie wielu czynników tj. dzień tygodnia, pora dnia, zainteresowania lub preferencje klienta.

 

4. Twórz dynamiczne promocje

ADWiFi może być również doskonałą formą promocji i narzędziem do multimedialnego cross-sellingu. Na ekranie powitalnym zamieszczać możemy komunikaty marketingowe skierowane do gości, korzystających WiFi. Stronę powitalną można wykorzystać do promocji w czasie rzeczywistym, zameldowania czy zachęcenia do aktywności w social media. W takim przypadku wykorzystujemy system voucherowy, który może przekazać klientowi obsługa, oferty promocyjne, program lojalnościowy lub konkurs. Dzięki temu ADWiFi staje się subtelnym i skutecznym narzędziem do cross-sellingu. Bo proponując korzystniejsze warunki.
5. Przyciągnij więcej gości

Najcięższa praca już została wykonana – klient odwiedził Twoją firmę, teraz należy zachęcić go do powrotu i to właśnie robi ADWiFi. Zalogowany do Wi-Fi może polubić profil restauracji, zameldować się czy zostawić komentarz. Aby pozostać z nim w stałym kontakcie, zachęć go do polubienia firmowego profilu na facebooku. Dalej pozostaje już tylko zachęcić do ponownych odwiedzin, proponując realne korzyści (bony rabatowe, zniżki i promocje) i zachęcić do większej aktywności. Lajki, komentarze i meldunki pomogą ci przyciągnąć nowych klientów. Te ostatnie docierają średnio do 120 osób.

Leave A Comment